Co vidět ve Spojených arabských emirátech?

5 tipů na zajímavosti v Emirátech

Dubaj

Dovolená ve Spojených arabských emirátech to je pro mnohé především Dubaj. Ohromující město, kde najdete kromě ropných nalezišť fascinující prvky západní architektury mísící se s východními tradicemi. Dáme vám několik tipů, co v Dubaji vidět. Dubaj je místem luxusních hotelů v čele s nejznámějším sedmihvězdičkovým hotelem Burj al Arab ve tvaru plachetnice. Poutavými místy jsou pevnost Fahidi, Dubajské muzeum, mešita Jumeirah, Zlatý trh Gold Souk či zimní středisko v paláci Centrum Emirátů.

Město Abu Dhabi

Hlavní město Emirátů provází historie od roku 1761. V současnosti je sídlem významných firem a ropných společností. Nejen krásou místní architektury a moderních budov láká dovolená v Abu Dhabi. Za vidění stojí malebná oblast Corniche, kterou lemují zelené bujné zahrady. Nedaleko se nachází umělý ostrov Lulu s lagunou a plážemi s červeným pískem, několik mešit a tržiště zvané „Zlatý trh“.

Oáza Al-Ain

Původně zastávka putujících karavan nacházející se přibližně 100 km od města Abu Dhabi nabízí zajímavosti jako vykopávky osady staré 5 000 let, možnost vidět trh s velbloudy, zoo nebo muzeum starých a nových artefaktů. Nabízeny jsou výlety do pouště s vystoupením břišních tanečnic.

Světový unikát Burj Chalífa

Burj Chalífa nesmí mezi našimi tipy, co vidět v Emirátech, rozhodně chybět. Grandiózní mrakodrap zcela jistě nepřehlédnete. Burj Chalífa byla otevřena v roce 2010 a pyšní se mnoha nej. Kromě titulu nejvyšší stavby světa měřící 828 metrů je nejvyšší nekotvenou stavbou, nejvyšší obytnou stavbou, nejvýše položenou vyhlídkovou plošinou a má nejrychlejší výtah světa. Zlatý hřeb Dubaje si zkrátka nenechte ujít.

Přímořské letovisko Fujairah

Náš poslední tip, co vidět v Emirátech, je tak trošku z jiného soudku. Oblastí krásných pláží láká návštěvníky přímořské letovisko Fujairah, které nabízí unikátní spojení historie krásného starého města s pevností a moderního světa luxusních hotelů. Prohlídkou muzea s předměty ze starého města, 300 let starou pevností či vesničkami jménem Bithnah s archeologickým nalezištěm budete unešení. Fujairah leží na úpatí pohoří „Hajar“. Jeho východní pobřeží s dlouhými plážemi přitahuje ideálními podmínkami k potápění a šnorchlování.

Přečtěte si rady a zkušenosti našich klientů z dovolené ve Spojených arabských emirátech.

Co by vás mohlo dále zajímat