Základní informace o Maledivách

Jaké informace o Maledivách byste měli před vaší dovolenou vědět?

Maledivy jsou ostrovním státem na jihu Asie v Indickém oceánu. Oficiální název země je Maledivská republika. Jde o souostroví složené z 1196 ostrovů, z nichž je přibližně 200 obydlených. Řetězec devatenácti korálových atolů láká mnoho turistů díky svým nádherným plážím, průzračnému moři a fascinujícímu podmořskému světu.

Jaké informace byste měli vědět o Maledivách?

Maledivy pláž

Hlavní město

Hlavním městem Malediv je Malé.

Měna

Měnou na Maledivách je maledivská rupie (MVR).

Jazyk

Na Maledivách se používá jazyk divéhština a angličtina.

Časový posun

Čas na Maledivách je posunut oproti českému času o +3 hodiny v létě a +4 hodiny v zimě.

Cestovní doklady

Pro cestu na Maledivy je potřeba platný cestovní pas, zpáteční letenka či letenka do další destinace, dostatek finančních prostředků na uhrazení nákladů při pobytu v zemi nebo potvrzení rezervace ubytování. Na základě těchto náležitostí získá návštěvník Malediv při vstupu do země bezplatné vízum na dobu 30 dnů. Před cestou na Maledivy doporučuje Ministerstvo zahraničních věcí České republiky ověřit si, zda se podmínky vstupu nezměnily.

Očkování

Očkování na Maledivách není povinně vyžadováno. Pouze pokud přilétáte z endemické oblasti výskytu žluté zimnice (subsaharská Afrika a Latinská Amerika) může být vyžadován záznam o platném očkování proti žluté zimnici. Doporučeným očkováním pro cestovatele je očkování proti žloutence typu A a B a tetanu.

Co by vás mohlo o Maledivách dále zajímat