Vyberte zemi
24.06–23.08.2021

Rady na cestu do Thajska

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Zdravotní péče v Thajsku je na vysoké úrovni. V Bangkoku a větších městech je poskytována kvalitní lékařská péče, v odlehlých oblastech je zdravotní péče hůře dostupná.

Nezbytností je sjednání zdravotního pojištění. Nemá-li jej turista uzavřeno, je vyžadována za poskytnutou zdravotnickou péči úhrada.

Na většinu méně závažných zdravotních komplikací lze v lékárnách zakoupit léky bez předpisu a velmi levně.

Při dodržování obezřetnosti lze považovat bezpečností situaci v celém Thajsku za stabilní a bezproblémovou.

Zhoršená bezpečnostní situace je na jihu Thajska, kde došlo k opakovaným teroristickým útokům. Nedoporučuje se cestovat do jižních provincií Thajska (Yala, Pattani, Narathiwat).

Zajímavosti

Bangkok

Hlavní město thajského království, místními lidmi také nazývané "Město andělů" či "Velké město", má všechny nectnosti moderního velkoměsta a přitom je protkáno poezií staré asijské kultury. Vzhledem k průměrné celoroční teplotě 32 °C je mu přiřazován titul nejteplejšího města světa. Na první pohled je Bangkok městem chrámů. V jeho ulicích se však mísí pulsující život, luxusní domy, uličky lásky a rušná doprava. Přitažlivý nádech neznáma, který uchvátí snad každého návštěvníka.

Ayutthaya a Sukhothai

Historická města, která jsou jednou z hlavních turistických atrakcí Thajska. Ayutthaya bylo založeno ve 14. století a do 18. století, kdy bylo zničeno Barmou, bylo považováno za hlavní město tehdejší Siamské říše. Historické město Sukhothai má dnes podobu parku, který podává přibližnou představu o tom, jak město vypadalo v dávných dobách. Park se dělí na 5 zón, z nichž nejzajímavější je zóna centrální, ve které se nacházejí 4 chrámové areály. Město bylo prvním hlavním městem Siamské říše, ještě před městem Ayutthaya. Obě města byla zapsána na seznam UNESCO roku 1991.

Ostrov Phuket

Největší ostrov Thajska s pevninou spojuje slavný „Most milenců“ - Saphán Sarasim. Phuket láká svým nočním životem a množstvím vyžití, bílými dlouhými plážemi a klidnými zákoutími. K zajímavostem ostrova patří "Phuket FantaSea". Fascinující show, která je kombinací starobylých thajských tradic spojených se zázraky nejmodernějších technologií a speciálních efektů, je plná světel a zábavy. Phuket FantaSea je přehlídkou šarmu a krás Thajska, která si zaslouží pozornost.

Ostrov lásky Ko Samui

Ko Samui je nazýván ostrovem lásky pro svá krásná a romantická zákoutí. Je také ostrovem dvou tváří, který nabízí bohatý rušný noční život i klid zátok lemovaných skalnatými výběžky. Ostrov Ko Samui okouzluje krásou vápencových skal, lagunami a jeskyněmi. Ko Samui nabízí jedinečný Mořský národní park Ang Thong, jehož součástí je krásné smaragdové jezero s podvodním tunelem, který je propojen s mořem. Mořský park se stal inspirací spisovatele Alexe Garlanda k napsání románu s názvem Pláž.