Vyberte zemi
19.05–18.07.2021

Rady na cestu na Zakynthos

Popis oblasti

Ostrov Zakynthos (Zante) s rozlohou 402 km2 patří do jónského souostroví a do historie se poprvé zapsal v roce 1475 před naším letopočtem, kdy ho dobyl syn frýžského krále Zakynthos a dal mu své jméno. Nad ostrovem pak vládli Řekové, Makedonci i Římané, Benátčané, Francouzi, krátce i Rusové a od roku 1864 Britové. Každá z dobyvatelských mocností zde zanechala své stopy, ať už ve stylu života místních obyvatel nebo ve formě architektonických pamětihodností. V roce 1953 zasáhlo Zakynthos zemětřesení a nejvíce zasažené stejnojmenné hlavní město pak bylo znovu vystavěno se širokými bulváry a prostornými náměstími. Na ostrově si přijdou na své jak milovníci historie, tak také ti, kdo si chtějí jen užít klidných prázdnin na dlouhých písečných plážích u průzračného moře. Zakynthos v sobě harmonicky kloubí kosmopolitní prostředí s typickou jónskou atmosférou. Pro ty, kdo chtějí Zakynthos, ale i třeba okolní ostrovy, poznat opravdu dobře se nabízí řada výletů.

Proč jet na Zakynthos

Na ostrově si přijdou na své jak milovníci historie, tak ti, kdo si chtějí jen užít klidných prázdnin na dlouhých písečných plážích u průzračného moře. Zakynthos v sobě harmonicky kloubí kosmopolitní prostředí s typickou jónskou atmosférou. Pro ty, kdo chtějí Zakynthos, ale i třeba okolní ostrovy, poznat opravdu dobře, se nabízí řada výletů.

Vzdálenost z České republiky

Vzdušná vzdálenost Praha - Zakynthos je 2100 km. Průměrná doba letu je 2 hodiny a 30 minut. Ostrov má spolehlivou autobusovou dopravu.Na místě si můžete půjčit kolo, moped nebo auto.