1. eTravel.cz
 2. Novinky
 3. Nejkrásnější pláže světa

Kde najdete nejkrásnější pláže světa roku 2023? Náš TOP výběr!

Pátek, 16.6.2023

Kde najdete nejkrásnější pláže světa roku 2023? Náš TOP výběr!

Láká vás slunění spojené s relaxací na dokonalé pláži a koupání v průzračném moři? Vydejte se na jedno z nejkrásnějších pobřeží světa, ať vaše dovolená stojí za to! Připravili jsme si pro vás výběr těch nejhezčích pláží za letošní rok, které jsou skutečným rájem na zemi. Kochejte se krásnými fotografiemi a inspirujte se při výběru vaší pohádkové dovolené.

TOP ZÁJEZDY K MOŘI

 1. Anse source d'argent, Seychely
 2. Whitehaven Beach, Austrálie
 3. Santa Maria Beach, Kuba
 4. Navagio, Řecko
 5. Baia do Sancho, Brazílie
 6. Grace Bay Beach, Turks a Caico
 7. St. Pete Beach, Florida
 8. Turquoise Bay, Austrálie
 9. Playa de Bolonia, Španělsko
 10. Eagle Beach, Aruba
 11. Spiaggia dei Conigli, Sicílie
 12. Ka'anapali Beach, Havaj
 13. Baia dos Golfinhos, Brazílie

Anse source d'argent, Seychely

Jedna z nejfotografovanějších pláží světa se rozprostírá na luxusních Seychelách v Indickém oceánu. Točilo se zde hned několik hollywoodských snímků a není se čemu divit. Jemný bílý písek, tyrkysově průzračné moře, palmy a žulové balvany dělají pláž opravdu výjimečnou. Toto místo na ostrově La Digue potěší všechny příznivce podmořského světa a přírodních krás.

Zájezdy na Seychely

Pláž Anse source d'argent na Seychelách

Whitehaven Beach v Austrálii

Whitehaven Beach – může mít tahle australská pláž ještě trefnější jméno? Kilometry bílého písku a křišťálově čistá tyrkysová voda moře vás už na první pohled přesvědčí, že Whitehaven Beach nacházející se u protinožců v Austrálii patří mezi nejkrásnější pláže světa.

Pláž Whitehaven Beach v Austrálii

Santa Maria Beach na Kubě

Další z nejkrásnějších pláží světa je Santa Maria Beach na stejnojmenném ostrůvku na severu Kuby. Bílý písek jemný jako mouka, osvěžující vánek a hlavně klidná průzračná voda, ve které můžete spatřit ryby a někdy dokonce delfíny, činí z této kubánské pláže opravdový poklad.

Zájezdy na Kubu

Pláž Maria Beach na Kubě

Turisty známá pláž Navagio na řeckém ostrově Zakynthos je bezpochyby jednou z nejkrásnějších pláží na světě. Navagio je skutečnou perlou ostrova a dostanete se k ní pouze z lodi. Pyšní se bílým pískem, křišťálově modrou vodou a okolními vápencovými útesy. Vrak staré lodi umístěný přímo na pláži dodává místu jedinečnou atmosféru.

Dovolená v Řecku

Pláž Navagio v Řecku

Baia do Sancho v Brazílii

Do našeho TOP výběru nejkrásnějších světových pláží jsme zařadili i malebnou Baiu do Sancho. Najdete ji v Brazílii v souostroví Fernando de Noronha přibližně 350 km severovýchodně od pobřeží Brazílie. Moře je zde neskutečně průzračné, pláž obklopují skalnaté útesy a hustá zeleň. Při troše štěstí uvidíte k pobřeží připlouvající delfíny.

Pláž Baia do Sancho v Brazílii

Grace Bay Beach na Turks a Caicos

Pláž Grace Bay Beach, často označovaná za perlu Karibiku se nachází na ostrově Providenciales, který je součástí souostroví Turks a Caicos v Karibském moři. Písek na Grace Bay Beach je až neuvěřitelně bílý a moře oslnivě modré.

Zájezdy do exotiky

Pláž Grace Bay Beach na Turks a Caicos

St. Pete Beach na Floridě

Další z nejkrásnějších pláží světa je St. Pete Beach ležící při západním pobřeží Floridy nedaleko Tampy. Pláž je skvělá na procházky a pozorování západu slunce nad oceánem. Vyznačuje se bílým pískem, klidnou čistou vodou a mušlemi.

Zájezdy na Floridu

St. Pete Beach na Floridě

Turquoise Bay v Austrálii

Název "Tyrkysový záliv" přesně charakterizuje překrásnou pláž Turquoise Bay v Západní Austrálii. Dlouhé úseky bílého písku, křišťálově modrá voda a barevné korály fascinují nejen milovníky šnorchlování.

Zájezdy na Eagle Beach

Pláž Turquoise Bay v Austrálii

Playa de Bolonia ve Španělsku

Nádherná pláž Playa de Bolonia se nachází na v oblasti Costa de la Luz na pobřeží Španělska. Je vyhlášená úchvatnými písečnými dunami, křišťálově čistým mořem a přenádhernou přírodou lemující se po stranách pobřeží. Několik kilometrů dlouhá pláž nadchne příznivce vodních sportů a dalších aktivit.

Zájezdy do Španělska

Playa de Bolonia ve Španělsku

Eagle Beach na Arubě

I další pláž, která se pravidelně umisťuje na předních příčkách v žebříčku nejkrásnějších pláží světa, se nachází v srdci jižního Karibiku. Je to několik kilometrů dlouhá Eagle Beach na Arubě, typická svým jemným pískem a tyrkysovou barvou moře. Tato pláž je oblíbená především u milovníků vodních sportů.

Dovolená v exotice

Pláž Eagle Beach na Arubě

Spiaggia dei Conigli na Sicílii

Nejkrásnější evropskou pláží je Spiaggia de Conigli na sicilském ostrově Lampedusa. Přezdívá se jí "Králičí pláž" - dnes zde však už na králíky nenarazíte. Spíše se vám poštěstí vidět mořské želvy nebo delfíny. Pláž obklopují vápencová skaliska a tyrkysová voda. Tento italský Karibik si užijí i náročnější turisté.

Dovolená na Sicílii

Spiaggia dei Conigli na Sicílii

Ka'anapali Beach na Havaji

Jemňoučký písek, čistá klidná voda i turistické zázemí činí z havajské Ka'anapali Beach na severozápadě ostrova Maui skutečnou lahůdku. Pláž je ideální na plavání, šnorchlování i romantické procházky.

Zájezdy na Havaj

Pláž Ka'anapali na Havaji

Baia dos Golfinhos v Brazílii

Úžasná pláž Baia dos Golfinhos na brazilském ostrůvku Ilha Fernando de Noronha je turisty velice oblíbená, dokonce ji řadí mezi nejkrásnější pláže světa. Čím je tak výjimečná? Nejen exotickou krajinou, dlouhými písečnými břehy a smaragdovým mořem, ale hlavně tím, že tady můžete téměř vždy spatřit delfíny!

Pláž Baia dos Golfinhos v Brazílii

Mohlo by vás zajímat

Další články

Inspirujte se naším žebříčkem TOP 7 nejlepších zemí na dovolenou v roce 2024, které jsme pro vás vybrali s důrazem na krásné pláže, skvělé turistické zázemí, zajímavé výletní cíle a jedinečné zážitky.
Stýská se vám po létě a chcete si ještě dopřát teplého počasí? Poradíme vám, kam vyrazit na nejlepší říjnovou dovolenou u moře. Nechte se inspirovat středomořskými destinacemi, kde jsou i na podzim pláže krásně vyhřáté, nebo letovisky u břehů severní Afriky, kde si užijete koupání v příjemně teplé vodě.