Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu*
Více informací o slevě* platí pro vybrané zájezdy
Portugalsko | Madeira | Funchal

Poznávací týden + Florasol

  Poloha a popis

  Poloha

  Na hlavní třídě Estrada Monumental, podél níž se dá dojít procházkou do centra Funchalu (cca 2,5 km, hotelový minibus zdarma). Mořské pobřeží s krásnou promenádou vedoucí k veřejným koupalištím cca 300 m.

  Vybavení

  Vstupní hala s recepcí, restaurace, bar, bazén a terasa s lehátky a slunečníky zdarma, osušky oproti kauci.

  Pokoje

  ST: koupelna/WC, vysoušeč vlasů, TV/sat., telefon, trezor za poplatek, obývací prostor s kuchyňským koutem, balkon nebo terasa. 
  AP: viz ST, oddělená ložnice.

  Zábava

  Bary a restaurace v blízkém okolí.

  Stravování

  Snídaně a večeře formou bufetu.

  Popis okruhu

  Popis okruhu: Týden plný zážitků i poznání z „ostrova věčného jara“.

  1. den Přílet na Madeiru, transfer do hotelu, ubytování.

  2. den Půldenní pěší prohlídka hlavního města Funchalu s výkladem - katedrála Sé, radniční náměstí, místní tražnice, lanovkou do botanické zahrady.

  3. den Cesta do vnitrozemí na třetí nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro (1 818 m). Dále přes Ribeiro Frio, přírodní rezervaci a tamní vesničku. Procházka podél starší levády (trasa cca 1,5 km) v srdci původního vavřínového pralesa Laurissilva. Cesta až na severní pobřeží do města Santana, proslulého tradičními trojúhelníkovými domky. Oběd v místní restauraci. Při návratu cesta k východnímu výběžku Ponta De
  Sao Lourenço, známému barevnými skalami, pouštní krajinou a rozbouřeným oceánem. Na trase podél jižního pobřeží Machico, druhé nejvýznamnější město Madeiry.

  4. den Půldenní pěší výlet. Nenáročná procházka překrásnou přírodou podél jedné z levád – typického zavlažovacího kanálu na Madeiře. Trasa cca 5 km, obtížnost lehká, doporučujeme vhodnou obuv a sportovní oblečení.

  5. den Volný den. Fakultativně možnost zakoupení výletů: plavba katamaránem nebo na replice Kolumbovy lodi Santa Maria, případně s biology za pozorováním delfínů a velryb, ev. pěšího výletu na levády.

  6. den Po snídani odjezd na západ. První zastávka na jednom z nejvyšších mořských útesů světa – Cabo Gir~ao (580 m) – s výhledem na Funchal, oblast Câmara de Lobos a terasovitá políčka. Pokračování přes přímořské městečko Ribeira Brava, kostelík sv. Benedikta. Poté cesta do oblasti banánových plantáží a dále na severní pobřeží přes největší náhorní plošinu Paúl da Serra. Zastávka i s obědem v Porto Moniz. Městečko je jedinečné především díky přírodním bazénům s mořskou vodou. Odpoledne kolem oblasti s bouřícím oceánem zasvěcené sv. Vincentovi – Sao Vicente. Poslední zastávkou je rybářské městečko Câmara de Lobos s možností ochutnání tradičních nápojů.

  7. den Půldenní výlet – vyhlídka Pico dos Barcelos nad Funchalem, Eira do Serrado s výhledem na pohoří a vesnici jeptišek Curral das Freiras. Cestou zpět zastávka v Monte s kostelem, kde je pochován Karel I. Habsburský, a s možností vyzkoušet montský tobogan – sjezd v proutěných koších na lyžích (za poplatek, dle aktuálních podmínek).

  8. den Volno až do transferu na letiště.

  CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu, letištní taxy a další poplatky, uvedený program, ubytování ve vybraném hotelu ve Funchalu, stravování dle výběru (snídaně nebo polopenze), česky mluvícího průvodce CK FISCHER, vstupy a poplatky (není-li uvedeno jinak)

  MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ: 12
  Změna programu vyhrazena!

  Termíny: 22.5. / 19.6. / 14.8. / 18.9.

   

  Pláž

  Veřejné koupaliště (lido) cca 300 m (vstup za poplatek). Kamenitá pláž cca 1 km.

  Sportovní nabídka

  Zdarma: stolní tenis, biliár.
  Za poplatek: masáže.
  Možnost využít zdarma vnitřní bazén, jacuzzi, saunu nebo malé fitness v komplexu Mimosa/Estrelicia (cca 400 m).

  Děti

  Brouzdaliště, dětský koutek, dětská postýlka zdarma (na vyžádání).

  Karty

  VISA, EC/MC, AMEX, Maestro, Diners Club.

  Web

  http://www.dorisol.com

  Internet

  Zdarma: WiFi v hotelu, internetový koutek.

  Poznámka

  Oficiální třída: ***