Objevte nejkrásnější pláže ItálieObjevte nejkrásnější pláže Itálie

Itálie je jednou z nejoblíbenějších letních dovolenkových destinací pro české turisty. 7 500 kilometrů pobřeží, nekonečné množství kouzelných pláží, ale i relativní blízkost a kvalitní zázemí pro turisty jsou hlavními důvody, proč je dovolená na italských plážích tak populární.

Které pláže jsou ty nejkrásnější v Itálii?

Nejhezčí pláže severní Itálie

Rodiny s dětmi ocení dostupná a dobře vybavená letoviska BibioneLido di Jesolo či Rimini s krásnými plážemi.

Pláž Bibione

Ani po víc než 20 letech neztratilo Bibione na své popularitě. Nabízí ohromnou pláž s řadou barů a restaurací, kde nechybí sportoviště a spousta zábavy i atrakcí pro všechny generace. Jde o jednu z nejpopulárnějších pláží Itálie.

Bibione-Beach-(2).jpg

Pláž Lido di Jesolo

O poznání menší a o něco blíž slavným Benátkám, to je severoitalské prázdninové centrum Lido di Jesolo táhnoucí se podél pobřeží. I tady najdete pěknou upravenou italskou pláž se stovkami slunečníků, zábavní parky, nákupy i noční život.

Lido-di-Jesolo-plaz-(1).jpg

Pláž Rimini

Rimini je největším italským přímořským letoviskem a jedním z největších v Evropě. Spojením s dalšími okolními městy vznikl souvislý pás městské pláže úctyhodných rozměrů s bohatou infrastrukturou. Pokud vás láká čilý ruch a odpočinek na krásné italské pláži, zamiřte právě sem.

Rimini-Beach.jpg

Pláže jižní Itálie

Kdo se rád vydá na delší cestu, tomu se nabízí Gargano nebo Kalábrie s krásnými italskými plážemi.

Apulie: Gargano

Poloostrov v Jaderském moři bývá označován jako "ostruha italské boty". Najdete tu dech beroucí přírodu s řadou krásných pláží. K nejoblíbenějším patří ty v okolí města Vieste.

Gargano-(Baia-delle-Zagare-beach.jpg

Kalábrie: Tropea

Městečko Tropea u pobřeží Tyrhénského moře na jihu Itálie platí za vyhlášené prázdninové středisko. Zdejší nádherná písečná pláž každoročně přitahuje tisíce turistů.

Tropea,-Italy-(1).jpg

Nejlepší pláže italských ostrovů

Pokud si představujete Itálii letecky, zvolte pro svou dovolenou například ostrov SardiniiIschii nebo Sicílii na samém jihu země a užijte si jedny z nejkrásnějších pláží Itálie.

Nejkrásnější pláže Sardinie: Cala Gonone

Ostrov Sardinie na jihozápadě ve Středozemním moři nabízí jedny z nejkrásnějších pláží Itálie. Tyrkysově modré moře a nekonečné pláže, například Cala Luna beach nedaleko letoviska Cala Gonone či další top sardinské pláže, vysloužily ostrovu přezdívku "Karibik Evropy".

Cala-Gonone,-Sardinia,-Italy-(1).jpg
Nejkrásnější pláž na Ischii: Sant Angelo

Z Neapole trvá cesta na menší ostrov Ischia jen něco málo přes hodinu. I tady na vás čekají úžasné pláže pokryté jemným pískem. Známá je například pláž Maronti v Sant Angelo.

Sant-Angelo-on-island-Ischia,Italy.jpg

Sicílie: nejkrásnější pláže

Největší italský ostrov Sicílie je zároveň jižní výspou země. Pokud jde o pláže, Sicílie nabízí všechny druhy - s jemným pískem, s oblázky i kamenité pláže. Jedny z nejkrásnějších pláží Sicílie najdete v okolí proslulé Taorminy. Zavítejte například na oblíbenou pláž Isola Bella. Překrásnými plážemi se pyšní také okolí Syrakus - jde obzvlášť o úchvatnou pláž Fontane Bianche. Nejkrásnější pláže na Sicílii se nacházejí i na severozápadě ostrova poblíž Palerma. Za zmínku stojí pláž Mondello, Cala dello Zingaro či San Vito Lo Capo.

Scopello,-Sardinie,-Italie-(1).jpg

Co když se pláž omrzí

Pokud přece jen nehodláte celou dovolenou prolenošit na italských plážích, udělejte si výlet do některého z nezapomenutelných měst Itálie. Například do již zmíněných Benátek či Říma. Ostatně i tady se můžete vykoupat.

Kam na pláž v Římě

Nejbližší a nejdostupnější pláž z centra Říma se nachází v Ostii. Do "letoviska" Lido di Ostia se dostanete příměstským vlakem ze zastávky Porta San Paolo již za půl hodiny. Zdejší pláž je dlouhá, vybavená bary, sprchami a toaletami i slunečníky a lehátky k pronájmu.

Kam na pláž v Benátkách

Také v Benátkách můžete po dni plném procházek městem a poznávání zdejších památek relaxovat na pláži. Vydejte se na ostrov Lido di Venezia, kde naleznete soukromé i veřejné pláže. Na ostrov jezdí vodní autobusy. 

Výhodné zájezdy do Itálie

Nepřehlédněte

Další články

Dovolená v říjnu: naše tipy, kam za teplem k moři

18.09.2023

Kde najdete nejkrásnější pláže světa roku 2023? Náš TOP výběr!

16.06.2023

Kam na dovolenou v květnu? Přivítejte začátek sezóny ve Středomoří

26.04.2023

Kam v létě k moři? Máme pro vás tipy na levnou leteckou dovolenou

22.03.2023

Kam na nejlepší letní dovolenou s dětmi k moři?

02.02.2023

TOP 5 nejlepších zemí na dovolenou v roce 2023

10.01.2023