Rhodos

Rhodos: ostrov boha Slunce

Bezkonkurenční záruka slunce, zábava pro celou rodinu, atmosféra pravého Řecka, výjimečně krásné pláže a fakt, že se zde ohřejete ještě v říjnu, je důvodem, proč patří řecký ostrov Rhodos k nejoblíbenějším turistickým cílům Evropy. Přidejte k tomu ještě lákavé místní speciality na talíři se skleničkou vychlazeného ouza a máte destinaci snů pro vaši dovolenou.

Rhodosu se přezdívá Ostrov růží nebo také Ostrov slunce, protože podle mytologie jej jako dar dostal bůh Slunce Hélios od nymfy Rhody. Ať už je to s mytologií jakkoliv, slunečné přízvisko si Rhodos určitě zaslouží, protože slunce tu svítí téměř 300 dní v roce.

Bohatá a dramatická historie Rhodosu se datuje od homérských dob. Nejznámější stavbu – Kolos rhodský – sice už v hlavním městě Rhodos vidět nemůžete, ale při troše fantazie si ten obrovský maják v přístavu Mandraki hravě představíte. Jeho nohy prý byly rozkročeny právě v místech, kde dnes stojí sochy současných symbolů ostrova – laně a jelena. 

Poznejte s námi nejoblíbenější evropskou dovolenkovou destinaci

Východní pobřeží Rhodosu má písčité a písčito-kamenité pláže, je vhodné pro vyznavače koupání a slunění a pro rodiny s dětmi. Západní větrnější břehy si vybírají spíše milovníci adrenalinových sportů, zejména surfování. Přímořská letoviska žijí pestrým turistickým ruchem od rána až do noci, nabízejí od příjemných procházek kolem obchodů a butiků přes posezení v typických řeckých tavernách až po noční kluby a diskotéky vše, co si jen můžete během dovolené přát. Pobyt na Rhodosu si můžete zpestřit fakultativními výlety. Pro ty, kdo chtějí Rhodos poznat lépe, je připraven okruh ostrovem s profesionálním výkladem, lodní výlety pak míří na vedlejší ostrůvky Symi, Kos a také do nedalekého Turecka.

Rhodos má spoustu oblíbených oblastí, ale letoviskem číslo jedna je živé Faliraki, plné proslulých barů a nekonečné zábavy, ležící navíc jen 15 km od hlavního města Rhodos. Nejmalebnější částí ostrova je Kolymbia s množstvím skalnatých zákoutí a běloskvoucí městečko Lindos s nádhernou pláží.

Jen 2,5 hodiny vás dělí od dovolené u moře na Rhodosu

Vzdušná vzdálenost Praha - Rhodos je 2057 km. Průměrná doba letu je 2 hodiny a 40 minut. Doprava po ostrově místní autobusovou dopravou, pro spojení s hlavním městem jsou hlavně večer využívané taxíky. Na místě si můžete půjčit kolo, moped nebo auto.

Nechte se i vy oslnit ostrovem boha Slunce a vybírejte letní dovolenou z nabídky zájezdů na Rhodos.