1. eTravel.cz
  2. Francie

Francie

Francie: země skvělého jídla, módy a romantiky

Francie je jednou z nejnavštěvovanějších zemí Evropy. Právě tady totiž najdete vše, co si jen od dovolené můžete přát - nejkrásnější pláže Evropy, romantická města, vinice i horské scenérie. Užijte si dovolenou ve Francii plnou kulinářských specialit, krásných míst a jedinečné atmosféry.

Země galského kohouta je také místem zábavních parků, kulturních skvostů a luxusních přímořských letovisek. Přesvědčte se i vy, že Francie je dokonalá v každém detailu.

Kde poznáte pravý francouzský šarm?

Vydejte se s námi na Francouzskou riviéru, do romantické Paříže, vychutnejte si turistiku i nejlepší lyžovačku na svazích francouzských Alp. S eTravelem si navíc zájezdy do Francie můžete dopřát za méně, než byste čekali. Využijte naší nabídky eurovíkendů ve Francii nebo zvýhodněných last minute zájezdů.

Paříž na romantickou dovolenou

Nejobdivovanější město světa a hlavní město Francie je jednou z nejlépe fungujících metropolí Evropy. Množství památek, z nichž mnohé jsou zařazeny na Seznam světového dědictví UNESCO, tady nabízí neskutečnou podívanou. Paříž to je Katedrála Notre-Dame, Vítězný oblouk, Muzeum Louvre nebo Eiffelova věž. Vychutnejte si na dovolené ve Francii zvláštní atmosféru těchto míst.

Francouzská riviéra – dovolená na nejluxusnějším pobřeží Evropy

Nejoblíbenější a nejnavštěvovanějším místo Francie se pyšní nejlepšími plážemi světa a věhlasnými letovisky jako Monako, Antibes, Cannes či St. Tropez. Největším letoviskem Francouzské riviéry je Nice, proslulé kombinací slunce, moře a luxusu s dokonalým šarmem.

Disneyland na dovolenou plnou zábavy

Francie je zemí zábavních parků a vynechat během dovolené ve Francii jediný Disneyland Park v Evropě, fungující od roku 1992 na předměstí Paříže, by byla škoda. Tématické parky Disneyland a Walt Disney Studios, golfové hřiště a centrum zábavy Disney Village umí zaujmout a nabídne spoustu zábavy nejen pro malé děti. Okuste, jak snadné je na chvíli se zasnít a nechat se vlákat do světa pohádek.

Co jste možná nevěděli o Francii?

  • Ve Francii se vyrábí více než 400 druhů sýra, z nichž ty nejproslulejší Camembert a Roquefort se nechávají dozrát v chladných jeskyních.
  • Jeden ze symbolů Paříže, Eifellova věž, dosahuje výšky 300 metrů.
  • Francouzská riviéra patří k nejluxusnějším pobřežím v Evropě. Monako, Antibes, Cannes nebo Nice jsou synonymem pro nejkrásnější pláže, přepychové jachty, honosná letní sídla i červené koberce.
  • Náklady na výstavbu Disneylandu v Paříži dosáhly téměř k pěti miliardám eur.

Nejromantičtější dovolená čeká ve Francii

Mapa - Francie


Nejlépe hodnocené hotely - Francie