Vyberte zemi
29.01–28.03.2021

KDE najdete nejkrásnější pláže světa roku 2020?

Láká vás slunění a relaxace na dokonalé pláži a koupání v průzračném moři? Vydejte se na jednu z nejkrásnějších pláží světa, ať vaše dovolená stojí za to! Nejlépe hodnocené pláže dle recenzí turistů každoročně vyhlašuje cestovatelský server TripAdvisor a tady jsou top pláže planety pro rok 2020:

  1. Baia do Sancho, Brazílie
  2. Grace Bay Beach, Turks a Caicos
  3. Playa Paraiso, Kuba
  4. Spiaggia dei Conigli, Sicílie
  5. Prainhas do Pontal do Atalaia, Brazílie
  6. Seven Mile Beach, Kajmanské ostrovy
  7. Eagle Beach, Aruba
  8. Flamenco Beach, Portoriko
  9. Varadero Beach, Kuba
  10. Kleftiko Beach, Milos, Řecko

Baia do Sancho v Brazílii

Nejkrásnější pláž světa - Baia do Sancho - najdete v Brazílii v souostroví Fernando de Noronha přibližně 350 km severovýchodně od pobřeží Brazílie. Moře je zde neskutečně průzračné a pláž obklopují útesy a zeleň.

Grace Bay Beach na Turks a Caicos

Druhá oceněná pláž - Grace Bay Beach - se nachází na ostrově Providenciales, který je součástí souostroví Turks a Caicos v Karibiku. Písek na Grace Bay Beach je až neuvěřitelně bílý a moře oslnivě modré.

Playa Paraiso na Kubě

Playa Paraiso leží na kubánském ostrově Cayo Largo. Pokrývá ji prachově jemný bílý písek a omývá průzračná voda. Mořské dno u Playa Paraiso klesá velmi pozvolna, takže pláž můžeme doporučit i rodinám s dětmi a neplavcům.

Spiaggia dei Conigli na Sicílii

Nejkrásnější evropskou pláží je Spiaggia de Conigli na sicilském ostrově Lampedusa. Přezdívá se jí "Králičí pláž" - dnes zde však už na králíky nenarazíte. Spíše se vám poštěstí vidět mořské želvy nebo delfíny. Pláž je obklopena vápencovými skalisky a tyrkysovou vodou.

Prainhas do Pontal do Atalaia v Brazílii

Kromě prvního místa v žebříčku nejkrásnějších pláží světa patří Brazílii také to páté. Prainhas do Pontal do Atalaia se nachází nedaleko letoviska Buzios asi 150 km severně od Ria de Janeira. K bělostnému písku omývanému modrými vodami Atlantiku schází návštěvníci pláže po dřevěných schodech.

Seven Mile Beach na Kajmanských ostrovech

Šestou nejkrásnější pláží naší planety je Seven Mile Beach na Kajmanských ostrovech. Nachází se nedaleko hlavního města ostrova Grand Cayman George Town. Omývají ji čisté vody Karibského moře. Atmosféra na pláži je poměrně živá, můžete se zde osvěžit v plážových barech nebo občerstvit v restauracích.

Eagle Beach na Arubě

I další pláž v žebříčku TOP 10 nejkrásnějších pláží světa 2020 se nachází v Karibiku. Jde o Eagle Beach na Arubě. Tato pláž se pyšní jemným pískem a tyrkysovou vodou moře. Je oblíbená u milovníků vodních sportů.

Flamenco Beach v Portoriku

Flamenco Beach leží na malém ostrově Culebra západně od hlavního ostrova Portorika. Tato pláž byla v minulosti využívána pro výcvik amerických vojáků a dodnes zde zůstal opuštěný tank. Její bílý písek a průzračné vody jsou důvodem, proč patří mezi nejkrásnější pláže světa.

Varadero Beach na Kubě

Bílý písek, azurové moře, vzrostlé palmy a pití z kokosu – co víc si na dovolené přát? Právě kvůli tomu míří na Varadero na Kubě tolik turistů. Každému z nich učaruje jemnost zdejšího písku a dlouhé vlny oceánu.

Kleftiko Beach na řeckém ostrově Milos

Seznam 10 nejkrásnějších pláží světa uzavírá řecká Kleftiko Beach na ostrově Milos. Je obklopena bílými skalami a dostupná pouze po vodě. Nenajdete tu slunečníky ani lehátka, tahle překrásná pláž je cílem luxusních jachet a jejich posádek, které láká na svoji nezkrotnou krásu a jedinečnost.

Mohlo by vás zajímat

Zájezdy k nejkrásnějším plážím světa