Kde najdete nejkrásnější pláže světa roku 2021?

Čtvrtek, 4.3.2021

Kde najdete nejkrásnější pláže světa roku 2021?

Láká vás slunění a relaxace na dokonalé pláži a koupání v průzračném moři? Vydejte se na jednu z nejkrásnějších pláží světa, ať vaše dovolená stojí za to! Nejlépe hodnocené pláže dle recenzí turistů každoročně vyhlašuje cestovatelský server TripAdvisor a tady jsou top pláže planety pro rok 2021:

  1. Whitehaven Beach, Austrálie
  2. Santa Maria Beach, Kuba
  3. Baia do Sancho, Brazílie
  4. Grace Bay Beach, Turks a Caicos
  5. St. Pete Beach, Florida
  6. Turquoise Bay, Austrálie
  7. Eagle Beach, Aruba
  8. Spiaggia dei Conigli, Sicílie
  9. Ka'anapali Beach, Havaj
  10. Baia dos Golfinhos, Brazílie

Whitehaven Beach, Austrálie

Whitehaven Beach - může mít tahle australská pláž ještě trefnější jméno? Kilometry bílého písku a křišťálově čistá tyrkysová voda moře vás na první pohled přesvědčí, že Whitehaven Beach na australských Whitsunday Islands je nejkrásnější pláží světa.

Whitehaven-plaz-Australie_589541621.jpg

Santa Maria Beach, Kuba

Druhá z nejkrásnějších pláží světa je Santa Maria Beach na stejnojmenném ostrůvku na severu Kuby. Bílý písek jemný jako mouka, osvěžující vánek a hlavně klidná průzračná voda, ve které můžete spatřit ryby a někdy dokonce delfíny, činí z této kubánské pláže opravdový poklad.

Zájezdy Cayo Santa Maria

Panoramic-view-of-tropical-beach-at-Santa-Maria,-Cuba_44344021.jpg

Baia do Sancho v Brazílii

Třetí nejkrásnější pláž světa - Baia do Sancho - najdete v Brazílii v souostroví Fernando de Noronha přibližně 350 km severovýchodně od pobřeží Brazílie. Moře je zde neskutečně průzračné a pláž obklopují útesy a zeleň.

Grace Bay Beach na Turks a Caicos

Čtvrtá oceněná pláž - Grace Bay Beach - se nachází na ostrově Providenciales, který je součástí souostroví Turks a Caicos v Karibiku. Písek na Grace Bay Beach je až neuvěřitelně bílý a moře oslnivě modré.

Dovolená na Turks a Caicos

St. Pete Beach, Florida

Další z nejkrásnějších pláží světa je St. Pete Beach ležící při západním pobřeží Floridy nedaleko Tampy. Pláž je skvělá na procházky a pozorování západu slunce nad oceánem. Pyšní se bílým pískem, klidnou čistou vodou a mušlemi.

St-Pete-Beach-in-St-Petersburg,-Florida_385524508.jpg

Turquoise Bay, Austrálie

Název "tyrkysový záliv" přesně charakterizuje překrásnou pláž Turquoise Bay v Západní Austrálii. Dlouhé úseky bílého písku a křišťálově modrá voda fascinuje především milovníky šnorchlování.

Turquoise-bay-in-Cape-range-National-Park-near-Exmouth,-Western-Australia_403747081.jpg

Eagle Beach na Arubě

I další pláž v žebříčku TOP 10 nejkrásnějších pláží světa 2021 se nachází v Karibiku. Jde o Eagle Beach na Arubě. Tato pláž se pyšní jemným pískem a tyrkysovou vodou moře. Je oblíbená u milovníků vodních sportů.

Zájezdy na Eagle Beach

Spiaggia dei Conigli na Sicílii

Nejkrásnější evropskou pláží je Spiaggia de Conigli na sicilském ostrově Lampedusa. Přezdívá se jí "Králičí pláž" - dnes zde však už na králíky nenarazíte. Spíše se vám poštěstí vidět mořské želvy nebo delfíny. Pláž je obklopena vápencovými skalisky a tyrkysovou vodou.

Dovolená na Sicílii

Ka'anapali Beach, Havaj

Jemňoučký písek, čistá klidná voda i turistické zázemí činí z havajské Ka'anapali Beach na severozápadě ostrova Maui skutečnou lahůdku. Pláž je ideální na plavání, šnorchlování i procházky.

Ka-anapali-Beach-in-Lahaina,-Maui,-Hawaii_2033735768.jpg

Baia dos Golfinhos, Brazílie

Úžasná pláž Baia dos Golfinhos na brazilském ostrůvku Ilha Fernando de Noronha uzavírá desítku nejkrásnějších pláží světa roku 2021. Čím je tak výjimečná? Nejen exotickou krajinou, ale hlavně tím, že tady můžete téměř vždy spatřit delfíny!

Baia-dos-Golfinhos,-Tibau-do-Sul,-Rio-Grande-do-Norte,-Brazil_1862781547.jpg

Mohlo by vás zajímat

Další články

Kam na dovolenou v květnu? Přivítejte začátek sezóny ve Středomoří

26.04.2023

Kam v létě k moři? Máme pro vás tipy na levnou leteckou dovolenou

22.03.2023

Kam na nejlepší letní dovolenou s dětmi k moři?

02.02.2023

TOP 5 nejlepších zemí na dovolenou v roce 2023

10.01.2023

Kam vyrazit na dovolenou v únoru? Za sluncem k moři!

05.01.2023

Jak se slaví Vánoce ve světě?

30.11.2022