Malta: pláže, které vám vyrazí dech

Malta je souostroví tří ostrovů – Comino, Gozo a Malta, které jsou jako stvořené pro relaxaci na pláži a koupání v průzračném azurovém moři. Vyberte si díky našemu přehledu nejkrásnější pláž na Maltě a prožijte perfektní dovolenou plnou slunění v jemném písku a letních radovánek v modrých vodách Středozemního moře!

Laguna Sunny Blue na ostrově Comino
Laguna Sunny Blue na ostrově Comino, Malta

Největší pláž Malty: Mellieha, ostrov Malta

Pláž Mellieha se nachází u stejnojmenného městečka v severozápadní části ostrova Malta. Jde o největší písečnou pláž celého souostroví, která je velmi populární, takže v letní sezoně bývá zaplněna turisty. Oblíbená je zvláště u rodin s dětmi, jelikož mořské dno zde klesá zvolna a voda bývá příjemně vyhřátá. Na pláži najdete veškerý plážový servis včetně vodních sportů a občerstvení.

Nejkrásnější pláž Malty: Blue Lagoon, ostrov Comino

Blue Lagoon leží na ostrově Comino. Tato malá pláž s bílým pískem je obklopena útesy a právem je považována za vůbec nejkrásnější pláž Malty. Dno moře je mělké. Voda má průzračnou azurovou barvu, která láká mnoho turistů, jež chtějí zažít koupání v překrásném prostředí. Nedaleko se nachází další krásná písečná pláž - Santa Marija Bay.

Modrá laguna na ostrově Comino
Modrá laguna na ostrově Comino, Malta

Pláž s nejjemnějším pískem: Pretty Bay, ostrov Malta

Pretty Bay najdete na východě ostrova Malta u města Birzebbuga. Jde o písečnou pláž, která je díky pozvolnému vstupu ideální pro rodiny s dětmi, seniory i neplavce. Zdejší písek je jako stvořený pro hodiny slunění a relaxace, je totiž neuvěřitelně jemný.

Nejoblíbenější pláž Malty: Golden Bay, ostrov Malta

Golden Bay se nachází na západě ostrova Malta a je zřejmě nejoblíbenější pláží celého souostroví. Pláž je pokryta jemným zlatavým pískem a poskytuje veškerý plážový servis včetně nabídky vodních sportů. Díky popularitě této pláže zde tráví letní dovolenou nespočet turistů. Nedaleko Golden Bay leží další velmi pěkná pláž v Gnejna Bay.

Zlatá zátoka, Malta
Zlatá zátoka, Malta

Nejpopulárnější pláž Goza: Ramla Bay, ostrov Gozo

Také na ostrově Gozo najdete jednu z nejkrásnějších pláží Malty. Jde o Ramla Bay, jíž pokrývá zajímavý načervenalý písek a obklopují ji nádherné výhledy. Ramla Bay je největší a zároveň nejoblíbenější pláží ostrova Gozo, která přesto poskytuje dostatek místa i během hlavní sezony.

Nezaujaly vás nejkrásnější pláže Malty? Pak se vám možná budou líbit nejhezčí italské, chorvatské, řecké, španělské, bulharské, kyperské či turecké pláže nebo nejlepší pláže světa!

Nepřehlédněte!