Dominikánská republika

Objevte s námi to nejkrásnější co Dominikánská republika nabízí

  1. eTravel.cz
  2. Dominikánská republika

Dominikánská republika znějící tóny merengue

Je dovolená v Karibiku na těch nejkrásnějších plážích přesně tím, po čem toužíte? Pak věřte, že Dominikánská republika by mohla být přesně tím, co hledáte.

Doporučujeme nejoblíbenější letovisko Punta Cana, pokud chcete mít v blízkosti kromě pláží i obchody, restaurace a bary, nebo oblast La Romana, kde budete obklopeni nádhernou přírodou. Splňte si sen o exotické dovolené a vydejte se do Dominikánské republiky.

Prožijte dovolenou v ostrovním ráji

Dopřejte si kromě lenošení na pláži i šnorchlování u pestrobarevných útesů, potápění k vrakům lodí, treky do hornatého vnitrozemí, nebo toulky úzkými uličkami koloniálního městečka Santo Domingo.

Za návštěvu určitě stojí například i poloostrov Samaná, kde můžete vidět skutečně nedotčený kout přírody. Zaposlouchejte se do rytmů merenge a vychutnejte si to nejlepší, co vám dovolená v Dominikánské republice může přinést.

Co byste měli vědět o Dominikánské republice?

  • Tainové, původní dominikánští obyvatelé, využívali na svých cestách po moři velké čluny vyrobené z jednoho kusu kmene stromu.
  • Právě tady můžete vidět mořskou želvu zelenou, která umí plavat rychlostí až 32km/h.
  • Ostrovu Cayo Levantado nikdo neřekne jinak než Bacardi. Právě reklama na jeden z nejoblíbenějších rumů proslavila toto místo.
  • Mezi místní kulinářské speciality patří dominikánská vlajka. Jedná se o rýži s fazolemi a masem, nebo v obměně s rybou a malým salátem. V kombinaci s červenou omáčkou tvoří dominikánskou vlajku (bílá - rýže, červená - omáčka, modrá - fazole).
  • Cukrová třtina je nejtypičtější rostlinou celého Karibiku. Dříve se ve velkém vyvážela, dnes se zpracovává zejména pro výrobu karibských rumů.

Zájezdy do Dominikány patří k nejoblíbenějším

Mapa - Dominikánská republika


Nejlépe hodnocené hotely - Dominikánská republika