1. eTravel.cz
  2. Kuba
  3. Zážitky našich klientů

Naši klienti radí: co vidět a zažít na Kubě

Láká vás návštěva Kuby a rádi byste se o této zemi dozvěděli co nejvíce? Prohlédněte si před dovolenou zážitky našich klientů, kteří již Kubu navštívili. Najdete zde mnoho užitečných informací a inspirace.


Parta lidí na KuběProžijte dovolenou, na kterou budete vzpomínat celý život

"Dovolenka na Cube bolo nieco co som zizila raz a kedze je to celkom financne narocne tak mozno aj posledny krat, ale za to zazitok bol nezabudnutelny. Kubansky obyvatelia su velmi pohostinni. Rezort, kde sme boli bol cisty a zaujimavy pretoze sa skladal z takych bungalovou cim ten rezort nabral velky priestor a bol oddeleny od ostatnych. Velmi rada by som Kubu navstivila este raz v zivote."

Autor: Beata Stancikova


Indiánské obydlíZjistěte, jak bydleli indiáni v osadě Guamá

"Zúčastnili jsme se prohlídky osady Guamá (asi 80 km SZ od města Cienfuegos) v malebné oblasti jezera s 12 ostrůvky, kde se nachází ukázka indiánských obydlí a 32 soch indiánů z kmene Taínů v životní velikosti. Do vesničky jsme jeli malými motorovými čluny. Po prohlídce jsme si dali nápoj v kokovém ořechu (3 CUC). Zpět jsme jeli znovu čluny. Na stromech jsme mohli pozorovat pelikány. Pak jsme ještě navštívili krokodýlí farmu."

Autor: Irena Hrdinová


DelfínPlavte se na katamaránu s delfíny a objevte bohatství podmořského světa

"Nejkrásnější zážitek z dovolené pro nás bylo plavání s delfíny a jejich hlazení i následné fotografování. Pak odplutí na šnorchlování na krásný kus korálového moře. Byli tam různé druhy ryb, ježci a mnoho korálů a nepoškozených, v hloubce cca 3 metrů. Pak neobydlený ostrov COYO BLANCO s obědem."

Autor: Lukáš Prášil


HavanaNavštivte historickou Havanu

"Podnikli jsme celodenní prohlídku historické části Havany: návštěva muzea slavného spisovatele Ernesta Hemingwaye, prohlídka hotelu Ambos Mundos, kde Hemingway pobýval. Dále prohlídka baru Bodequita del Medio a restaurace Floridita. Po obědě v místní restauraci prohlídka Capitolu, Central Parku, náměstí Revoluce, hřbitov Kryštofa Kolumba. Návrat do hotelu. Transfer do restaurace na večeři. Ve večerních hodinách návštěva La Maison v Miramaru. Ve 21 hod. výstřel z děla s doprovodným programem – nástup vojáků, pochod, ceremoniál před výstřelem. Zajímavost: během prohlídky s průvodcem se ke skupině připojil sem tam nějaký rychlomalíř, který bez ptaní za minutu nakreslil něčí portrét. Očekával spropitné 1 CUC. Pokud jsme neměli zájem, stačilo říci NE."

Autor: Irena Hrdinová


TrinidadProhlédněte si koloniální architekturu Trinidadu

"Město Trinidad z počátku 16. století, které je zapsáno na seznamu UNESCO, se nachází asi 250 km JV od Varadera. V žádném jiném městě se zlatý věk pěstování cukrové třtiny neprojevil tak jako v Trinidadu. Viděli jsme Plaza Mayor – živá vzpomínka na tehdejší rozkvět města. Náměstí se skládá z honosných panských domů tehdejších pěstitelů cukrové třtiny, kostelů, soch, palem a parku v koloniálním stylu. Dále jsme viděli Museo Romántico – bývalý panský dům ukazuje, jak žila smetánka 19. století. V přízemí žili otroci a v 1. patře panstvo. V muzeu je vystaven např. nábytek z ušlechtilých dřev, české křišťálové lustry, porcelán. Můžete zde nakoupit suvenýry levněji než ve Varaderu nebo na letišti. Další tip na dobrodružství je město Florencia, kde jsme zažili procházku krásnou přírodou kolem kokosových a banánových plantáží a jízdu na koni."

Autor: Irena Hrdinová


Nepřehlédněte