Zájezdy
Letenky
2 dospělí | bez dětí
23.09–22.10.2018
Vyberte dopravu
Vyberte destinaci

Rady na cestu na Maledivy

Doklady a víza

Podmínkou povolení vstupu na Maledivy je pro občany ČR platný cestovní doklad a dostatečné množství finančních prostředků (netýká se organizovaných skupin). Za dostatečnou částku se považuje minimálně 10 USD na každý den pobytu.

Pobyt na Maledivách do 30 dnů je bezplatný, prodloužení pobytu lze získat za 10 USD na den. Přihlašovací povinnost neexistuje, většina ostrovů však požaduje registraci v knize hostů.

Turisté, kteří v posledních šesti měsících pobývali v oblastech výskytu žluté zimnice, musí mít i mezinárodní očkovací průkaz s potvrzením o očkování proti žluté zimnici.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Základní zdravotnická péče na Maledivách je na slušné úrovni, zároveň poměrně drahá. Doporučuje se uzavřít cestovní připojištění pro cesty do zahraničí.

Každý resort má vlastní ordinaci s doktorem/sestrou, kteří jsou hostům ostrova k dispozici. Nemocnice se nachází v hlavním městě Malé.

Náročnější zákroky se provádějí na Srí Lance, Singapuru nebo ve Spojených arabských emirátech.

Na ostrovy není předepsané žádné očkování.

Maledivy jsou bezpečnou zemí s minimální kriminalitou, závažné druhy trestné činnosti zde prakticky neexistují.

Nedoporučuje se fotografovat místní ženy.

Zajímavosti

Královské město Malé

Hlavní a zároveň největší město Malediv, nacházející se na jižním okraji severního Male Atollu, bylo původně sídlem králů pod názvem Mahal. Z původního města se bohužel nedochovala pevnost ani královský palác. V současnosti je město centrem obchodu, které je poseto restauracemi, bary a kavárničkami.

Atol Kaafu

Atol Kaafu je jedním z maledivských ostrovů, které se nacházejí v Indickém oceánu. Atol Kaafu, stejně jako všechny Maledivské ostrovy, nabízí krásné bělostné pláže, příjemný stín pod palmami a především možnost poznávat krásu podmořského života, který je právě na Maledivách velice pestrý a rozmanitý. Všem profesionálním i amatérským potápěčům poskytuje nezapomenutelné zážitky. Na tomto atolu zaujme buddhistický chrám s mincovnou, stejně jako fakt, že odsud pochází hlava Buddhy vytesaná do kamene, nyní umístěná v muzeu v Male.

Atol Baa

Představte si opravdový ráj na zemi, nejjemnější písek, zelené palmy a skvostně modré laguny. Na atolu Baa najdete opravdu luxusní Maledivy, vzdálené od civilizace a plné klidu. Je místem nejluxusnějších resortů Royal Island, Soneva Fuschi a Reethi, jejichž komfort předčí všechny očekávání. Ve srovnání s ostatními místy na Maledivách, atol Baa nabízí jedny z nejlepších wellness programů. A všude okolo průzračné vody, úchvatný korálový útes a pestrobarevný mořský život.

Mešita Hukuru Minskiy

Nejstarší mešita na Maledivách postavená v roce 1656 sultánem Ibrahimem Iskandharem je z architektonického hlediska jednou z nejcennějších mešit na světě. Přímo před ní se rozkládá velkolepý Palác Mulee-Aage, který je ukázkou dokonalé řemeslné práce. Mešita sloužila obyvatelům města až do roku 1984, než byla její funkce přenesena do Islámského centra. Její součástí je také hřbitov se zdobenými hroby a rodinné mausoleum. Pro prohlídku mešity je nutné zvláštní povolení.