1. eTravel.cz
  2. Kuba
  3. Základní informace

Základní informace o Kubě

Jaké informace o Kubě byste měli před vaší dovolenou vědět?

Kuba je největším ostrovním státem v souostroví Velké Antily. Skládá se z hlavního ostrova Kuba, druhého největšího Ostrova Mládeže a menších ostrůvků. Celková rozloha země je 109 886 km2. Břehy Kuby omývá Karibské moře, Mexický záliv a Atlantský oceán. Oficiální název země je Kubánská republika. Státní zřízení je socialistická republika. 

Na Kubu se jezdí na dovolenou nejen kvůli krásným bělostným plážím a průzračnému moři, ale také z důvodu zajímavé historie a atmosféry v důsledku dlouhodobé izolace Kuby, za poznáním afro-latinské kultury, španělské koloniální architektury i ochutnávkami kubánských doutníků a karibského rumu.

Jaké informace byste měli vědět o Kubě?

Kubánská vlajka
    Kubánská vlajka a doutníky

Hlavní město

Hlavním městem je Havana na severozápadě hlavního ostrova.

Měna

Na Kubě se platí kubánským pesem a konvertibilním pesem.

Jazyk

Úředním jazykem na Kubě je španělština.

Časový posun

Čas na Kubě je oproti středoevropskému času posunut o -5 hodin v létě a -6 hodin v zimě.

Cestovní doklady

Pro vstup na Kubu je od roku 2000 potřeba vízum. Kubánský konzulát uděluje vízum za účelem turistického pobytu ve formě turistické karty, která je zpoplatněna 630 Kč a opravňuje k pobytu v zemi po dobu 30 dnů. Poté může být za poplatek prodloužena přímo na Kubě na dalších 30 dnů. Vízum je nutné si obstarat ještě před odletem na Kubu (může být vyřízeno přes CK). Před cestou na Kubu doporučujeme ověřit, zda se podmínky vstupu nezměnily.

Očkování

Očkování na Kubu není povinně vyžadováno. Doporučeným očkováním pro cestovatele je očkování proti žloutence typu A a B, proti tetanu a proti břišnímu tyfu.

Co by vás mohlo o Kubě dále zajímat

Co by vás mohlo o Kubě dále zajímat