800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKrásy jižního Maroka

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis okruhu

Cesta jak z pohádek tisíce a jedné noci, na kterou nikdy nezapomenete. Od hrozivého Vysokého Atlasu na severu k rozeklanému pohoří Džebel Sarhro na jihu je oblast poseta oázami a paláci ze sušených cihel, které daly oblasti přezdívku Údolí tisíců kaseb.

1. den

odlet z Prahy do Agadiru, transfer na hotel.

2. den

Tarudant - Taliouine - Ouarzazate
brzy ráno krátká prohlídka Agadiru a pevnosti s panoramatickým výhledem na město. Následně průjezd údolím řeky Sús do Tarudantu, města ukrytého za velkolepými hradbami, známého svým malebným trhem a historickými památkami. Pokračování do vesnice Taliouine (Taliwin), centra červeného zlata-šafránu, nejdražšího koření na světě. A den ukončíte v Ouarzazate(Varzázat), které je centrem produkce mnoha filmů a přezdívá se mu mini Hollywood.

3. den

Zagora
tento den poznáte naplno tajemnou krásu cesty pevností. Cesta začne průjezdem údolím Draa, kterým kdysi putovaly karavany dlouhých 52 dní až do Timbuktu. Život v oázách je soustředěn do romantických oáz, které jsou plné ovocných zahrad, polí a palmových hájů. Večer dojezd do Zagory, známé pouští výspy.

4. den

Alnif-Rissani - Erfoud
pokračování v putování cestou starobylých karavan, která je sevřena horami s pevnostmi do Alnif, jednoho z marockých nejbohatších nalezišť zkamenělin. Pokračování přes Rissani saharskou pouští do Erfoudu, kdysi místa na konci silnice, dneska města proslaveného datlemi.

5. den

Tinghir - Skoura
ráno přejezd do Tinghiru, který se nachází v překrásné oáze a má nezapomenutelnou pevnost a trh. Pokračování do impozantní soutěsky Todra, známé svými úzkými průchody a jeskyněmi. Ohromí vás pohled na velkolepé skály, které sahají až do výše 300 m a na terasové domy nalepené po obou stranách masivu.Odpoledne průjezd v okolí Skouly, dalšího starobylého obchodního města, pro které jsou typické kasby (pevnosti) ze sušených cihel a ohromný palmový háj pod ochranou UNESCO.

6. den

Ouarzazate - Marrákeš
dopoledne prohlídka pevnosti Taourith, která je pod patronací UNESCO a kdysi patřívala rodině Glaouri.Pokračování do vesnice Ait Benhaddou, v jejíž kasbě pod patronací UNESCO našlo kulisu mnoho slavných filmů, jako Gladiátor, Honba za klenotem Nilu nebo Lawrence z Arábie. Odpoledne pokračování pohořím Vysokého Atlasu, kde projedete přes průsmyk Tizi n´Tichka v nadmořské výšce 2260 m n.m. Pozdní odpoledne dojezd do Marrákeše.

7. den

Marrákeš
celodenní prohlídka města, které je největším městem Maroka ve vnitrozemí. Místo bylo založeno v 11.st., přezdívá se mu Červená perla a je tvořeno neuvěřitelnou směsí etnických skupin, arabské a islámské architektury. Prohlídka – hrobky dynastie Saadů ze 16.a 17.st, objevené až r.1917, mešita Kutubíja (exteriér), palác Bahia a zahrady Menara ze 12.století, které se nacházejí za městem u pohoří Atlas. Den zakončíte návštěvou suku-trhu, který je největší v zemi. Zde uvidíte představení místních tanečníků, akrobatů nebo zaklínačů hadů.

8. den

volno do odletu, transfer na letiště, návrat.

Slevy

Dítě 2-12 let v doprovodu 2 dospělých osob – 3 700 Kč.

Fakultativní příplatky

- jednolůžkový pokoj – 3 460 Kč
- tradiční marocká večeře/Marrákeš – 790 Kč
- večeře Fantasia Show/Marrákeš – 1 100 Kč

Počasí

Agadir

18°C Jasno

×