Korfu: pláže plné romantiky a krásných výhledů

Korfu je oázou zeleně mezi řeckými ostrovy, které se navíc pyšní báječnými plážemi zalitými sluncem. Na Korfu najdete pláže velké i malé, klidné i pulzující životem, pokryté jemným pískem nebo oblázky i pláže městské či naopak schované v bujné vegetaci. Na Korfu si přijde na své každý milovník koupání v moři a odpočinku na pláži. Poradíme vám, které z korfských pláží stojí za to navštívit.

Pláž u útesu v Řecku

Agios Georgios

Jednou z nejkrásnějších pláží Korfu je Agios Georgios v severozápadní části ostrova. Jde o zátoku ve tvaru podkovy, která je obklopena přírodou. Pláž pokrývá zlatavý písek. Dno se svažuje pozvolna, takže je pláž vhodná pro rodiny s dětmi. Pláž Agios Georgios poskytuje potřebný plážový servis včetně nabídky vodních sportů.

Pláž Agios Giorgios Pagon, Korfu
Pláž Agios Georgios, Korfu

Agios Gordis

Pláž Agios Gordis se nachází uprostřed stejnojmenného rušného turistického letoviska. Křišťálově čistá voda moře sem láká mnoho návštěvníků, kteří se kochají krásnými pohledy na strmé útesy porostlé zelení. Na pláži leží zlatý písek i oblázky. Agios Gordis je plně vybavená, poskytuje nabídku vodních sportů i možnosti občerstvení.

Pláž Agios Giorgios Pagon, Korfu
Pláž Agios Gordis, Korfu

Barbati

Na seznam nejkrásnějších pláží Korfu rozhodně musíme zařadit pláž letoviska Barbati, která leží na severovýchodě ostrova. Pokud hledáte klid, zavítejte právě sem. Pláž Barbati se nachází téměř na úpatí hory Pantokrator a schovává ji zeleň. Díky čisté vodě moře získala pláž ocenění Modré vlajky. Vstup do moře je pozvolný z oblázkové pláže, která poskytuje veškerý potřebný servis. Z pláže Barbati můžete dohlédnout až na albánské pobřeží.

Pláž Agios Gordis, Korfu
Pohled na pláž Barbati, Korfu

Canal d'Amour a pláž Sidari

Pláž letoviska Sidari je jednou z nejnavštěvovanějších pláží Korfu. Leží na severu ostrova a je plně vybavená. Návštěvníky sem láká především tzv. Kanál lásky (Canal d'Amour) v blízké malebné zátoce, který se pojí s pověrou. Tato pověra praví, že ten, kdo proplave kanálem, navždy získá srdce své lásky. Canal d'Amour obklopují pozoruhodné skalní útvary, které dotvářejí romantickou atmosféru místa. Je možné vydat se lodí do blízkých jeskyní.

Canal d´Amour, Korfu
Canal d´Amour, Korfu

Glyfada

Další ze seznamu nejkrásnějších korfských pláží je Glyfada ve stejnojmenném letovisku na západním pobřeží ostrova. Pláž pokrývá zlatý písek a moře je zde mělké. Pro svoji oblibu bývá Glyfada velmi často přeplněna turisty i místními obyvateli. Poskytuje veškerý plážový servis včetně lehátek, slunečníků, nabídky vodních sportů i možností občerstvení.

Pláž Glyfada
Pláž Glyfada, Korfu

Issos

Naším tipem na tu opravdu nejlepší pláž Korfu je Issos na jihu ostrova, které se přezdívá korfská poušť. Písečné duny, jež se zvedají u laguny Korission a krásná příroda poskytují úchvatné scenérie. Pláž Issos je navíc dostatečné dlouhá a široká, takže nebývá přeplněná. Mělké dno zajišťuje perfektní koupání neplavcům i rodinám s dětmi. Kromě nich však pláž Issos vyhledávají i zamilované páry, jež po večerech pozorují romantické západy slunce. Pláž je plně vybavená, poskytuje nabídku vodních sportů a oblíbená je zvlášť u milovníků windsurfingu.

Pláž Issos Beach, Korfu
Pláž Issos Beach, Korfu

Paleokastritsa

Náš seznam nejkrásnějších pláží Korfu uzavírá letovisko Paleokastritsa se svými typicky vyhlížejícími řeckými plážemi na severozápadě ostrova. Tyrkysové moře, úseky zlatavého písku nebo oblázků v zátokách a možnost nechat se loďkou odvézt k opuštěným plážím zajišťují perfektní dovolenou. To vše korunují úchvatné výhledy na klášter Paleokastritsa na kopci i vůně linoucí se z řeckých taveren na pobřeží.

Pláž Paleokastritsa
Pláž v Paleokastritsa, Korfu

Co vás bude zajímat

Nezaujaly vás nejkrásnější pláže Korfu? Pak si možná vyberete z našeho přehledného rozcestníku nejkouzelnějších pláží jednotlivých zemí, ostrovů i měst.