800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Rady na cestu do Řecka

od 1 611 Kč za
Rady na cestu do Řecka

Základní informace

Hlavní město:

Počet obyvatel:

Doba letu:

Jazyk:

Měna:

Rozloha:
Athény

10 647 529

2:0 h

řečtina

Euro (EUR)

131 957 km2

Kam v Řecku?

Athény

Athény jsou fascinující město křivolakých uliček, kde se zrodilo první divadlo na světě a kde památky potkáváte na každém kroku. Město se slavnou historií láká hrdou dominantou Atén, vrcholkem Akropolis, kde kdysi stával jeden ze sedmi divů světa, socha bohyně Pallas Athény, pozůstatky Chrámu Dia Olympského, který byl největším chrámem v Řecku nebo chrámem Parthenon, kde nenajdete rovnou linii a který je dokonalou ukázkou stavební zručnosti starých Řeků. A nezapomeňme na Pireus, slavný přístav athénské námořní říše.

Zakynthos a pláž Navagio

Magnetem ostrova Zakynthos, kterému se jen těžko odolává, je nejfotografovanější řecká pláž Navagio ukrytá mezi skalami a omývaná tyrkysově modrým mořem. Místo, kde v roce 1980 ztroskotala pašerácká loď, se stalo klenotem ostrova. Přírodní raritou je výskyt vzácné želvy Caretta-carreta, se kterou si na Zakynthosu můžete zaplavat v krásně teplém moři. Milovníky historie a architektury nenechá chladnými hlavní město Zakynthos, vyhledávané pro svůj italsko-benátský charakter, ale i bouřlivý noční život. 

Ostrov slunce Rhodos

Rhodos, unikátní ostrov v Egejském moři, je jako stvořený k lenošení na plážích a zároveň je nabitý zajímavostmi. Je místem, kde stával jeden ze sedmi divů světa – Kolos rhodský. Ukrývá neuvěřitelně podmanivé hlavní město Rhodos s překrásnými paláci, Butterflies, které je domovem tisíců různobarevných motýlů nebo jeden z největších vodních rájů Evropy, aquapark ve Faliraki. Romantikou a ohromujícími výhledy láká bělostný Lindos, uhnízděný ve svazích pod Akropolí a oklopený přímořskými útesy.

Řecko - vybrané hotely

ERI BEACH & VILLAGE
7,2

ERI BEACH & VILLAGE

Řecko, Kréta, Hersonissos

Cena od: 13 590 Kč

Pro skupinu:

HOTEL APOLLON
8,0

HOTEL APOLLON

Řecko, Kos, Lambi

Cena od: 13 720 Kč

Pro skupinu:

HOTEL PYLI BAY
8,4

HOTEL PYLI BAY

Řecko, Kos, Marmari

Cena od: 10 173 Kč

Pro skupinu:

GAIA VILLAGE
8,0

GAIA VILLAGE

Řecko, Kos, Tigaki

Cena od: 13 030 Kč

Pro skupinu:

HOTEL LUTANIA BEACH
7,5

HOTEL LUTANIA BEACH

Řecko, Rhodos, Kolymbia

Cena od: 18 990 Kč

Pro skupinu:

HOTEL RELAX
8,1

HOTEL RELAX

Řecko, Rhodos, Kolymbia

Cena od: 13 852 Kč

Pro skupinu:

×