Nejvýhodnější nabídky

Zájezdy s Plnou penzí

Vodní vily

Maledivy: spatřete ty nejnádhernější barvy dovolené

Zapomeňte na telefony, notebooky a vůbec všední starosti a oddejte se ostrovnímu snu. Výjimečné pláže Malediv, modrající se oceán a fascinující barvy korálů jsou přesně tím, co vám pomůže všechno vypustit z hlavy a užít si pohádkovou dovolenou uprostřed té nejkrásnější přírody.

Na více než tisícovce ostrovů a atolů se nacházejí ty nejnádhernější pláže světa. Maledivy, jeden z posledních pozemských rájů, jsou skvělým místem nejen pro romantiku a příjemnou relaxaci, ale i pro potápění u pestrobarevných korálů. Vydejte se do oázy klidu na atol Ari nebo se ponořte pod vodní hladinu do jiného světa v letovisku Kaafu. V kombinaci s dokonalým počasím po celý rok a pohostinným obyvatelstvem vám Maledivy připraví pohádkovou dovolenou.

Inspirujte se našimi tipy, co vidět a zažít na dovolené na Maledivách.

Víte o Maledivách, že:

  • pro stavbu tradičního obydlí na Maledivách byly původně používány korály? Korálové domy můžete dodnes spatřit na Malé a dalších ostrovech.
  • Maledivy jsou nejmenší zemí Asie a nejmenší muslimskou zemí světa?
  • Maledivy jsou s průměrnou nadmořskou výškou 1,5 m nejníže položenou zemí světa?

Kde se vám bude na dovolené na Maledivách líbit?

Královské město Malé

Hlavní a zároveň největší město Malediv, nacházející se na jižním okraji severního Male Atollu, bylo původně sídlem králů pod názvem Mahal. Z původního města se bohužel nedochovala pevnost ani královský palác. V současnosti je město centrem obchodu a je poseto restauracemi, bary a kavárničkami.

Atol Kaafu

Atol Kaafu je jedním z maledivských atolů. Stejně jako všechny Maledivské ostrovy, nabízí krásné bělostné pláže, příjemný stín pod palmami a především možnost poznávat krásu podmořského života, který je právě na Maledivách velice pestrý a rozmanitý. Všem profesionálním i amatérským potápěčům poskytuje nezapomenutelné zážitky. Na tomto atolu zaujme buddhistický chrám s mincovnou, stejně jako fakt, že odsud pochází hlava Buddhy vytesaná do kamene, nyní umístěná v muzeu v Male.

Atol Baa

Představte si opravdový ráj na zemi, nejjemnější písek, zelené palmy a skvostně modré laguny. Na atolu Baa najdete opravdu luxusní oblast, která je vzdálená od civilizace a plná klidu. Je místem nejluxusnějších resortů Royal Island, Soneva Fuschi a Reethi, jejichž komfort předčí všechna vaše očekávání. Ve srovnání s ostatními místy na Maledivách nabízí atol Baa jedny z nejlepších wellness programů. Na atolu Baa si užijete také průzračné vody, úchvatný korálový útes a pestrobarevný mořský život.

Mešita Hukuru Minskiy

Nejstarší mešita na Maledivách, postavená v roce 1656 sultánem Ibrahimem Iskandharem, je z architektonického hlediska jednou z nejcennějších mešit na světě. Přímo před ní se rozkládá velkolepý Palác Mulee-Aage, který je ukázkou dokonalé řemeslné práce. Mešita sloužila obyvatelům města až do roku 1984, než byla její funkce přenesena do Islámského centra. Její součástí je také hřbitov se zdobenými hroby a rodinné mausoleum. Pro prohlídku mešity je nutné zvláštní povolení.

Kupte si zájezd na Maledivy a staňte se na pár dní trosečníkem uprostřed Indického oceánu