Korfu

Korfu: řecký ostrov plný zeleně

Máte rádi řecké ostrovy a přemýšlíte, na který se vydat tentokrát? Vyzkoušejte spolu s námi Korfu, jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů, který si každoročně vybírá pro svou dovolenou přes milion turistů. Oáza zeleně láká živými letovisky a báječnými plážemi. A co víc, na nejsevernější ostrov Jónského moře se můžete dopravit i autem. Vyberte si některý ze zájezdů na Korfu a užijte si dovolenou podle vašich představ.

Oblíbené Korfu nabízí pro každého něco

Ostrov Korfu, řecky Kerkyra, je nejsevernější z více než dvou tisíc řeckých ostrovů. Už dlouhá léta patří mezi nejoblíbenější místa dovolených našich turistů. Díky své poloze v mírném pásmu jsou zdejší přírodní a klimatické podmínky pro Středoevropany velice příznivé. Na rozdíl od ostrovů ve Středomoří je Korfu zcela pokryto zelení, ať se jedná o olivovníky, kterých tu rostou téměř dva miliony, nebo o vznešené štíhlé cypřiše, jež ostrovu dodávají až aristokratickou podobu. Ostrov nabízí návštěvníkům jak letoviska pro klidnou dovolenou jako například Acharavi, tak i živé letoviska mezi které se řadí městečko Mesonghi. Pokud máte romantickou duši, vyberte si Sidari. Ostrov Korfu si zamilovala známá rakouská císařovna Sissi natolik, že si zde nechala postavit luxusní letní sídlo Achillion.

Ubytovat se můžete jak v menších hotelech, tak i ve větších resortech s all inclusive a tím budete mít svou dovolenou na Korfu úplně bez starostí.

Malé a přívětivé hlavní město Korfu, postavené v benátském stylu, otevírá svoji pohostinnou náruč všem návštěvníkům, stejně jako letoviska, která lemují pobřeží ostrova. Při toulkách ostrovem vás jistě zaujmou malé zapadlé horské vesničky, osamělé kláštery i středověké pevnosti, stejně tak jako krásné pláže a průzračné moře nebo stylové taverny s nezapomenutelnou řeckou kuchyní a kvalitním řeckým vínem.

Od dovolené na Korfu vás dělí pouhé 2 hodiny

Vzdušná vzdálenost Praha - Korfu je 1415 km. Průměrná doba letu letu je 2 hodiny. Ostrov má spolehlivou autobusovou síť. Na místě si můžete půjčit moped nebo auto.

Vyberte si dovolenou na smaragdovém ostrově Korfu.