Vyberte zemi
03.08–02.10.2021

Kde najdete nejkrásnější pláže světa roku 2021?

Láká vás slunění a relaxace na dokonalé pláži a koupání v průzračném moři? Vydejte se na jednu z nejkrásnějších pláží světa, ať vaše dovolená stojí za to! Nejlépe hodnocené pláže dle recenzí turistů každoročně vyhlašuje cestovatelský server TripAdvisor a tady jsou top pláže planety pro rok 2021:

  1. Whitehaven Beach, Whitsunday Islands, Austrálie
  2. Santa Maria Beach, Kuba
  3. Baia do Sancho, Brazílie
  4. Grace Bay Beach, Turks a Caicos
  5. Saint Pete Beach, Florida
  6. Turquoise Bay, Austrálie
  7. Eagle Beach, Aruba
  8. Spiaggia dei Conigli, Itálie
  9. Kaanapali Beach, Havaj
  10. Baia dos Golfinhos, Brazílie

Whitehaven Beach v Austrálii

Nejkrásnější pláž planety roku 2021 je naprosto dech beroucí. Whitehaven Beach na australských Whitsunday Islands ležících východně od Queenslandu má všechno, co byste od světové jedničky očekávali - od křišťálově čistých vod po kilometry oslňujícího bílého písku.

Pláž Whitehaven, Austrálie

Santa Maria Beach na Kubě

Písek jemný jako mouka, poklidné moře, lehký vánek hladící na kůži, a pokud se vám poštěstí, tak dokonce i delfíni plující na dohled - tak vypadá dovolená na pláži Santa Maria v kubánské Havaně.

Pláž Santa Maria na Kubě

Baia do Sancho v Brazílii

Třetí nejkrásnější pláž světa - Baia do Sancho - najdete v Brazílii v souostroví Fernando de Noronha přibližně 350 km severovýchodně od pobřeží Brazílie. Moře je zde neskutečně průzračné a pláž obklopují útesy a zeleň.

Pláž Baia do Sancho v Brazílii

Grace Bay Beach na Turks a Caicos

Čtvrtá oceněná pláž - Grace Bay Beach - se nachází na ostrově Providenciales, který je součástí souostroví Turks a Caicos v Karibiku. Písek na Grace Bay Beach je až neuvěřitelně bílý a moře oslnivě modré.

Pláž Grace Bay na Turks a Caicos

Saint Pete Beach na Floridě

Dokonalé místo pro sledování západů slunce nad oceánem slibuje pláž Saint Pete na Floridě poblíž Tampy. Najdete zde bělostný písek, mušle, čistou vodu a hlavně spoustu možností vodních sportů a zábavy.

Pláž Saint Pete na Floridě

Turquoise Bay v Austrálii

Pláž Turquoise Bay na západním pobřeží Austrálie je stejně ikonická jako její název. Čisťounká voda tyrkysových odstínů a pruhy bílého písku zaručují parádní podmínky na šnorchlování. Jde o ideální pláž, pokud s poznáváním mořských hlubin právě začínáte.

Pláž Turquoise Bay v Austrálii

Eagle Beach na Arubě

Další pláž v žebříčku TOP 10 nejkrásnějších pláží světa 2021 se nachází v Karibiku. Jde o Eagle Beach na Arubě. Tato pláž se pyšní jemným pískem a tyrkysovou vodou moře. Je oblíbená u milovníků vodních sportů.

Pláž Eagle na Arubě

Spiaggia dei Conigli na ostrově Lampedusa

Nejkrásnější evropskou pláží je Spiaggia de Conigli na italském ostrově Lampedusa nedaleko Sicílie. Přezdívá se jí "Králičí pláž" - dnes zde však už na králíky nenarazíte. Spíše se vám poštěstí vidět mořské želvy nebo delfíny. Pláž je obklopena vápencovými skalisky a tyrkysovou vodou.

Pláž Spiaggia dei Conigli, Lampedusa

Kaanapali Beach, Havaj

Havaj je přímo prošpikovaná nádhernými plážemi, které se řadí do světových žebříčků. Kaanapali Beach na havajském ostrově Maui je opravdovým rájem pro každého. Ať už vás láká koupání či šnorchlování v čisté vodě, slunění na jemném písku nebo romantické procházky.

Pláž Ka´anapali na Havaji

Baia dos Golfinhos, Brazílie

Náš žebříček 10 nejkrásnějších pláží světa roku 2021 uzavírá další z brazilských krásek - Baia dos Golfinhos ve státě Santa Catarina. Její krása je neuvěřitelná a pravděpodobnost, že tu na vlastní oči uvidíte delfíny, velmi vysoká!

Pláž Baia dos Golfinhos, Brazílie

Mohlo by vás zajímat