Vyberte zemi
07.05–06.07.2021

Naši klienti radí: co vidět a zažít na Korfu

Korfu se přezdívá "Ostrov zeleně", jelikož se zde nachází exotická fauna a stovky druhů květin. Kromě krásné přírody se Korfu pyšní malebnými plážemi, zábavnými vodními parky a zajímavými historickými paláci. Inspirujte se zážitky našich klientů, kteří již Korfu navštívili a prožijte svoji dovolenou se vším, co Korfu nabízí.

Korfu
 Ostrov Korfu

Poznejte celý ostrov

"Jak jednou budete na ostrově Korfu, určitě využijte fakultativní výlet s cestovkou nazvaný Okruh ostrovem. Je to výlet na celý den a nebude vědět co dřív obdivovat. Většinou na tomto výletě navštívíte nejznámější místa ostrova. Palác Achilleion, který si nechala postavit rakouská císařovna Sissi. Uvidíte malou přistávací plochu pro letadla, snad nejmenší v Evropě. A hned vedle uvidíte Pontikonisi - myší ostrov. Navštívíte nádherné letovisko Paleokastritsa, o němž se říká, že patří mezi nejkrásnější na ostrově, a zastavíte se na přírodní vyhlídce Bella Vista, kde se vám naskytne jedinečný výhled na zátoky, klášter a ostrůvky v okolí. Nahoře si můžete dát řecký zákusek a kafíčko, je jedno jaký zákusek si dáte, protože každý je unikátní a lahodný a žádný takový u nás nenajdete. A nakonec navštívíte prodejnu výroby alkoholického likéru kumquat spojený s ochutnávkou likéru."

Autor: Michal Havlásek, věk 26 let, navštíveno 08/2007


Achilleion
 Zámek Achillion na Korfu

Navštivte letní sídlo císařovny Sissi

"Pokud budete na Korfu, určitě nezapomeňte navštívit zámek Achilleion. Dala ho postavit rakouská císařovna Sissi, manželka Františka Josefa I., která si toto místo zamilovala a trávila zde tolik času, kolik jenom mohla. Palác je pojmenován po bájném řeckém hrdinovi Achilleovi a je obklopen velkou zahradou s množstvím různých soch. Přízemí je přístupné turistům. V malé zámecké kapli se nachází inventář z doby císařovny Sisi a císaře Viléma. Tento malebný zámeček stojí na kopci, odkud je krásný výhled nejen na Korfu, ale i na nedalekou Albánii."

Autor: Michaela Vrožinová, věk 27 let, navštíveno 07/2008


Hydropolis
 Akvapark Hydropolis

Užívejte si v akvaparku Hydropolis

"HYDROPOLIS se nachází mezi Acharavi a Almirosem. Vodní park návštěvníkům nabízí dětské i obří skluzavky – tzv. kamikadze, odstředivku, línou řeku, několik bazénů s vodními atrakcemi pro děti i dospělé. Děti si mohou vyzkoušet jízdu na autíčkách nebo si prohlédnout domácí zvířectvo v místní malé ZOO, dospělým jsou k dispozici tenisové kurty a stolní tenis.

Kromě toho je zde možnost nákupu suvenýrů a rychlého občerstvení. Prostě výlet na celý den."

Autor: Michal Havlásek, věk 26 let, navštíveno 08/2007


Lachtaní show
 Lachtaní show na Korfu

Buďte svědky lachtaní show

"Každou hodinu od 10 do 18 hodin vyplouvá ze Starého přístavu v hlavním městě Kerkyra k ostrůvku Vidos výletní loď Kalypso Star. Plavba na speciální lodi s proskleným dnem je pro mnoho turistů ideální způsob, jak alespoň na chvíli nakouknout na život pod mořskou hladinu. Celá plavba trvá asi 50 minut. Hned po nalodění se usídlíte u oken v podpalubí, ale během plavby toho pod hladinou stejně moc neuvidíte. Teprve po 30 minutách loď zakotví nedaleko ostrova Vidos a potápěči vám nejprve předvedou něco z podmořského ráje, poté se dějství přesouvá na palubu, ze které budete sledovat malou lachtaní show. A je opravdu na co se koukat."

Autor: Michaela Vrožinová, věk 27 let, navštíveno 07/2008


Pláž
Paradise Beach, autor snímku: K. Karásek

Relaxujte na nejkrásnější pláži Paradise Beach

"Na dovolené v Řecku jme podnikly výlet na nejkrásnější pláž Paradise beach.

Pláž byla nádherná a moře bylo překvapivě oproti jiným plážím teplé. Byla to nádherná úzká pláž a za ní byla obrovská skála jako by z tisíce tenoučkých plátků kamene."

Autor: Lucie Harvánková, navštíveno 2010

 

Pojeďte s námi na Korfu!

Vyberte si z nabídky našich výhodných zájezdů na Korfu.

Podívejte se také na