800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Rady na cestu do Dominikánské republiky

od 14 790 Kč za
Rady na cestu do Dominikánské republiky

Základní informace

Hlavní město:

Počet obyvatel:

Doba letu:

Jazyk:

Měna:

Rozloha:
Santo Domingo

8 833 634

13:0 h

Španělština

Dominikánské peso (DOP)

48 730 km2

Zajímavosti

Památky

Koloniální část hlavního města Santo Domingo s katedrálou, která je jednou z nejstarších staveb v evropském stylu.

Národní parky

V zemi je šestnáct národních parků, ve kterých roste hned deset druhů kaktusů, žijí zde krokodýli, iguany, více než šedesát specifických druhů ptáků. Na pobřeží žijí obří želvy a plameňáci. Hora Pico Duarte (3175 m) je nejvyšším masívem v Karibiku.

Nejlepší pláže

Dominikánská republika je ale především vyhlášená díky svým plážím, které jsou podle oficiálních údajů UNESCO nejlepší na světě.

Golf

Golf je v Dominikánské republice velmi rozšířeným sportem a golfových hřišť tady najdete několikanásobně víc, než kdekoliv jinde v Karibiku. Nejoblíbenějším cílem golfistů je oblast Casa de Campo, kde si můžete zahrát na bezkonkurenčně nejlepších hřištích. Slavný architekt Pete Dye zde vytvořil klenot mezi hřišti, Teeth of the Dog, který je považován za 17. nejlepší hřiště světa.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Zdravotní péče pro české občany a občany EU je na dostatečné úrovni a je poskytována převážně soukromými zařízeními. Platba je požadována v hotovosti. Náklady na ošetření jsou pojištěnci vráceny až po návratu do ČR.

Před odjezdem je nutno věnovat pozornost uzavření kvalitního zdravotního pojištění.

V pohraničních oblastech s Haiti je možný výskyt malárie. V letních měsících je zvýšený výskyt komárů přenášejících horečnaté onemocnění dengue. Doporučuje se používat vhodné repelenty.

Dominikánská republika je relativně bezpečnou zemí, přesto je nutno věnovat zvýšenou pozornost osobním věcem a nenechávat je bez dozoru. Místní policie je velmi ochotná.

V Dominikánské republice je přísný zákaz konzumace nebo přechovávání omamných látek (včetně marihuany), za tyto přestupky hrozí až několikaleté vězení

Doporučené očkování - virová hepatitida typ A,B, břišní tyfus, tetanus, vzteklina, spalničky

Víza a doklady

Čeští občané nepotřebují k cestě do Dominikánské republiky na dobu nepřesahující 90 dnů víza. Stačí pas platný minimálně po dobu pobytu.

Mezinárodní řidičský průkaz je platný po dobu tří měsíců.

Při vstupu je nutno zakoupit turistickou kartu (Tarjeta de Turismo) v ceně 10,- USD na některém z konzulátů Dominikánské republiky nebo přímo na letišti Las Américas v Santo Domingu.

Dominikánská republika - vybrané hotely

×