800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyDolomity - světové přírodní dědictví UNESCO

  • Poznávací zájezd s turistikou

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd ráno. Po průjezdu rovinatým Dolním Bavorskem se za Mnichovem krajina Horního Bavorska zvlní a na obzoru se objeví Alpy. Po překročení hranic do Tyrolska vede dálnice údolím Innu sevřeným vysokými horami. Pozornost upoutá mohutná pohraniční pevnost Kufstein a výhledy na hlavní město Tyrolska Innsbruck pod hřebenem pohoří Karwendel. Z Innsbrucku se stoupá brennerskou dálnicí až do průsmyku Brenner, z mohutného mostu Europabrücke pohled na ledovce Stubaiských Alp. Z Brenneru klesá dálnice úzkým údolím řeky Eisack stráženým mnoha hrady až do Bolzana. Za Bolzanem se odbočí horskou silnicí do přírodního parku Trudner Horn. Během krátké vycházky z vyhlídky Belveder krásný pohled do údolí Val di Cembra a na pohoří Lagorai. Odjezd do údolí Val di Fiemme. Ubytování v hotelu Italia v Molina di Fiemme, v hotelu relaxační centrum s bazénem, vířivkou, saunou a párou. Večeře. Nocleh.

2. den

Snídaně. Odjezd údolím Val di Fiemme do Predazza. Dále údolím Val di Fassa do Canazei, vlevo výhledy na masiv Rosengarten. Z Canazei se horská silnice vyšplhá do průsmyku Sella (2244 m n.m.), horská cesta a výhledy jsou jedinečným zážitkem. Z průsmyku výstup k chatě Friedricha Augusta (2298 m n.m.) pod vrcholem Col Rodella. Cestou se neustále otevírají nové pohledy na Langkofel a Sellu a královnu Dolomit Marmoladu. Z chaty po panoramatické horizontální cestě Friedricha Augusta pod mohutným masivem Langkofelu až k chatě Sasso Piatto (2301 m n.m.) v sedle Fassa. Při zpáteční cestě je neustále na očích oslnivě sněhobílá královna Marmolada a postupně se vynořuje mohutný masiv Sella. Na chatě Friedricha Augusta je možno vychutnat odpolední kávu s výhledy, případně při dostatku sil vystoupat na vyhlídkový vrcholek Col Rodella (2486 m n.m.). Po sestupu k autobusu návrat do hotelu, kde může den vyznít v hotelovém relaxačním centru. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd přes Passo Lavaze do sedla Jochgrimm. Výstup na vrchol Weisshornu (2317 m n.m.), z vrcholu tvořeného bílými skalami kruhový rozhled na Dolomity, Adamello, Brentu, Ortler a Stubaiské Alpy. Uchvacující je pohled do  hlubokého kaňonu Bletterbach, který je na úpatí Weisshornu. Naproti se přes sedlo Jochgrimm vypíná Schwarzhorn s červenohnědými skalami. Sestup kosodřevinou a horskými loukami na malebnou horskou louku Gurndiralm. Zde je možnost si při občerstvení vychutnat atmosféru klidu. Návrat pohodlnou cestou s pohledy  vrcholy bílého Weisshornu a červenohnědého Schwarzhornu k autobusu. Návrat do hotelu, kde je k odpočinku dispozici relaxační centrum. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Odjezd k lanovce a výjezd na Paion del Cermis (2230 m n.m.) v pohoří Lagorai, které bývalo přirozenou přírodní jižní hranicí rakousko-uherské monarchie. Z panoramatického bodu rozhled na Brentu, Adamello, Ortler, Sellu, Marmoladu, Tofanu, Civettu a Monte Pelmo, horská nádhera po celém obzoru. Při pohledu dolů se rozprostírá celé údolí Val di Fiemme. Přechod k nádherným horským jezerům Bombasel s průzračnou vodou. Od jezer výstup do sedla Forcella del Macaco (2278 m n.m.), kde se otevírá pohled do nitra Lagorai. Stezkou v úbočí svahu a malebným údolím sestup k jezeru Lagorai, které je největší ve stejnojmenném pohoří. Další sestup údolím Lagorai k mezistanici lanovky a sjezd k autobusu. Návrat do hotelu, kde opět můžete využít relaxační centrum. Slavnostní večeře při svíčkách a s živou folklórní hudbou. Nocleh.

5. den

Snídaně. Odjezd údolím Val di Fiemme a kolem horské přehrady Paneveggio pod průsmyk Valles. Nádherná cesta údolím Venegia proti toku malebného horského potoka Travignolo na horskoulouku Malga Venegiotta (1824 m n.m.). Za horskou loukou se otevře uchvacující pohled na masiv Pale di San Martino. Cesta stoupá dál malebnými horskými serpentinami až k chatě Segantini (2170 m n.m.). Chata leží přímo pod obeliskem Cimon della Pala, který je pro svůj tvar nazýván dolomitským Matterhornem. Vlevo od něho je hladkostěnný lichoběžník Cima della Vezzana. Je to scenérie dokonalé harmonie, velikosti a moci. Po odpočinku a občerstvení sestup do průsmyku Rolle (1972 m n.m.). Z průsmyku vycházka k malebně položeným jezerům Colbricon. Návrat do hotelu, kde můžete zážitky nechat doznít v relaxačním centru. Večeře. Nocleh.

6. den

Snídaně. Po naložení zavazadel odjezd k dálnici do údolí Adiže. Dálnice vede pod významnými vrcholy Paganella a Monte Bondone, míjí historické město Trento a mohutnou hradní zříceninu Beseno. U historického města Rovereto se z dálnice odbočí k jezeru Garda. Po projetí okolo malého jezera Lago di Loppio se objeví modré jezero Garda uprostřed hor v plné své kráse. Průjezd městy Torbole a Riva del Garda dýchá středomořskou atmosférou a rostlinstvem. I tato města byla spolu s námi v rakousko-uherské monarchii. Z Riva del Garda stoupá stará cesta vysekaná ve skále do Pregasiny. Po cestě se prochází mnoha tunely a nádherné výhledy na jezero a město Riva del Garda neberou konce. Káva na terase v Pregasině doplněná nezapomenutelným výhledem na jezero a masiv Monte Baldo na protějším břehu je tou nejkrásnější tečkou za dovolenou. Po sestupu zpět do Riva del Garda bude čas na klidnou procházku malebnou pobřežní promenádou zakončenou pizzou či něčím jiným typicky italským, otužilejší jistě přiláká možnost vykoupání. Odjezd do ČR.

7. den

Návrat ráno.

×