Vyberte zemi
03.08–02.10.2021

Základní informace o Ománu

Jaké informace o Ománu byste měli před vaší dovolenou vědět?

Omán je arabský stát v jihovýchodní části Arabského poloostrova. Jeho břehy omývá Arabské moře a Ománský záliv. Oficiální název země je Sultanát Omán. Celková rozloha Ománu je 309 500 km2. Omán sousedí na severu se Spojenými arabskými emiráty, na jihozápadě s Jemenem a na západě se Saudskou Arábií. Obyvatelé Ománu se hlásí převážně k Islámu.

Do Ománu se cestuje především za poznáváním orientální kultury, koupáním v tyrkysovém moři a potápěním, drsnou přírodou a za návštěvou pohádkových měst Muscat a Salalah.

Jaké informace byste měli vědět o Ománu?

Muscat
    Grand Mosque, Muscat, Omán

Hlavní město

Hlavním městem Ománu je Muscat, který leží na severovýchodním pobřeží země.

Měna

Ománskou měnou je ománský rial (OMR).

Jazyk

Úředním jazykem v Ománu je arabština. Používá se také angličtina, balúčština, urdština a další indoíránské jazyky.

Časový posun

Časový posun v Ománu je oproti ČR +3 hodiny v době zimního času a +2 hodiny v době letního času.

Cestovní doklady

Pro vstup a pobyt na území Ománu je potřeba cestovní pas a vízum. O vízum do Ománu je možné požádat prostřednictvím online aplikace na webové stránce Ománské královské policie nebo až na letišti po příletu. Pro aktuální informace sledujte stránky Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

Očkování

Očkování do Ománu není povinně vyžadováno. Pouze pokud přilétáte z endemické oblasti výskytu žluté zimnice (subsaharská Afrika a Latinská Amerika) může být vyžadován záznam o platném očkování proti žluté zimnici. Doporučeným očkováním pro cestovatele je očkování proti žloutence typu A a B, proti břišnímu tyfu a tetanu.

Co by vás mohlo o Ománu dále zajímat