800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyProdloužené víkendy v Lisabonu - hotel

  • Čtyřdenní prohlídka Portugalska

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Lisabonu, transfer z letiště do hotelu, ubytování a nocleh.
2. den: Po snídani pěší prohlídka centra Lisabonu zahrnující čtyři hlavní náměstí Praça do Comércio, Praça dos Restauradores s obeliskem a Praça da Figueira se sochou krále Jana I. a náměstí Rossio (kdysi aréna pro býčí zápasy, vojenské přehlídky, či popravy), hlavní třídu Rua Augusta s pouličními umělci, kavárnami a elegantními obchody. Dále zaujme novogotický volně stojící 32 metrů vysoký výtah Elevador de Santa Justa, pevnost Castelo de Sao Horte (původní královské sídlo s vyhlídkami na panorama města). Odpoledne volno nebo fakultativní výlet lodí podél pobřeží města. Nocleh v hotelu.
3. den: Po snídani volno k individuálním prohlídkám města, návštěvám muzeí, galerií či nákupům nebo fakultativně celodenní výlet do okolí portugalské metropole – Queluz (královský rokokový letohrádek, nádherné palácové zahrady). Průjezd pohořím Serra de Sintra, které nabízí příjemnou změnu oproti jinak v létě horkému a suchému podnebí zbytku země, s lesy a romanticky uspořádanými parky plnými exotických rostlin vyzařujícími až mystickou atmosféru, která v 19. století přitahovala mnoho romantiků. Ti zde nechali vystavět své paláce a dali tím vzniknou městu pohádkových paláců - Sintra, dnes na seznamu světového dědictví UNESCO. Prohlídka města, volno. Odjezd do Cabo da Roca s majákem na vrcholku 140 m vysokého impozantního útesu -nejzápadnějšího místa evropské pevniny, které bylo ve středověku považováno za konec světa. Večerní návrat do Lisabonu, ubytování.
4. den: Čtyřdenní varianta: Transfer na letiště a odlet z Lisabonu do Prahy. Pětidenní varianta: Po snídani volno k individuálním programu - prohlídky města nebo některého z proslulých lisabonských muzeí (Museu Nacional de Arte Antigua, Museu Calouste Gubelkian, Museu Nacional do Azulejo) nebo účast na celodenním fakultativním výletu do portugalské historie. Program výletu zahrnuje návštěvu Fátimy - jednoho z nejproslulejších evropských poutních míst, pokračování do Tomaru - kouzelného městečka, kterému vévodí Convento de Cristo – mohutný středověký hrad a klášter řádu templářských rytířů, dále návštěvu Nazaré - původní rybářské osady, nyní oblíbeného letoviska na břehu moře a Obidos - historického města v nádherné poloze na pahorku obklopeném středověkými hradbami s množstvím bílých domků s květinovou výzdobou. Večerní návrat do Lisabonu. Fakultativně večeře a nocleh v hotelu.
5. den: Snídaně, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Pro náročné: Možnost prodloužení pobytu o tří až čtyřdenní výlet na Madeiru a individuální návrat do vlasti.

Možnosti ubytování

Počasí

Albufeira

22°C Převážně oblačno

Algarve

22°C Převážně oblačno

Funchal

23°C Skoro jasno

Lisabon a okolí

20°C Polojasno

Madeira

23°C Skoro jasno

Ponta do Sol

23°C Polojasno

×