Maroko

Dovolená v Maroku plná tisíce vůní

Maroko na dovolené nabízí především malebné pobřeží omývané vlnami Atlantského oceánu, atmosféru dávných civilizací i tradiční bazary a všudypřítomnou vůni orientálního koření.

Výlety za historií a odpočinek na pláži

Staří Římané v Maroku kdysi postavili osady, na jejichž místech dodnes stojí majestátní paláce, zatímco saharští kočovníci na tomto území zanechali pouštní města a dobové hradby. Výlety za historií můžete kombinovat s odpočinkem na nekonečných plážích s pouštními dunami.

Maroko nabízí nespočet krásných míst

Rozjeďte se s námi na dovolenou do Maroka do střediska Agadir nebo moderního letoviska Saidia, které se může směle pochlubit 14 km dlouhou pláží, novými resorty i možnostmi pro příznivce golfu. Díky oceánu, který omývá marocké břehy, si zdejší pobřeží oblíbili i surfaři. Nebo navštivte proslulý Marrákeš či další z impozantních marockých měst a zajímavých míst.

Marrákeš

Královské město Marrákeš je turisticky nejoblíbenějším místem. Patří mezi nejvýznamnější města marockého jihu a po Casablance je druhým největším městem současného Maroka. Pyšní se honosnými paláci nebo mešitou Koutoubia s minaretem vysokým téměř 80 metrů, která je považována za nejdokonalejší islámskou stavbu v severní Africe. Náměstí Jemaa el-Fna se k večeru mění v místo, kde se scházejí zaklínači hadů a další umělci, aby turisty pobavili a připravili jim nevšední zážitky.

Fés

Město založené v roce 789 patří k největším dochovaným starověkým královským městům s bohatou historií a kulturou. Fés byl vždy významné centrum vzdělanosti, kde vzkvétal obchod a řemesla, stavěly se paláce, mešity a islámské školy. Jeho historické jádro je zapsáno na seznamu památek UNESCO. V centru medíny stojí překrásná Mešita Karaouliyne. Dalšími zajímavými památkami jsou Mauzoleum Moulay Idrisse II, univerzita Médersa Attrarien, pevnosti z 16. stol. či stará židovská čtvrť.

Vodopády Ouzoud

Budete-li ochotni urazit přibližně 170 km od Marrákeše, poznáte nejkrásnější vodopády Maroka. Třístupňové vodopády, vysoké 110 m, vytváří neuvěřitelnou podívanou. Od vodopádů se můžete vydat příjemnou procházkou k jeskyním a soutěskám al-Abíd. Stezka vás dovede až k tůním, kde se nabízí krásné místo pro koupání a odpočinek.

Soutěska Todra

Z přírodních krás je velkým lákadlem Todra Gorde, nacházející se v oblasti palmových oáz, cca 15 km od města Tinerhíru. Nejkrásnější soutěska Maroka je místem, kde říčka protéká mezi 300 m vysokými skalami a v nejužším místě má pouhých 10 m. Barvy rokle se během dne mění. V posledních letech je vyhledávána především příznivci horolezectví.

Inspirujte se našimi tipy, kam na dovolenou v Maroku.

Chcete se dozvědět více o Maroku?

  • Na marockém území se nacházejí dvě španělské enklávy – Ceuta a Melilla.
  • Marockým národním nápojem je mátový čaj.
  • 75 % obyvatel Maroka tvoří Berbeři.
  • Za vznikem typických marockých kaváren stojí Francouzi.

Vypravte se s námi po orientální stezce na dovolenou do Maroka

Všechny destinace - Maroko

Mapa - Maroko


Nejlépe hodnocené hotely - Maroko