Vyberte zemi
19.05–18.07.2021

Naši klienti radí: co vidět a zažít na Kosu

Ostrov Kos se pyšní panenskou přírodou, typickými řeckými vesničkami, nádhernými plážemi i antickou historií. Přečtěte si zážitky našich klientů, kteří již Kos navštívili, aby byla vaše dovolená stejně zajímavá, jako ta jejich.

Pocity ze zájezdů našich zákazníků na Kos vystihují slova klientky Zdeňky Kolářové: 

"Na začátku června jsme s manželem byli po dlouhé době na dovolené. Byla nádherná, v hotelu se o nás dobře starali, výborně vařili. Moře bylo vzdáleno 200 m. Ostrov Kos je moc pěkný, do města vzdáleného ani 1,5 km jsme chodili pěšky a na výlety jsme si zapůjčili auto z půjčovny, přišlo to levněji. Moc se nám tato dovolená líbila a určitě bychom se tam chtěli ještě někdy vrátit."


Vyrazte na výlet do kráteru sopky ostrova Nisyros

"Ostrov Nisyros se nachází nedaleko Kosu. Je sopečného původu a můžete zde navštívit kráter aktivní sopky, která nyní "spí". Do kráteru sopky jezdí specializované výletní autobusy z přístavu ve městě Mandraki."

Autor videa: Barbora Horáková

Nisyros
Nisyros

"Od místní cestovní kanceláře jsme si koupili celodenní zájezd na ostrov Nisyros, kde se nachází i sopka. Ráno pro nás přijel autobus, který nás dovezl do přístavu a na ostrov jsme jeli lodí. Byly trochu vlny, ale oproti předchozím dnům byly malé. Náš 4letý syn byl nadšený! Než se nám podařilo vystoupit z lodi, naše řecká průvodkyně odešla. Od jiných průvodců se nám naštěstí podařilo zjistit, kdy odjíždí autobus k sopce, takže jsme měli čas si prohlédnout městečko v přístavu - je opravdu nádherné! Autobusem k sopce se jelo přes takové serpentiny, chvílemi jsem se opravdu bála, ale řidič byl zkušený. To, že jsme u sopky, se dalo poznat už jen ze sírového zápachu, který jsem nezvládala, takže jsem si sopku prohlédla jen zvrchu. Manžel se synem sešli až dolů a byl to pro ně zážitek. Já jsem se pak podívala na záběry z kamery."

Autor: Simona Zálepová, věk 29 let, navštíveno 08/2011


Pláž
Pláž Kos, autor snímku: J. Forejtník

Vykoupejte se v termálních pramenech na pláži Embros Therme

"Doporučuji navštívit Embros Therme - termální pramen s teplotou 50 stupňů, který vyvěrá do kameny ohraničené pánve a mísí se s mořskou vodou, koupel má údajně léčivé účinky. Místo je zasazeno do krásné krajiny, k moři se zde musí pěšky po strmé stezce lemované skalami."

Autor: Libuše Polášková, věk 53 let, navštíveno 07/2013


Na skútru na Kosu
Cestování po vlastní ose

Projeďte si Kos po vlastní ose

"Nejlepší cestovní je po vlastní ose a taky bez doprovodu jiných turistů. A taky i my - já a přítel - jsme se rozhodli si jednoho dne vypůjčit skútry a vyrazit po krásách ostrova Kos. Projeli a viděli jsme toho opravdu hodně. Za 2 dny jsme najeli něco kolem 220 km. V městě Kos jsme viděli středověkou pevnost Johanitů, velké přístaviště, Ag. Ionasis - nejjižněji postavený kostel, horskou vesnici Kefalos, nejstarší svatyně boha lékařství Asklépia, pláže v Kardamera, další vesnice Zia atd. Bylo toho opravdu dost a mámé velmi krásné a nezapomenutelné zážitky."

Autor: Klára Kovalčínová, věk 30 let, navštíveno 08/2008


Navštivte ostrov Kos

Dlouhé pláže, azurové moře a spousta zajímavých výletních míst. To vše vás čeká na dovolené na Kosu.

Nepřehlédněte