800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPaříž exclusive

Nahlédněte do velkého světa metropole nad Seinou, ale v méně uspěchaném duchu, než bývá zvykem.
Tento pobyt vám nabízí si pobyt v metropoli památek, gastronomie a lásky užít v plném pohodlí. A tak, jak by to udělal rodilý Pařížan – prostě všemi smysly. Takže uvidíte nejen památky, ale i atmosféru francouzského venkova, neřestný noční život kabaretů, ochutnáte místní kuchyni a nostalgickou plavbu po Seině. A to vše jako ucelený program, kterým se můžete nechat jen unášet.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

– přílet do Paříže. Po příletu okružní jízda městem – seznámení se s centrální částí města – Champs Elyséés s Vítězným obloukem, oblast galerie Louvre, radnice, Lucemburské zahrady, Trocadero s výhledem na Eiffelovku věž a další. Transfer do hotelu, ubytování. Večer procházka po bohémské čtvrti Montmartru, v jejíž klikatých uličkách se nachází poslední dva pařížské větrné mlýny, kde si na Place du Tertre stavěli svoje malířské stojany Van Gogh, Renoir nebo Picasso a tento zvyk se dodržel do dnešních dní, kde z nejvyššího bohu Paříže od baziliky Nejsvětějšího srdce Ježíšova (Sacké Coeur) budete mít město jako na dlani. Večeře v typické lokální hospůdce.

2. den

– po snídani pěší procházka starým městem s průvodcem – mistrovské dílo gotiky chrám Matky Boží, srdce města, neklasicistní radnice s průčelím vyzdobeným 108 sochami pozoruhodných Pařížanů, okolí Palais du Louvre, které původně vznikalo z hradu, který dal ve 13.st. postavit král Filip II. August. Přeměna na národní muzeum proběhla v r. 1793 a poslední, velmi slavná rekonstrukce proběhla r. 1989, jejíž nejviditelnější částí je prosklená pyramida nad vstupem do galerie. Odpoledne plavba lodí po Seině. Následně individuální volno - možnost návštěvy některého z muzeí či galerií. Největší muzeum na světě Louvre nabízí exponáty od antiky po 19.st, včetně slavné Mony Lisy. Museé d´Orsay v bývalé nádražní budově má úžasnou sbírku francouzské secese, impresionismu a postimpresionismu. Centre Pompidou je samo o sobě nezapomenutelnou budovou a ukrývá vynikající sbírku moderního umění. Večer návštěva pařížského kabaretu spojená s večeří.

3. den

– po snídani celodenní výlet autobusem do Chartres, místa, které přitahuje milovníky architektury a katolické poutníky. Prohlídka překrásné katedrály se stylu pozdní gotiky, jejíž největším magnetem je kousek látky, které na sobě měla mít Panna Maria při narození Ježíše Krista. Následně přejezd do Giverny, prohlídka slavné zahrady u domu, který byl v majetku malíře Claude Moneta a inspiroval jeho obrazy. Ten se sem přistěhoval r. 1883 a žil zde až do své smrti. Domek, ve kterém žil, je obklopený rozsáhlou zahradou, kterou vytvořil k obrazu svému.

4. den

– volno do transferu na letiště, odlet zpět do ČR.

Fakultativní příplatky

- příplatek za jednolůžkový pokoj – 3 800 Kč
- hotel 4* - dvoulůžkový pokoj/osoba – 3 800 Kč
- hotel 4* - jednolůžkový pokoj/osoba – 10 600 Kč

Počasí

Paříž a okolí

17°C Skoro jasno

×