Malta

Objevte s námi to nejkrásnější co Malta nabízí

Malta: středomořská všehochuť dovolenkových radovánek

Toužíte po dovolené se zárukou slunce, koupání v moři i možnostech jít po stopách historie maltézských rytířů? Zkuste zájezd na Maltu. "Muzeum pod širým nebem", jak se ostrovu přezdívá, nadchne každého, kdo chce na své dovolené hodně věcí vidět i zažít. Malta nabízí jednu z nejpestřejších dovolených ve Středomoří..

Malta slibuje víc než jen opálení

Ostrov okouzlí milovníky odpočinku na krásných plážích, poznávání, skvělého vína a dobrého jídla. Uspokojí všechny, kdo vyžadují kvalitní ubytování a služby na dovolené či krátkém eurovíkendu. Díky své poloze mezi Afrikou a Evropou je ideální pro příjemnou dovolenou po celý rok. Vybírat můžete z first minute i last minute zájezdů na Maltu s vysokými slevami.

Kam na dovolenou na Maltu?

Na Maltě najdete klidná letoviska i ta, kde můžete tančit a bavit se až do ranních hodin, například letovisko Qawra je k tomu ideální. Romantické procházky s možností posedět v příjemné restauraci či kavárně budete mít ve středisku Sliema. Zdejší promenáda patří k nejvyhledávanějším místům pro zamilované.

Tipy na maltské zajímavosti

La Valetta

Hlavní město Malty je nerozlučně spjato s historií Féničanů, Řeků, Kartáginců, Římanů i řádem maltézských rytířů. Valletta je místem s největší koncentrací historických památek na světě, kde na rozloze 55 ha uvidíte na 320 památek. Dominantu jedné z nejatraktivnějších lokalit Středomoří vytváří přírodní přístavy Grand Harbour a Marsamxett Harbour. Okouzleni budete množstvím historických budov stejně jako malebnými uličkami s obchůdky a kavárnami. Valetta je zapsána na seznamu UNESCO.

Mdina

Jedno z nejnavštěvovanějších míst Malty překypuje labyrintem úzkých uliček, kláštery a paláci maltské šlechty. Mdina je městem, kde je zakázán vjezd autům a domy se dědí z generace na generaci, jelikož se nesmí prodávat. Ne nadarmo se o něm hovoří jako o městu s atmosférou středověku. Fascinujícím místem je starodávná pevnost nazývaná „Mlčící město“, která působí dojmem, jakoby se zde zastavil čas. Pozoruhodné jsou historické památky jako strážní věž Torre dello Stendardo, kostel Sv. Petra, palác Falzon, Kaple sv. Agáty, Kaple sv. Mikuláše či Benediktínský klášter.

Mellieha Bay

Jednu z největších a nejdelších písečných pláží na Maltě najdete v okolí Melliehy. V blízkosti se nachází přírodní rezervace s jezerem Ghadira Natural Reserve a horský hřeben Mafra Ridge, přes který se dostanete do Cirkewwy, nejzápadnější části ostrova. Odtud můžete pokračovat trajektem dále na sesterský ostrov Gozo.

Věděli jste, že:

  • Malta je nejmenším státem Evropské unie?
  • Na Maltě se jezdí vlevo? V bývalé britské kolonii zůstal tento zvyk zachován i po získání nezávislosti.
  • V pevnosti Rinella mohou milovníci vojenské historie spatřit největší dělo světa, které váží 100 tun?
  • Na Maltě několik let žila i česká herečka Adina Mandlová?

Mapa - Malta


Nejlépe hodnocené hotely - Malta