1. eTravel.cz
  2. Itálie
  3. Sardinie
  4. Nejlepší pláže na Sardinii

Poznejte Sardinii a pláže jako v Karibiku

Ne nadarmo se sardinské pláže připodobňují ke karibským. Nejjemnější bělostný písek omývaný azurovým mořem, relaxace ve stínu stromů, klid a pohodová atmosféra - přesně tak vypadá dovolená na plážích na Sardinii. Podívejte se na náš seznam pěti nejkrásnějších a nejzajímavějších pláží Sardinie, ať vaše dovolená stojí za to!

Cala Luna
Pláž Cala Luna, Sardinie

1. Pláž Cala Brandinchi

Jako první vám představujeme neuvěřitelně krásnou sardinskou pláž Cala Brandinchi, která se pyšní přezdívkou "Malé Tahiti". Zářivě bílý písek, průzračné moře, stín borovic a plná vybavenost činí z této pláže jedničku v seznamu našich nejkrásnějších pláží Sardinie. Pláž Cala Brandinchi najdete u letoviska San Teodoro na severovýchodě ostrova.

Cala Brandinchi
Pláž Cala Brandinchi, Sardinie

2. Pláž La Pelosa

Za druhou nejkrásnější pláž Sardinie jsme zvolili La Pelosu - dalšího zástupce evropského Karibiku. Bělostný písek, tyrkysové moře se skvělými podmínkami pro šnorchlování, zeleň a pozůstatky strážní věže na nedalekém ostrůvku tvoří nádhernou podívanou. Díky pozvolnému vstupu a klidné hladině moře je La Pelosa velmi oblíbená nejen u rodin s dětmi. Pláž La Pelosu najdete na severozápadě Sardinie u městečka Stintino.

Pelosa
Pláž La Pelosa, Sardinie

3. Is Arutas

Fascinující pláž Is Arutas, tvořená miniaturními pestrobarevnými křemeny velkými jako zrnka rýže, vám vyrazí dech. Úchvatné koupání v křišťálovém moři, skvělé podmínky pro šnorchlování a klid od davů turistů zajišťují perfektní plážovou relaxaci. Třetí z našeho výběru nejkrásnějších pláží Sardinie najdete na poloostrově Sinis nedaleko střediska Oristano na západním pobřeží ostrova.

Arutas
Pláž Is Arutas, Sardinie

4. Cala Goloritzé

Úchvatná, fotogenická, překrásná - těmito přídavnými jmény lze představit pláž Cala Goloritzé. Nachází se v zátoce, která vznikla po sesuvu půdy pod skalnatým vrcholem, takže je sem možné dojít pouze pešky. Jestli chcete spatřit pravý sardinský ráj na zemi a prožít skvělé šnorchlování, vydejte se právě na pláž Cala Goloritzé na východě Sardinie jižně od Orosei.

Cala Goloritzé
Pláž Cala Goloritzé, Sardinie

5. Chia

Pohádková laguna Chia a okolní pláže (např. Sa Colonia, Su Giudeu) u letoviska Santa Margherita di Pula nabízí krásné koupání v křišťálovém moři v obklopení písečných dun, zeleně a útesů. Pokud si chcete užít překrásných a klidných pláží a vůně jalovců, vydejte se právě na pláže provincie Cagliari na jihu Sardinie.

Chia
Chia, Sardinie

Láká vás dovolená na nejkrásnějších sardinských plážích?

Vyberte si z našich výhodných zájezdů na Sardinii a užijte si pobyt plný relaxace na pláži a koupání. Pokud toužíte po dovolené na pláži v jiné destinaci, podívejte se přehledný výpis nejlepších pláží konkrétních zemí či ostrovů. Nebo se inspirujte naším výběrem nejkrásnějších pláží Itálie i celého světa.