Zajímavosti Kypru

Co zajímavého vidět a zažít na Kypru?

Pohoří Troodos

Pohoří zabírající téměř třetinu rozlohy Kypru je zajímavým místem starobylých byzantských klášterů a kostelů, z nichž devět je zapsáno na seznam památek UNESCO. Je zde mnoho vyhlášených horských středisek, naučných stezek a malebných vesniček. K nejvyšší hoře Olympos, měřící 1951 metrů, vede silnice. V zimě je Troodos oblíbeným místem lyžařů. Impozantní pohoří nabízí k vidění unikátní Cedrové údolí, kde se vyskytuje vzácný cedr krátkolistý. Toto údolí je jediným místem jeho výskytu na celém světě.

Ostrov sportu

Kypr je ostrov sportu. O to více budete Kyprem okouzleni, když si spojíte sport a krásnou volnou přírodu. Ostrov je vhodný pro cyklisty, oblíbené je pohoří Throodos. Vydat se můžete na pěší túry do hor, v zimě na lyže. Příznivci podmořského světa budou obdivovat útesy, prolákliny, kolonie korálů, mořské sasanky, houby, překrásně barevné ryby, korýše a další zajímavosti. Kyperská potápěčská centra najdete v Pafosu, Coral Bay, Pakli, Larnace, Limassolu, Agia NapaProtarasu.

Kourion - pozůstatky z doby římské

Významná archeologická lokalita oplývající památkami z doby římské leží asi 20 km od Limassolu. Ukrývá zrekonstruované klasické terasovité divadlo, překrásné antické sloupy, dům gladiátorů, zříceniny baziliky, lázně, stadion a Apollónův chrám. Kromě úžasného starobylého městečka vám útes, na kterém se toto místo nachází, poskytne i nádherný výhled od krajiny. Objevte jednu z největších zajímavostí Kypru.

Akamas - hnízdiště karet obrovských

Poloostrov na západě Kypru s málo dotčenou přírodou a jedinečnou florou je ideální pro pěší turistiku. Území chráněné od roku 1989 zahrnuje pobřeží Akamasu, které je hnízdištěm mořských želv karet obrovských, žije zde i druh tuleně středomořského. Východiskem pro turistické výpravy a procházky jsou Afroditiny lázně (cca 10 km od Polis).

Co by vás mohlo dále zajímat