Hotel a destinace
Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu
Zájezdy
Letenky
Zadejte rozpočet a nechte se překvapit, kam až se dostanete!
2 dospělí | bez dětí
23.04–22.06.2019
Vyberte dopravu
Vyberte destinaci
0 zájezdů. Upravte, prosím, parametry hledání

Jaké jsou nejkrásnější pláže světa?

Láká vás slunění a relaxace na dokonalé pláži a koupání v průzračném moři? Vydejte se na jednu z nejkrásnějších pláží světa, ať vaše dovolená stojí za to! Poradíme vám, které pláže na planetě hodnotí cestovatelé z celého světa jako ty nejkrásnější.

pláž

Top 10 nejlépe hodnocených pláží dle recenzí turistů každoročně vyhlašuje cestovatelský server TripAdvisor a tady jsou výsledky:

1. Grace Bay na Turks a Caicos

Pláž Grace Bay se nachází na ostrovech Turks a Caicos v Karibiku. Písek na Grace Bay je až neuvěřitelně bílý a moře oslnivě modré. Není divu, že byla tato pláž zvolena za nejkrásnější pláž světa.

2. Baia do Sancho v Brazílii

Pláž Baia do Sancho najdete v Brazílii v souostroví Fernando de Noronha přibližně 350 km severovýchodně od pobřeží Brazílie. Moře je zde neskutečně průzračné a pláž obklopují útesy a zeleň.

3. Varadero Beach na Kubě

Slavná pláž Varadero leží na Kubě. Bílý písek, azurové moře, vzrostlé palmy a pití z kokosu – co víc si na dovolené přát? Právě proto na Varadero míří velké množství turistů. Každému z nich učaruje jemnost zdejšího písku a dlouhé vlny oceánu.

pláž Varadero
Varadero Beach Kuba

4. Eagle Beach na Arubě

Také další pláž v žebříčku TOP 10 nejkrásnějších pláží světa se nachází v Karibiku. Jde o Eagle Beach na Arubě. Tato pláž se pyšní světloučkým pískem a oslnivě tyrkysovou vodou moře. Je oblíbená u milovníků vodních sportů.

5. Seven Mile Beach na Kajmanských ostrovech

Seven Mile Beach je nejkrásnější pláží na Kajmanských ostrovech. Nachází se nedaleko hlavního města ostrova Grand Cayman George Town. Omývají ji čisté vody Karibského moře. Atmosféra na pláži je poměrně živá, můžete se zde osvěžit v plážových barech nebo občerstvit v restauracích.

6. La Concha Beach ve Španělsku

Nejkrásnější evropská pláž se nachází v Baskicku ve Španělsku ve městě San Sebastian. Jde o pláž La Concha pokrytou jemným zlatavým pískem. La Concha je rušnou městskou pláží, která poskytuje veškerý plážový servis a širokou nabídku vodních sportů.

7. Clearwater Beach na Floridě

Nejlepší pláží Spojených států je Clearwater Beach na Floridě poblíž Tampy. Jak již název pláže napovídá, voda v moři je zde pohádkově průzračná a čistá. Pláž pokrývá velmi světlý písek.

8. Seven Mile Beach na Jamajce

Další sedmimílovou pláží v žebříčku nejkrásnějších deseti pláží světa je Seven Mile Beach na Jamajce. Tato nejlepší jamajská pláž se nachází v oblasti Negril. Jako jiné pláže v Karibiku, také Seven Mile Beach turistům učaruje díky zářícímu bílému písku, tyrkysovým vodám moře a možností relaxace ve stínu palem.

9. Bavaro Beach v Dominikánské republice

Slavná Bavaro Beach je bezpochyby nejpěknější pláží Dominikánské republiky. Pokud chcete trávit dovolenou právě na pláži Bavaro, zamiřte do východní části ostrova. Křišťálově čistá voda moře omývá břehy s bílým pískem a nádhernými palmovými háji. Pláž je dlouhá zhruba 30 km a turisticky velmi atraktivní díky více než 40 luxusním komplexům, jež se zde nacházejí.

pláž Bavaro
Bavaro Beach Dominikánská republika

10. Playa Norte v Mexiku

Žebříček deseti nejkrásnějších pláží světa uzavírá Playa Norte, která se nachází na pět kilometrů dlouhém ostrově Mujeres v Mexiku ležícím severně od Cancúnu. Na pláži lze pozorovat úchvatné západy slunce. Atmosféra celého ostrova je velmi romantická.

Mohlo by vás zajímat