Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu*
Více informací o slevě* platí pro vybrané zájezdy
Vyberte zemi
26.02–25.04.2020

Kde jsou nejkrásnější pláže světa?

Jste vyloženě plážový typ a láká vás slunění a relaxace na dokonalé pláži a koupání v průzračném moři? Poznejte nejkrásnější pláže světa, ať vaše dovolená stojí za to! Poradíme vám, které pláže na planetě hodnotí cestovatelé z celého světa jako ty nejkrásnější.

Houpací síť na plážiTop 10 nejlépe hodnocených pláží dle recenzí turistů každoročně vyhlašuje cestovatelský server TripAdvisor a zde jsou výsledky:

  1. Baia do Sancho, Brazílie
  2. Varadero, Kuba
  3. Eagle Beach, Aruba
  4. La Concha, Španělsko
  5. Grace Bay, Turks a Caicos
  6. Clearwater Beach, Florida
  7. Spiaggia dei Conigli, Sicílie
  8. Seven Mile Beach, Kajmanské ostrovy
  9. Playa Norte, Mexiko
  10. Seven Mile Beach, Jamajka

1. Baia do Sancho v Brazílii

Pláž Baia do Sancho najdete v Brazílii v souostroví Fernando de Noronha přibližně 350 kilometrů severovýchodně od pobřeží Brazílie. Moře je zde neskutečně průzračné a pláž obklopují útesy a zeleň.

Pláž Baia do Sancho2. Varadero Beach na Kubě

Slavná pláž Varadero leží na Kubě. Bílý písek, azurové moře, vzrostlé palmy a pití z kokosu – co víc si na dovolené přát? Hlavně proto na Varadero míří turisté z celého světa. Každému z nich učaruje jemnost zdejšího písku a perfektní vlny oceánu.

3. Eagle Beach na Arubě

I další pláž v žebříčku TOP 10 nejkrásnějších pláží světa se nachází v Karibiku. Jde o Eagle Beach na Arubě. Tato pláž se pyšní světloučkým pískem a oslnivě tyrkysovou vodou moře. Je oblíbená také u milovníků vodních sportů.

Pláž Eagle Beach4. La Concha Beach ve Španělsku

Nejkrásnější evropská pláž se nachází v Baskicku ve Španělsku ve městě San Sebastian. Jde o pláž La Concha pokrytou jemným zlatavým pískem. La Concha je rušnou městskou pláží, která poskytuje veškerý plážový servis a širokou nabídku vodních sportů.

5. Grace Bay na Turks a Caicos

Pláž Grace Bay se nachází na ostrovech Turks a Caicos v Karibiku. Písek na Grace Bay je až neuvěřitelně bílý a moře oslnivě modré. Není divu, že tato pláž patří mezi nejkrásnější pláže světa.

6. Clearwater Beach na Floridě

Nejlepší pláží Spojených států je Clearwater Beach na Floridě poblíž Tampy. Jak již název pláže napovídá, voda v moři je tu pohádkově průzračná a čistá. Pláž je téměř dokonalá s velmi světlým pískem.

Holky na pláži7. Spiaggia dei Conigli na Sicílii

Králičí pláž – italsky Spiaggia dei Conigli je chloubou ostrůvku Lampedusa, který leží přibližně 200 kilometrů od Sicílie. Středozemní moře osvěžuje pás jemného bílého písku, kde se často vyskytují kromě turistů také želvy karety. Azurově čisté vody lákají ke šnorchlování a nedaleko břehů se často vyskytují delfíni.

8. Seven Mile Beach na Kajmanských ostrovech

Seven Mile Beach je nejkrásnější pláží na Kajmanských ostrovech. Najdete ji nedaleko hlavního města ostrova Grand CaymanGeorge Town. Atmosféra na pláži je poměrně živá vzhledem k množství plážových barů a restaurací v okolí, hlavním lákadlem je ale jemný písek a krásně čisté moře.

9. Playa Norte v Mexiku

Na krásném devátém místě v žebříčku deseti nejkrásnějších pláží světa je Playa Norte, která se nachází na pět kilometrů dlouhém ostrově Mujeres v Mexiku severně od Cancúnu. Na pláži lze pozorovat úchvatné západy slunce. Atmosféra celého ostrova je velmi romantická.

10. Seven Mile Beach na Jamajce

Další sedmimílovou pláží v žebříčku nejkrásnějších deseti pláží světa je Seven Mile Beach na Jamajce. Tato nejlepší jamajská pláž se nachází v oblasti Negril. Jako jiné pláže v Karibiku, také Seven Mile Beach turistům učaruje díky zářícímu bílému písku, tyrkysovým vodám moře a možností relaxace ve stínu palem.

Mohlo by vás zajímat