Nejvýhodnější nabídky

Hotely s Aquaparkem

Zájezdy pro dospělé

Dominikánská republika: pohodová dovolená znějící tóny merengue

Je dovolená v Karibiku na těch nejkrásnějších plážích přesně tím, po čem toužíte? Pak věřte, že Dominikánská republika je přesně tím, co hledáte.

Na dovolenou v Dominikánské republice doporučujeme nejoblíbenější letovisko Punta Cana poblíž nejkrásnější pláže Bavaro na východním pobřeží, pokud chcete mít v blízkosti kromě pláží i obchody, restaurace a bary, nebo oblast La Romana na jižním pobřeží, kde budete obklopeni nádhernou přírodou. Splňte si sen o exotické dovolené a vydejte se do Dominikánské republiky.

Prožijte dovolenou v ostrovním ráji

Dopřejte si kromě lenošení na pláži i šnorchlování u pestrobarevných útesů, potápění k vrakům lodí, treky do hornatého vnitrozemí, nebo toulky úzkými uličkami koloniálního městečka Santo Domingo.

Za návštěvu určitě stojí například i poloostrov Samaná, kde můžete vidět skutečně nedotčený kout přírody. Zaposlouchejte se do rytmů merenge a vychutnejte si to nejlepší, co vám dovolená v Dominikánské republice může přinést.

Proč do Dominikány a co vidět?

Památky Santo Dominga

V Dominikánské republice stojí za vidění koloniální část hlavního města Santo Domingo s katedrálou, která je jednou z nejstarších staveb v evropském stylu.

Národní parky

V Dominikánské republice je šestnáct národních parků, ve kterých roste hned deset druhů kaktusů, žijí zde krokodýli, iguany a více než šedesát specifických druhů ptáků. Na pobřeží žijí obří želvy a plameňáci. Hora Pico Duarte (3175 m) je nejvyšším masívem v Karibiku.

Nejlepší pláže

Dominikánská republika je vyhlášená především díky svým plážím, které jsou podle oficiálních údajů UNESCO nejlepší na světě.

Golf

Golf je v Dominikánské republice velmi rozšířeným sportem a golfových hřišť tady najdete několikanásobně víc, než kdekoliv jinde v Karibiku. Nejoblíbenějším cílem golfistů je oblast Casa de Campo, kde si můžete zahrát na bezkonkurenčně nejlepších hřištích. Slavný architekt Pete Dye zde vytvořil klenot mezi hřišti, Teeth of the Dog, který je považován za 17. nejlepší hřiště světa.

Zajímavosti o Dominikánské republice

  • Tainové, původní dominikánští obyvatelé, využívali na svých cestách po moři velké čluny vyrobené z jednoho kusu kmene stromu.
  • Právě tady můžete vidět mořskou želvu zelenou, která umí plavat rychlostí až 32 km/h.
  • Ostrovu Cayo Levantado nikdo neřekne jinak než Bacardi. Právě reklama na jeden z nejoblíbenějších rumů proslavila toto místo.
  • Mezi místní kulinářské speciality patří dominikánská vlajka. Jedná se o rýži s fazolemi a masem, nebo v obměně s rybou a malým salátem. V kombinaci s červenou omáčkou tvoří dominikánskou vlajku (bílá - rýže, červená - omáčka, modrá - fazole).
  • Cukrová třtina je nejtypičtější rostlinou celého Karibiku. Dříve se ve velkém vyvážela, dnes se zpracovává zejména pro výrobu karibských rumů.

Zájezdy do Dominikány patří k nejoblíbenějším