Kos

Kos: dovolená pro milovníky odpočinku i sportovní nadšence

Řecký ostrov Kos nabízí turistům dlouhé pláže, azurové moře, antickou historii a spoustu zajímavých míst k výletům. Nebývá tak přelidněn jako sousední Rhodos. Dovolená na Kosu láká surfaře a sportovní nadšence. Ať zvolíte pulzující atmosféru letoviska Lambi nebo proslulou Kardamenu, čeká vás letní dovolená plná nezapomenutelných zážitků.

Ostrov, na kterém naleznete božský klid i ruch turistických letovisek

Kos leží v jihovýchodní oblasti Egejského moře a podle rozlohy je třetím největším ostrovem souostroví Dodekanés po Rhodu a Karpathosu. Vyniká svou neporušenou, téměř panenskou přírodou a také velkým množstvím zeleně.

Podle mytologie byl Kos sídlem obrů, ve skutečnosti se však do historie zapsal především jako rodiště a působiště zakladatele moderní medicíny Hippokrata a narodil se tu také geniální matematik a filosof Pythagoras. Díky bohatým dějinám se může Kos pochlubit řadou významných archeologických nalezišť a pamětihodností včetně terasovité svatyně Asklepion s lékařskou školou, kde Hippokrates učil své žáky základům medicíny.

Pobřeží Kosu měří 114 kilometrů a je lemováno krásnými písečnými nebo oblázkovými plážemi a romantickými skalnatými zálivy. Dovolenou zde můžete trávit jak v typicky řeckých přímořských vesničkách, tak v kosmopolitních letoviscích, záleží jen na vašem výběru. Zatímco hornatý a větrnější jih ostrova je ideálním místem pro vyznavače vodních sportů, zejména pro surfaře, sever je rovinatější, vhodný mimo jiné i pro nenáročné cyklistické výlety.

Slunný Kos vás okouzlí panenskou přírodou, krásným počasím a typicky řeckými vesničkami i živými letovisky. Vychutnejte si dovolenou u krásných pláží v Marmari nebo zvolte živější Tigaki s aquaparkem. Podnikněte plavbu do blízkého Turecka, užijte si cyklistické výlety a romantické procházky.

Od dovolené na Kosu vás dělí jen 2,5 hodiny

Vzdušná vzdálenost Praha - Kos je 1939 km. Průměrná doba letu je 2 hodiny a 40 minut. Ostrov má spolehlivou autobusovou dopravu. Na místě si můžete půjčit kolo, moped nebo auto.

Rezervujte si výhodné zájezdy na Kos a pojeďte si odpočinout.

Mapa - Kos

Nejlépe hodnocené hotely - Kos