Rady na cestu do Řecka

Kam v Řecku?

Athény

Athény jsou fascinující město křivolakých uliček, kde se zrodilo první divadlo na světě a kde památky potkáváte na každém kroku. Město se slavnou historií láká hrdou dominantou Athén, vrcholkem Akropolis, kde kdysi stával jeden ze sedmi divů světa, socha bohyně Pallas Athény, pozůstatky Chrámu Dia Olympského, který byl největším chrámem v Řecku nebo chrámem Parthenon, kde nenajdete rovnou linii a který je dokonalou ukázkou stavební zručnosti starých Řeků. A nezapomeňme na Pireus, slavný přístav athénské námořní říše.

Zakynthos a pláž Navagio

Magnetem ostrova Zakynthos, kterému se jen těžko odolává, je nejfotografovanější řecká pláž Navagio ukrytá mezi skalami a omývaná tyrkysově modrým mořem. Místo, kde v roce 1980 ztroskotala pašerácká loď, se stalo klenotem ostrova. Přírodní raritou je výskyt vzácné želvy Caretta-carreta, se kterou si na Zakynthosu můžete zaplavat v krásně teplém moři. Milovníky historie a architektury nenechá chladnými hlavní město Zakynthos, vyhledávané pro svůj italsko-benátský charakter, ale i bouřlivý noční život. 

Ostrov slunce Rhodos

Rhodos, unikátní ostrov v Egejském moři, je jako stvořený k lenošení na plážích a zároveň je plný zajímavostí. Je místem, kde stával jeden ze sedmi divů světa – Kolos rhodský. Ukrývá neuvěřitelně podmanivé hlavní město Rhodos s překrásnými paláci, Butterflies, které je domovem tisíců různobarevných motýlů nebo jeden z největších vodních rájů Evropy - aquapark ve Faliraki. Romantikou a ohromujícími výhledy láká bělostný Lindos, uhnízděný ve svazích pod Akropolí a oklopený přímořskými útesy.