Vyberte zemi
22.09–21.11.2021

Jak zařídit svatbu na pláži?

Svatba je velkou životní událostí, kterou každý z nás touží prožít v kouzelném prostředí a romantické atmosféře. Mnohem více zamilovaných párů proto v současnosti volí svatbu na pláži nebo na jiných exotických místech v zahraničí. Také chcete, aby byl váš svatební den nezapomenutelný? Vidíte sami sebe, jak říkáte ano na bílé pláži s hřejivým sluncem nad hlavou a vzduchem prosyceným vůní mořské soli? Dopřejte si svatbu na pláži! Poradíme vám, jak na to.

Svatba na pláži
Svatba zamilovaného páru na exotické pláži

Výhody svatby u moře

Svatba na pláži je nezapomenutelná a romantická. Hodí se především pro snoubence, kteří upřednostňují intimní netradiční obřad, romantiku a nechtějí věnovat mnoho času a energie předsvatebním přípravám. Jaké jsou největší výhody svatby na pláži:

  • Soukromí - svůj velký den si užijete ve dvou nebo v úzkém kruhu vašich nejbližších
  • Finanční investice - místo nákladné svatby v ČR pro příbuzné, přátele a známé investujete do cesty do ráje, na kterou budete vzpomínat celý život
  • Libovolné období - nemusíte čekat na svatební sezonu, která je u nás na jaře či v létě, ale můžete si vybrat ze svatebních destinací, kde je krásně po celý rok
  • Menší náročnost přípravy - díky svatbě na pláži uniknete předsvatebnímu stresu a nemusíte si dělat starosti s organizací svatebních hostů, služeb, výrobou svatebních dekorací a dalšími přípravami
  • Krátký seznam hostů - nemusíte řešit, zda pozvat i vzdálené příbuzné a známé, svatbu na pláži prožijete ve dvou nebo s těmi nejbližšími

Co je potřeba zařídit pro uzavření manželství na pláži

Svatbu na pláži si můžete zařídit sami nebo s pomocí cestovní kanceláře či agentury specializované právě na sňatky v cizině. Doporučujeme využít služeb cestovní kanceláře nebo agentury, jelikož vám to ušetří mnoho času, energie a papírování. Navíc se nebudete muset seznamovat s právními předpisy a úředními postupy dané země, kterými se uzavření sňatku v zahraničí řídí, nebudete řešit jazykovou bariéru apod. Cestovní kancelář či specializovaná svatební agentura vám pomůže s výběrem svatebního místa, vyřízením příslušných dokumentů a dalšími věcmi. Pokud máte o tyto služby zájem, neváhejte nás kontaktovat - vše zajistíme za vás!

Pokud si chcete svatbu na pláži zařídit sami, obraťte se na úřad, který je oprávněn k přijetí prohlášení snoubenců za manžele podle právního řádu daného státu a poskytne vám informace, co budete k uzavření manželství potřebovat. Svatbami v zahraničí se v České republice zaobírá specializovaná matrika v Brně.

Doporučujeme začít s přípravami alespoň tři měsíce před samotným sňatkem, aby se stihlo zařídit vše potřebné - zaslání požadovaných dokumentů na místo konání obřadu, překlad potřebných dokumentů a jejich ověření apod.

Nevěsta a ženich
Nevěsta a ženich na pláži

Svatba v zahraničí: cena

Cena za svatbu na pláži se výrazně liší dle vybrané destinace, obřadního místa, poplatku svatební agentuře nebo cestovní kanceláři, zvoleného ubytování, investice do svatebních šatů, obleků a prstýnků. Svatbu na pláži levně pořídíte například na řeckých ostrovech, kde vás vyjde zhruba od 20 000 Kč výše. Dražší jsou samozřejmě svatby ve vzdálených exotických destinacích, v nichž se svatba může vyšplhat až na několik set tisíc Kč.

Platnost sňatku u moře

Před uzavřením manželství doporučuje Ministerstvo zahraničích věcí ČR ověřit, zda bude sňatek uzavřený v cizině uznán v ČR. Svatby uzavírané v zahraničí mohou být dvojího typu - symbolické nebo právně platné. 

Nejoblíbenější svatební lokality pro právně platnou svatbu na pláži

Právně platný sňatek můžete uzavřít např. v těchto oblíbených svatebních destinacích:

Kde uzavřít symbolickou svatbu na pláži

Symbolická svatba u moře je oblíbená v případě obnovy manželského slibu. Symbolickou svatbu můžete uzavřít např. na Maledivách.

Nevěsta
Krásná nevěsta u moře

Chci svatbu na pláži

Jestliže toužíte po nezapomenutelné svatbě v zahraničí, při které budete stát v jemném písku, kochat se pohledem na tyrkysovou hladinu moře a poslouchat vzdouvající se vlny, neváhejte nás kontaktovat. Jedinou vaší starostí bude sdělit nám vaši vysněnou svatební lokalitu a my zařídíme vše ostatní.

Mohlo by vás zajímat