Užijte si dovolenou na nejkrásnějších plážích Kosu

Ostrov Kos se pyšní mnoha krásnými plážemi, na kterých můžete relaxovat, slunit se a vychutnávat si koupání v azurově modrém Egejském moři.

Kos plážNejlepší pláže na Kosu

Mezi nejkrásnější a nejoblíbenější místa ke koupání na Kosu patří pláže Empros Thermes, Paradise, Agios Stefanos, Agios Fokas, Limnionas a Mastichari. Pláže jsou veřejně přístupné a je na nich možné si za poplatek ve výši přibližně 6 Euro na den pronajmout dvě lehátka a slunečník.

Pláž Empros Thermes 

Jednou z nejoblíbenějších pláží Kosu je Empros Thermes, která je zajímavá vysokou teplotou vody díky přítomnosti termálního pramene. Sirný pramen zde vyvěrá ze skály přímo do moře a má blahodárné účinky pro lidské tělo. Pláž se nachází v jihovýchodní části ostrova v oblasti Psalidi. Jde o zátoku s černými oblázky a plážovým servisem.

Pláž Paradise

Pláž s příznačným názvem Paradise je mnohými lidmi považována za nejkrásnější pláž ostrova. Nachází se v jižní části Kosu na poloostrově Kefalos. Pláž Paradise se pyšní jemným pískem a průzračně čistou vodou s pozvolným vstupem do moře. Najdete zde plážový servis, taverny, občerstvení i nabídku vodních sportů.

Pláž Agios Stefanos 

Pláž Agios Stefanos je oblíbená milovníky šnorchlování, jelikož nabízí možnost pozorování podmořského života kolem útesů blízkého ostrůvku Kastli. Pláž leží v jihozápadní části Kosu na poloostrově Kefalos. Na pláži je možné si prohlédnout pozůstatky stejnojmenné křesťanské baziliky Agios Stefanos.

Pláž Agios Fokas

Pláž Agios Fokas vyniká překrásnými západy slunce, které lákají především zamilované páry. Pláž leží poblíž Psalidi a je pokrytá oblázky i pískem. Na pláži je nabízen pronájem lehátek a slunečníků i možnosti občerstvení.

Pláž Limnionas

Milovníci klidného koupání upřednostňují pláž Limnionas, která obvykle nebývá příliš přelidněná a navíc je skvěle chráněná před větrem. Pláž se nachází na poloostrově Kefalos. Na pláži je možnost občerstvení.

Pláž Mastichari

Pokud hledáte exoticky vyhlížející pláž, která vypadá jako vystřižená z katalogu, je právě pláž Mastichari tou správnou volbou pro vás. Pláž je pokrytá světlým pískem, omývaná modrým mořem a lemovaná stromy. Nachází se v severozápadní části ostrova ve stejnojmenném letovisku Mastichari. Pláž poskytuje veškerý plážový servis.

Vyberte si dovolenou na Kosu právě teď

Nemůžete se dočkat, až budete relaxovat na jedné z prosluněných pláží řeckého Kosu? Prohlédněte si nabídku naší dovolené na Kosu a objednejte si zájezd už nyní. Potřebujete poradit s výběrem dovolené? Neváhejte a kontaktujte nás.

Mohlo by vás zajímat