Vyberte zemi
15.05–14.07.2021

Rady na cestu na Kubu

Kam na Kubě?

Varadero

Varadero s jednou z nejznámějších a nejčistších pláží na světě je pýchou Kuby. Představte si jemný bílý písek, křišťálově čistou vodu, tropické slunce a pestrobarevný podvodní svět. Naprosto ideální místo pro milovníky plážových sportů, šnorchlování, paraglidingu, plachtění či golfu. Varadero vám nabídne pozorování západů slunce, vynikající drinky, bary se skvělou atmosférou a nejlepší služby.

Santiago, nejstarší městské centrum na Kubě

Druhé největší město Kuby, Santiago de Cuba je městem s bohatou historií, nádhernými parky, plážemi a památkami. Jednou z nich je mohutný hrad San Pedro de La Roca, který sloužil v 17. století jako ochrana před piráty. Nejzachovalejší španělská pevnost v Karibiku nabízí zajímavé muzeum pirátů i krásný výhled na záliv. V roce 1997 byla památka zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Turistickou atrakcí v Santiagu de Cuba je také Cepedes Park.

Trinidad – historické město

Zachovalý historický unikát, třetí nejstarší město Kuby a dřívější sídlo pašeráků, bylo založeno v roce 1513 Diegem de Valázquez. K zajímavým místům města patří muzeum Historico Municipal nebo keramická dílna Taller Alfarero, kde stále probíhá výroba tradičním způsobem. Údolí cukrovarů nabízí k vidění jedny z nejkrásnějších pláží na Kubě, mezi ty nejlepší se řadí pláž Palya Anćon. V roce 1989 jej UNESCO prohlásilo za součást světového kulturního dědictví.

Přečtěte si rady a zkušenosti našich klientů z jejich dovolené na Kubě.