Chorvatsko - Zájezdy s vlastní dopravou

Nejpopulárnější zájezdy

Načítám...

Nejvýhodnější nabídky

Načítám...

Zájezdy s All Inclusive

Načítám...

Do Chorvatska můžete cestovat autem, autobusem, vlakem i letecky. Vyberte si z našich výhodných zájezdů do Chorvatska s vlastní dopravou a zvolte si sami způsob přepravy, který preferujete.

Autem do Chorvatska

Cesta autem na dovolenou k moři je pro většinu Čechů nejpohodlnějším způsobem dopravy. Mezi nejoblíbenější trasy do Chorvatska patří:

  • Nejrychlejší trasa: z Prahy přes Rakousko (Mikulov) a Slovinsko - cesta je dlouhá přibližně 850-1 100 km a trvá zhruba 8-11 hodin
  • Nejkratší trasa: z Prahy přes Rakousko (Dolní Dvořiště) a Slovinsko - cesta je dlouhá zhruba 650-1 000 km a trvá 10-15 hodin

Mýtné v Chorvatsku

Při průjezdu chorvatských dálnic se platí mýtné. Poplatky musí uhradit řidiči motocyklů, vozidel s hmotností do 3,5 tuny a nákladních vozů nad 3,5 tuny. Dálniční poplatky se v Chorvatsku hradí v hotovosti, platební kartou či je možné zakoupit elektronickou krabičku ENC. Poslední varianta umožňuje cenové zvýhodnění dálničních poplatků na chorvatských dálnicích zhruba o 20 %. Výše mýta se liší dle sezony. Ceny za průjezd dálnic v Chorvatsku v hlavní sezoně (od začátku července do konce září) jsou o 10 % vyšší než mimo sezonu. Výši poplatků za různé kategorie vozidel najdete na webu Chorvatských dálnic. Kromě dálničních poplatků se v Chorvatsku hradí ještě poplatky za přejezd některých mostů a tunelů.

Vlakem do Chorvatska

Vlakem můžete jet do Chorvatska s Českými dráhami. Cena za zpáteční jízdenku pro dva cestující se pohybuje v řádu několika tisíc Kč.

Chorvatsko letecky

Přímým letem se z České republiky dostanete do chorvatského Splitu, Dubrovníku a Záhřebu. Cesta trvá zhruba 1 hodinu a čtvrt až 2 hodiny. Ceny se liší v závislosti na dopravci, sezóně a cílové destinaci. Pohybují se v řádu několika tisíc Kč. V případě zájmu o letenky do Chorvatska nás neváhejte kontaktovat.