800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySrí Lanka - napříč ostrovem

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis okruhu

1. den
- odlet z Prahy/Vídně.

2. den
- ráno přílet do Kolomba. Transfer do Sigiriyi (UNESCO). Prohlídka skalního chrámu a jeskyně se sochami Buddhy v Dambulle (UNESCO). Ubytování a večeře v resortu.

3. den
- brzy ráno výstup na horu Sigiriya (UNESCO), prohlídka Fortress in the Sky s obří a monumentální „Lví skalou“ z 5. století. Návrat a snídaně formou bufetu. Odpoledne prohlídka buddhistického chrámového komplexu Pollonaruwa (UNESCO). Návrat do resortu, večeře formou bufetu.

4. den
- snídaně formou bufetu, transfer do Trincomalee, oblasti nejkrásnějších pláží na Srí Lance – Uppaveli – Nilaveli. Prohlídka města Trincomalee, portugalské pevnosti Fort Frederick a Swami Rock – hinduistického chrámu s fascinujícím výhledem. Návštěva místních trhů. Ubytování v hotelu přímo na pláži. Večeře formou bufetu.

5. den
- snídaně formou bufetu, fakultativní výlet lodí (cca 10 USD + 10 USD vstup) na ostrov Pigeon s krásnými korálovými útesy. Na ostrově možnost šnorchlování. Návrat do hotelu. Večeře formou bufetu.

6. den
- snídaně formou bufetu, odjezd do Matale – „zahrada koření“ a ukázka ajurvédy. Transfer do Kandy (UNESCO), královského města posledních sinhálských králů v horách. Ubytování v hotelu, tradiční kulturní vystoupení – ukázka chůze po rozžhaveném uhlí, večeře formou bufetu.

7. den
- snídaně formou bufetu. Prohlídka Kandy, Chrám Buddhova zubu. Transfer do sloní rezervace Pinnawala. Prohlídka královské botanické zahrady Peradeniya. Návrat do Kandy, večeře formou bufetu.

8. den
- snídaně formou bufetu, transfer do horské oblasti čajových plantáží Nuwara Eliya. Prohlídka městečka. Zastávka na plantážích a v továrně na zpracování čaje – možnost nákupu kvalitních a vyhlášených cejlonských čajů. Zastavení na šálek čaje s panoramatickým výhledem na horské vodopády. Ubytování v hotelu v Nuwara Eliya. Večeře formou bufetu.

9. den
- snídaně formou bufetu, transfer do národního přírodního parku Udawalawe proslulého velkými sloními stády, medvědy a leopardy. Ubytování v hotelu v Udawalawe. Večeře formou bufetu.
10. den
- snídaně formou bufetu, transfer do plážového letoviska Unawatuna/Koggala, ubytování v hotelu. Individuální program s možností fakultativních výletů. Večeře formou bufetu.

11. den
- snídaně formou bufetu, transfer do Galle (UNESCO), prohlídka holandské koloniální pevnosti a přístavu s procházkou po hradbách. Transfer na letiště v Kolombu.

12. den
- odlet, v odpoledních hodinách přílet do Prahy/Vídně.

Počasí

Bentota

27°C Bouřky

Galle

27°C Převážně oblačno

Induruwa

22°C Dešťové přeháňky

Koggala

26°C Slabý déšť

Negombo

27°C Polojasno

Weligama

27°C Převážně oblačno

×