Vyberte zemi
29.07–28.09.2021

Objevte nejkrásnější pláže Itálie

Itálie je jednou z nejoblíbenějších letních dovolenkových destinací pro české turisty. 7 500 kilometrů pobřeží, nekonečné množství kouzelných pláží, ale i relativní blízkost a kvalitní zázemí pro turisty jsou hlavními důvody, proč je dovolená na italských plážích tak populární.

Které pláže jsou ty nejkrásnější v Itálii?

Nejhezčí pláže severní Itálie

Rodiny s dětmi ocení dostupná a dobře vybavená letoviska BibioneLido di Jesolo či Rimini s krásnými plážemi.

Pláž Bibione

Ani po víc než 20 letech neztratilo Bibione na své popularitě. Nabízí ohromnou pláž s řadou barů a restaurací, kde nechybí sportoviště a spousta zábavy i atrakcí pro všechny generace. Jde o jednu z nejpopulárnějších pláží Itálie.

Náš tip: ubytujte se například v příjemném HOTELU LUNA**** s vlastní dopravou a snídaněmi.

pláže Itálie - severní Itálie, Bibione

Pláž Lido di Jesolo

O poznání menší a o něco blíž slavným Benátkám, to je severoitalské prázdninové centrum Lido di Jesolo táhnoucí se podél pobřeží. I tady najdete pěknou upravenou italskou pláž se stovkami slunečníků, zábavní parky, nákupy i noční život.

Náš tip: HOTEL CARAVELE*** s vlastní dopravou se snídaněmi nebo HOTEL BOLIVAR*** s vlastní dopravou a snídaněmi.

pláže Itálie - severní Itálie, Lido di Jessolo

Pláž Rimini

Rimini je největším italským přímořským letoviskem a jedním z největších v Evropě. Spojením s dalšími okolními městy vznikl souvislý pás městské pláže úctyhodných rozměrů s bohatou infrastrukturou. Pokud vás láká čilý ruch a odpočinek na krásné italské pláži, zamiřte právě sem.

Náš tip: HOTEL RICCHI*** s vlastní dopravou s polopenzí nebo HOTEL DE FRANCE***+ s vlastní dopravou se snídaněmi.

pláže Itálie - Emilia Romagna, Rimini

Pláže jižní Itálie

Kdo se rád vydá na delší cestu, tomu se nabízí Gargano nebo Kalábrie s krásnými italskými plážemi.

Apulie: Gargano

Poloostrov v Jaderském moři bývá označován jako "ostruha italské boty". Najdete tu dech beroucí přírodu s řadou krásných pláží. K nejoblíbenějším patří ty v okolí města Vieste.

Náš tip: HOTEL REZIDENCE CASANOVA*** s vlastní dopravou a bez stravování nebo HOTEL MARECHIARO*** s vlastní dopravou s plnou penzí. 

pláže Itálie - Gargano

Kalábrie: Tropea

Městečko Tropea u pobřeží Tyrhénského moře na jihu Itálie platí za vyhlášené prázdninové středisko. Zdejší nádherná písečná pláž každoročně přitahuje tisíce turistů.

pláže Itálie - Kalábrie, Tropea

Nejlepší pláže italských ostrovů

Pokud si představujete Itálii letecky, zvolte pro svou dovolenou například ostrov SardiniiIschii nebo Sicílii na samém jihu země a užijte si jedny z nejkrásnějších pláží Itálie.

Nejkrásnější pláže Sardinie: Cala Gonone

Ostrov Sardinie na jihozápadě ve Středozemním moři nabízí jedny z nejkrásnějších pláží Itálie. Tyrkysově modré moře a nekonečné pláže, například Cala Luna beach nedaleko letoviska Cala Gonone či další top sardinské pláže, vysloužily ostrovu přezdívku "Karibik Evropy".

pláže Itálie - Sardinie, Cala Gonone

Nejkrásnější pláž na Ischii: Sant Angelo

Z Neapole trvá cesta na menší ostrov Ischia jen něco málo přes hodinu. I tady na vás čekají úžasné pláže pokryté jemným pískem. Známá je například pláž Maronti v Sant Angelo.

Náš tip: HOTEL CASA ROSA*** s vlastní dopravou a polopenzí.

pláže Itálie - Ischia, Sant Angelo, pláž Maronti

Sicílie: nejkrásnější pláže

Největší italský ostrov Sicílie je zároveň jižní výspou země. Pokud jde o pláže, Sicílie nabízí všechny druhy - s jemným pískem, s oblázky i kamenité pláže. Jedny z nejkrásnějších pláží Sicílie najdete v okolí proslulé Taorminy. Zavítejte například na oblíbenou pláž Isola Bella. Překrásnými plážemi se pyšní také okolí Syrakus - jde obzvlášť o úchvatnou pláž Fontane Bianche. Nejkrásnější pláže na Sicílii se nacházejí i na severozápadě ostrova poblíž Palerma. Za zmínku stojí pláž Mondello, Cala dello Zingaro či San Vito Lo Capo.

Náš tip: Sole Castello*** letecky se snídaní.

pláže Itálie - Sicílie, Tindari

Co když se pláž omrzí

Pokud přece jen nehodláte celou dovolenou prolenošit na italských plážích, udělejte si výlet do některého z nezapomenutelných měst Itálie. Například do již zmíněných Benátek či Říma. Ostatně i tady se můžete vykoupat.

Kam na pláž v Římě

Nejbližší a nejdostupnější pláž z centra Říma se nachází v Ostii. Do "letoviska" Lido di Ostia se dostanete příměstským vlakem ze zastávky Porta San Paolo již za půl hodiny. Zdejší pláž je dlouhá, vybavená bary, sprchami a toaletami i slunečníky a lehátky k pronájmu.

Kam na pláž v Benátkách

Také v Benátkách můžete po dni plném procházek městem a poznávání zdejších památek relaxovat na pláži. Vydejte se na ostrov Lido di Venezia, kde naleznete soukromé i veřejné pláže. Na ostrov jezdí vodní autobusy. 

Nepřehlédněte