Rady na cestu na Maledivy

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Základní zdravotnická péče na Maledivách je na slušné úrovni, zároveň je však poměrně drahá. Doporučuje se uzavřít kvalitní cestovní připojištění pro cesty do zahraničí.

Každý resort má vlastní ordinaci s doktorem/sestrou, kteří jsou hostům k dispozici. Nemocnice se nachází v hlavním městě Malé.

Náročnější zákroky se provádějí na Srí Lance, v Singapuru nebo ve Spojených arabských emirátech.

Maledivy jsou bezpečnou zemí s minimální kriminalitou, závažné druhy trestné činnosti zde prakticky neexistují.

Nedoporučuje se fotografovat místní ženy.

Zajímavosti na Maledivách

Královské město Malé

Hlavní a zároveň největší město Malediv, nacházející se na jižním okraji severního Male Atollu, bylo původně sídlem králů pod názvem Mahal. Z původního města se bohužel nedochovala pevnost ani královský palác. V současnosti je město centrem obchodu a je poseto restauracemi, bary a kavárničkami.

Atol Kaafu

Atol Kaafu je jedním z maledivských atolů. Atol Kaafu, stejně jako všechny Maledivské ostrovy, nabízí krásné bělostné pláže, příjemný stín pod palmami a především možnost poznávat krásu podmořského života, který je právě na Maledivách velice pestrý a rozmanitý. Všem profesionálním i amatérským potápěčům poskytuje nezapomenutelné zážitky. Na tomto atolu zaujme buddhistický chrám s mincovnou, stejně jako fakt, že odsud pochází hlava Buddhy vytesaná do kamene, nyní umístěná v muzeu v Male.

Atol Baa

Představte si opravdový ráj na zemi, nejjemnější písek, zelené palmy a skvostně modré laguny. Na atolu Baa najdete opravdu luxusní oblast, která je vzdálená od civilizace a plná klidu. Je místem nejluxusnějších resortů Royal Island, Soneva Fuschi a Reethi, jejichž komfort předčí všechna vaše očekávání. Ve srovnání s ostatními místy na Maledivách nabízí atol Baa jedny z nejlepších wellness programů. Na atolu Baa si užijete také průzračné vody, úchvatný korálový útes a pestrobarevný mořský život.

Mešita Hukuru Minskiy

Nejstarší mešita na Maledivách, postavená v roce 1656 sultánem Ibrahimem Iskandharem, je z architektonického hlediska jednou z nejcennějších mešit na světě. Přímo před ní se rozkládá velkolepý Palác Mulee-Aage, který je ukázkou dokonalé řemeslné práce. Mešita sloužila obyvatelům města až do roku 1984, než byla její funkce přenesena do Islámského centra. Její součástí je také hřbitov se zdobenými hroby a rodinné mausoleum. Pro prohlídku mešity je nutné zvláštní povolení.