Kypr

Objevte pohádkové pláže a starobylé památky ostrova dvou tváří

Nejpopulárnější zájezdy

Nejvýhodnější nabídky

Zájezdy s All Inclusive

Zájezdy pro náročné

Kypr: země, kde se z vln zrodila bohyně lásky a krásy

Slunce, moře, koupání a odpočinek, to je základ dovolené. A Kypr má bez nadsázky pro strávení ideální dovolené základy velmi pevné.

Kam na dovolenou na Kypr?

Obzvlášť jih Kypru by se dal směle označit za ráj. Bílé pláže a tyrkysové moře jsou opravdu překrásné. Pokud si rádi večer posedíte v příjemné restauraci a třeba si dopřejete drink navíc, nemusíte se bát, že by vám dveře kyperských barů byly uzavřeny. Možností je celá řada a o vaši zábavu bude na dovolené na Kypru rozhodně postaráno.

Věděli jste o Kypru, že:

  • pohoří Throdos zaujímá více než 1/3 rozlohy ostrova a najdete zde 9 kláštěrů a kostelů zapsaných na seznamu UNESCO?
  • k nejvyšší hoře Olympos měřící 1951 metrů vede silnice?
  • pouze na Kypru se vyskytuje vzácný cedr krátkolistý?
  • na Kypru jsou pod mořskou hladinou útesy, prolákliny, kolonie korálů, mořské sasanky, houby, barevné ryby a korýši? Potápěčská centra najdete v Pafosu, Coral Bay, Pakli, LarnaceLimassolu, Agia NapaProtarasu.
  • město Limassol oplývá památkami z římské doby? Naleznete zde klasické terasovité divadlo, antické sloupy, dům gladiátorů, zříceniny baziliky, lázně, stadion nebo Apollónův chrám.
  • pobřeží Akamasu je hnízdiště mořských želv karet obrovských a žije tu i druh tuleně středomořského?

Pokud plánujete dovolenou pár týdnů nebo i dnů dopředu, nepřehlédněte naše nabídky last minute na Kypr. Jestliže máte málo času, vyberte si pro poznávání Kypru z naší nabídky prodloužených víkendů.

Vyberte si zájezd na Kypr a zamilujte si ostrov dvou tváří