Základní informace o Dominikánské republice

Jaké informace o Dominikánské republice byste měli před vaší dovolenou vědět?

Dominikánská republika se nachází ve východní části ostrova Hispaniola v souostroví Velké Antily v Karibiku. Celková rozloha země je 48 730 km². Dominikánská republika sousedí na západě s Haiti. Břehy země omývá Karibské moře.

Do Dominikánské republiky se jezdí na dovolenou především za koupáním a relaxací na nejkrásnější pláže světa do prázdninových letovisek, jako např. oblíbeného Punta Cana, za panenskou přírodou i koloniálními památkami hlavního města Santo Domingo.

Jaké informace byste měli vědět o Dominikánské republice?

Dominikána
    Cayo Levantado, Dominikánská republika

Hlavní město

Hlavní město Dominikánské republiky je Santo Domingo, které leží na jihu země.

Měna

Měnou v Dominikáně je dominikánské peso (DOP).

Jazyk

Úředním jazykem v Dominikánské republice je španělština.

Časový posun

Časový posun v Dominikánské republice je oproti ČR -6 hodin v létě a -5 hodin v zimě.

Cestovní doklady

Pro vstup do Dominikánské republiky vízum není potřeba v případě pobytů nepřesahujících 120 dnů. Postačí vám cestovní pas (pro pobyty nad 30 dní je třeba žádat o prodloužení pobytu až na 120 dní na úřadě Dirección General de Migración). Je nutné mít také turistickou kartu, která je již zahrnuta v ceně letenky. Před cestou do Dominikánské republiky doporučujeme ověření aktuálních informací ke vstupu do Dominikánské republiky u zastupitelského úřadu země.

Očkování

V Dominikánské republice očkování není povinně vyžadováno. Doporučeným očkováním pro cestovatele je očkování proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu a tetanu. Riziko malárie je v Dominikánské republice nízké, přesto je vhodné používat kvalitní repelenty, spát pod moskytiérou a obzvlášť ve večerních hodinách nosit dlouhé rukávy a nohavice. Před cestou se informujte o aktuální situaci výskytu nemocí v některém očkovacím centru.

Co by vás mohlo o Dominikánské republice dále zajímat