Vyberte zemi
23.09–22.11.2021

Rady na cestu do Dominikánské republiky

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Zdravotní péče pro české občany a občany EU je v Dominikánské republice na dostatečné úrovni a je poskytována převážně soukromými zařízeními. Platba je požadována v hotovosti. Náklady na ošetření jsou pojištěnci vráceny obvykle až po návratu do ČR. Před odjezdem je nutno věnovat pozornost uzavření kvalitního zdravotního pojištění.

V pohraničních oblastech s Haiti je možný výskyt malárie. V letních měsících je zvýšený výskyt komárů přenášejících horečnaté onemocnění dengue. Doporučuje se používat vhodné repelenty.

Dominikánská republika je relativně bezpečnou zemí, přesto je nutno věnovat zvýšenou pozornost osobním věcem a nenechávat je bez dozoru. Místní policie je velmi ochotná.

V Dominikánské republice je přísný zákaz konzumace nebo přechovávání omamných látek (včetně marihuany), za tyto přestupky hrozí až několikaleté vězení.

Zajímavosti

Památky Santo Dominga

V Dominikánské republice stojí za vidění koloniální část hlavního města Santo Domingo s katedrálou, která je jednou z nejstarších staveb v evropském stylu.

Národní parky

V zemi je šestnáct národních parků, ve kterých roste hned deset druhů kaktusů, žijí zde krokodýli, iguany a více než šedesát specifických druhů ptáků. Na pobřeží žijí obří želvy a plameňáci. Hora Pico Duarte (3175 m) je nejvyšším masívem v Karibiku.

Nejlepší pláže

Dominikánská republika je vyhlášená především díky svým plážím, které jsou podle oficiálních údajů UNESCO nejlepší na světě.

Golf

Golf je v Dominikánské republice velmi rozšířeným sportem a golfových hřišť tady najdete několikanásobně víc, než kdekoliv jinde v Karibiku. Nejoblíbenějším cílem golfistů je oblast Casa de Campo, kde si můžete zahrát na bezkonkurenčně nejlepších hřištích. Slavný architekt Pete Dye zde vytvořil klenot mezi hřišti, Teeth of the Dog, který je považován za 17. nejlepší hřiště světa.