Chorvatsko

Nejoblíbenější dovolená u moře

Nejpopulárnější zájezdy

Nejvýhodnější nabídky

Zájezdy s All Inclusive

Zájezdy pro náročné

Chorvatsko: dovolená pro každého

Chorvatsko je nesmírně rozmanitá země. Ať už preferujete vyloženě relaxační dovolenou, výlety, nebo cesty za historií a památkami, dovolená v Chorvatsku vám nabízí jedny z nejlepších možností.

Kam na dovolenou do Chorvatska?

Na Istrii si užijete průzračné moře, které je tu přímo ideální také pro šnorchlování, malebné zátoky skvělé pro koupání, nebo procházky rozkvetlými údolími.

Nebo si raději vychutnáte vyloženě turistickou Makarskou riviéru ve střední Dalmácii, kde budete mít nepřeberné množství obchodů, restaurací a živou noční zábavu?

Z jihodalmátských ostrovů vás jistě zaujme Korčula svými pozoruhodnými památkami, zelení, pěknými oblázkovými plážemi a jedinečnou atmosférou nebo ostrov Hvar s romantickými zátokami, zajímavou historií a vůní levandule.

Zkrátka možností je spousta a záleží jen na vás, jaké místo vám přijde nejsympatičtější.

Objevujte s námi všechna kouzla Jadranu

Vypravte se s námi nejen na pobřeží, ale třeba i do chorvatských významných měst. Navštivte hlavní město   Záhřeb a jeho středověké památky. Možná vás překvapí, že je architekturou podobný Praze.

Věděli jste, že:

  • v Záhřebu se lidé setkávají „u koně“ podobně třeba jako v Praze? Jedná se o sochu Bána Josipa Jejačiče, která stojí v centru města.
  • Chorvatské i české národní divadlo navrhli stejní autoři?
  • v oblasti Baranja stojí více než 100 let staré domy, které mají střechu pokrytou rákosím?
  • poloostrov Istrie byl kdysi pod nadvládou Římanů a i dnes tu kromě chorvatštiny uslyšíte také italštinu?
  • Plitvická jezera, která jsou neodmyslitelně spjatá s Vinnetouem, leží ve vápencové proláklině a průběžně mění svůj tvar?

Nejoblíbenější destinace v Chorvatsku