800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyUSA Západ a Havaj

  • Objevujte a poznávejte nádherné místa, která Vám USA nabízí
  • Neopakovatelný zážitek

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY
Odlet z Prahy do Los Angeles. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, volný program. Nocleh v Los Angeles.

2. den

LOS ANGELES
Celodenní prohlídka Los Angeles, o němž kdosi řekl, že připomíná nádor, který po - hlcuje vše, co mu stojí v cestě. V Mek ce filmového průmyslu nás čeká návště va Chodníku slávy, premiérové kino Mann’s Chinese Theatre, Sunset Drive, Financial Center, milionářské čtvrtě Beverly Hills, pláže Venice Beach či předměstí boháčů Santa Monica s kolotočem, který posloužil coby kulisa ve filmu Podraz. Fakultativně návštěva zábavního parku Universal Studios. Nocleh v Los Angeles.

3. den

JOSHUA TREE
Výprava do NP Joshua Tree – strhující pouštní rezervace žulových skal, kaktusových zahrad a neopakova tel né atmosféry. Projedeme rovněž městečkem Twentynine Palms, kde irská kapela U2 natočila album Joshua Tree. Přes Mohavskou poušť pak zamíříme do Williamsu. Část cesty poje de me po slavné Route 66, která jako první silnice v USA spojila východní po břeží se západním. Nocleh ve Williamsu.

4. den

GRAND CANYON
Odjezd k Velkému kaňonu – největší turistické atrakci státu Arizona a možná i celých Spojených států amerických. Fakultativně nejprve doporučujeme let nad touto gigantickou hříčkou přírody o délce pětiset, šířce pětadvaceti a hloub - ce jednoho a půl kilometru. Kolosální útvar si vychutnáme z vyhlídek, případ - ně se vydáme na pěší výlet po okraji. Průjezd zemí navažských indiánů do Page u Lake Powell. Nocleh v Page.

5. den

MAGICKÝ BRYCE CANYON
Prohlídka jezera Lake Powell a mohutné přehrady Glen Dam vybudované na řece Colorado. Možnost návštěvy překrásného Antilopího kaňonu (fakultativně), jenž si získá srdce každého fotografa. Příjezd do Národního parku Bryce Canyon. Tahle rezervace s rudými jehlany navažského pískovce je považována za vrcholné dílo čarující přírody Utahu. Nocleh v blízkos ti rezervace Bryce Canyon či v Kanabu.

6. den

ZION – LAS VEGAS
Průzkum NP Zion, jehož krajinný vzorec určují hluboké strže a divoké říčky. Vydáme se na výlet autobusem na nejkrásnější vyhlídky rezervace. Přesun do Las Vegas, velkoměsta hazardu a osl - nivých atrakcí. Projížďka po nejživější ulici tzv. Stripu spojená s návštěvou kasin a společnou večeří. Volný program za povzbudivého cinkotu mincí někte - rého z kasin. Nocleh v Las Vegas.

7. den

ÚDOLÍ SMRTI
Putování Národním parkem Údolí smrti s nejnižším (86 metrů pod úrovní moře) a také nejteplejším bodem západní po lo koule. V roce 1913 zde byla naměře - na rekordní teplota 57 stupňů Celsia ve stínu, o jeden více bylo v Libyi v roce 1936. Zkusíme se vžít do pocitů prvních pionýrů, kteří v tomto ďábelském údolí sevřeném hroty vysokých hor hledali ces tu do vysněné Kalifornie. Nocleh na trase.

8. den

LESNÍ KATEDRÁLY SEQUOIA
Návštěva Národního parku Sequoia v pohoří Sierra Nevada s lesy obrovitých sek vojí. Kdo nikdy neviděl tyhle velikány o váze 600 tun, neuvěří vlastním očím. Sekvoje se dožívají 3200 let a hravě dorůstají do stametrové výšky. Král mezi králi – General Sherman Tree má v obvodu 32 metrů a váží neuvěřitelných 1385 tun. Nocleh ve Fresnu.

9. a 10. den

SAN FRANCISCO
Přejezd do San Franciska. Během dvou dnů navštívíme většinu zajímavých míst města. Uvidíme Golden Gate Bridge, čtvrť generace beatniků Haight-Ashbur - ry, pitoreskní Čínskou čtvrť, přístavní ob - last Fisherman’s Wharf i prudké ulice u Russian Hill. Svezeme se tramvají cab lecar (fakultativně) a podnikneme plavbu v zátoce s výhledy na oba ma je státní mosty a na ostrov Alcatraz – pevnost a káznici, v níž byl vězněn obáva ný mafián Al Capone. Nocleh v San Francisku.

11. den

ODLET NA HAVAJ
Volno v San Francisku. Odjezd na letiště, odlet na Havajské ostrovy.

12. - 17. den

HAVAJSKÉ OSTROVY
Pobyt ve vybraném hotelu na jednom z havajských ostrovů (viz pobytové zájezdy). Pobyt je individuální. Nejsou poskytovány služby delegáta. Možnost fa kul tativních výletů.

18. den

HAVAJ – PRAHA
Volný program, během dne transfer na letiště a odlet do Prahy.

19. den

PŘÍLET DO PRAHY

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Havajské Ostrovy

28°C Polojasno

×