Zájezd
Doprava
Cílová destinace
2 dospělí | bez dětí
18.01.2018 - 17.02.2018
1 týden

Zážitky z dovolené

Podělte se s námi o zážitky z vaší dovolené. Zúčastnili jste se faktultativních výletů nebo jste cestovali na vlastní pěst? Poraďte všem, kteří se také chystají na dovolenou, na co by si měli v daných destinacích dávat pozor, čeho se vyvarovat nebo kam se určitě podívat. Váš příspěvek pomůže ostatním!

Zážitky nám posílejte emailem na etravel@etravel.cz. Děkujeme!

 

Vybrané zážitky našich klientů z dovolené

Koupání s delfíny

Spojené arabské emiráty, DubajDelfín

Pokud navštívíte Dubaj, nenechte si ujít návštěvu Dolphin Bay Altantis. Můžete plavat nebo tančit, objímat se a líbat s delfínem. Je to skutečně nezapomenutelný zážitek. Je nutné se objednat dopředu na přesný den a čas. Doporučuji objednat se na dopoledne protože se vstupem do Dolphin Bay máte i vstup do Aqvaparku Atlantis. Po koupání s delfíny pak můžete trávit celé odpoledne v aquaparku. Projet se na divoké řece okolo celého aquaparku nebo sjet na tobogánech a projet se akváriem mezi rejnoky a žraloky.

Autor: Josef Kalina, navštíveno 12/2010

 

Tajemná modř moře

Řecko, Zakynthos, Tsilivi

Chcete-li vidět či prožít, co dokáže s Vámi osobně udělat neskutečná nádhera modrýchŘecko odstínů barev moře, musíte se jednou podívat na pláž Navagio na ostrov Zakynthos v Řecku. Bělostnou pláž Navagio (s vrakem lodi) můžete vidět dvojím způsobem, a to buď připlout lodí nebo přijet nad pláž Navagio třebas zapůjčeným autem jako my. Spatříte tak nádherné scenérie přírodních úkazů bílých hor, kopců i zeleně, ale hlavně nádherné barvy moře, že si připadáte jako v pohádce a stále si opakujete, že je to snad sen nebo, že jste se ocitli na jiné planetě. Barvy moře přecházející od temné, přes azurovou, světle modrající se až po bělavou, jsou neskutečnou nádherou. Snažíte se vše vstřebat a v místě samém pomalu ani nedýcháte, jak silně prožíváte tento zážitek. Je to nezapomenutelné místo, kam se určitě budu velmi ráda vracet.

Autor: Dagmar Hájková, navštíveno 6/2012

 

Mallorca - výlet do jeskyní Arta a na Cap de Formentor

Španělsko, Mallorca, S IllotŠpanělsko

Na Mallorce nabízí CK Fischer celou řadu organizovaných výletů. My jsme si vybrali mimo jiné celodenní výlet autobusem do krápníkových jeskyní Arta (Coves d' Artá) a na severní pobřeží ostrova – Cap de Formentor (s českou průvodkyní a výkladem).
Výlet začínal návštěvou jeskyní poblíž letoviska Canyamel (na čelní straně útesu nad Platja de Canyamel). Údajně jsou tyto jeskyně hezčí a větší, než známější Dračí jeskyně. Alespoň "Královna sloupů" vysoká 22 metrů, je považována za jeden z největších stalagmitů v Evropě. Říká se, že touto jeskyní a její temnou atmosférou se inspiroval spisovatel Jules Verne k napsání románu Cesta do středu země.
Tyto vápencové jeskyně vznikaly několik století vlivem pobřežní eroze a dnes jsou hluboké 300 metrů. Jednotlivé jeskyně jsou pojmenovány podle stupňů Danteho Pekla. Inferno (Peklo), Purgaturio (Očistec) a Paradisio (Ráj). Díky speciálnímu osvětlení působí opravdu magicky. V minulosti prý sloužily jako útočiště pro piráty či pašeráky.
Bohužel v současné době se pomalu zvyšuje teplota uvnitř jeskyní (je tam kolem 18-20 stupňů a není potřeba brát si s sebou mikiny apod.), jeskyně vysychají a krápníky přestávají „růst“. Některé už dokonce černají – „umírají“. Je to prý i tím, že si tam pouštějí davy návštěvníků. Je zde dokonce povoleno i fotografování s bleskem (zdarma).
Prohlídka trvá cca 30 – 40 minut.
Z jeskyní jsme byli autobusem převezeni na severní pobřeží do přístavu Port de Pollença. Zde jsme měli asi ¾ h čas do odjezdu lodě. Čas se dal využít např. k rychlému občerstvení. Plavba lodí trvala jen asi půl hodiny podél divokého pobřeží poloostrova, vylodili jsme se na pěkné Formentorské pláži, kde jsme měli asi hodinu a půl volného času na koupání, procházku, oběd apod. Pláž je moc pěkná díky krásně jemnému písku a hlavně je lemovaná borovicemi, pod kterými se dá najít příjemný stín. Následovala opět cesta autobusem, který pro nás mezitím přijel. Výhodou bylo, že jsme si v něm předtím mohli nechat věci, které nechtěli nosit s sebou. Autobus nás vyvezl klikatící se silnicí k nádherné Holubičí vyhlídce, která opravdu stojí za to. Výhled ze skalního převisu z výšky 232 m na členité skalnaté pobřeží a tyrkysové moře je opravdu kouzelný. Je odsud vidět velká část pohoří Sierra de Tramontana, které vybíhá až na poloostrov Formentor. Proti vyhlídce leží malinký ostrůvek, který se jmenuje také "Holubičí", protože tam hnízdí bezpočet holubích párů.
Závěrečným bodem výletu byla přeprava do vnitrozemí na typickou zemědělskou usedlost, kde byla připravená ochutnávka asi 7 druhů místních (sladkých) likérů, vína a několika pochutin, jako jsou mandle, chléb s místní pomazánkou, olivovým olejem, sušené meruňky apod. Pro děti limonáda. Samozřejmě účelem bylo, abychom si likéry atd. koupili… 
Návrat do hotelu byl kolem 18 h.
Výlet mohu doporučit, moc se nám to líbilo.

Autor: Dana Valešová, navštíveno 7/2013

Další zážitky našich klientů

Přidejte svůj zážitek

Zážitky nám posílejte emailem na etravel@etravel.cz. Děkujeme!

Neváhejte se s námi podělit také o svoje fotografie a videa z dovolené.