800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Rady na cestu do Maďarska

od 972 Kč za
Rady na cestu do Maďarska

Základní informace

Hlavní město:

Počet obyvatel:

Doba letu:

Jazyk:

Měna:

Rozloha:
Budapešť

10 200 000

1:10 h

maďarština

HUF − 1 forint (HUF) = 100 fillérů

93 030 km²

Kam v Maďarsku?

Budapešť

Okouzlující město devatero mostů rozkládající se na obou březích Dunaje je v mnohém srovnatelné s Prahou a přeci tak jiné. Je architektonickým klenotem s úchvatnými panoramaty a silnou atmosférou. Dýchnou na vás zlaté časy rakousko-uherské monarchie a otevře se vám svět slavných lázní, stejně jako parky plné atrakcí, útulné kavárničky a vyhlášené restaurace. Získají si vás netušené lahůdky v podobě slavného štrúdlu či palačinek. Dopřejte si v Budapešti alespoň jeden příjemný víkend a ochutnejte zlomek z toho, co tato metropole nabízí.

Svět termálních lázní

K největším atrakcím Maďarska patří lázně a relaxace ve zdejších léčivých vodách je velmi vyhledávanou aktivitou. Unikátní je v tomto ohledu Budapešť, která je jediným hlavním městem světa, jenž se může nazývat lázněmi. Nabízí sto dvacet tři pramenů, a najdete zde lázně největší, nejstarší i nejelegantnější. Můžete se vydat do noblesních lázní Gellért, poznat kouzlo středověkých tureckých lázní Rudas nebo navštívit největší lázně Széchenyi. Příjemná teplota léčivých vod a možnost koupání po celý rok je zajímavou nabídkou třeba jen na víkendový pobyt.

Národní park Aggtelek

Asi dvě hodiny na sever od Egeru leží jeskynní systém, který byl pro svou rozmanitost, komplexnost a nedotknutelnost přírodních hodnot zapsán na seznam UNESCO. Krasová oblast zasahuje přes hranice až na území Slovenska. Nejznámější jeskyní Aggteleku a Slovenského krasu je Baradla-Domica. Jedinečný podzemní svět je domovem přibližně 500 různých druhů zvířat. Jeskyně má vynikající akustiku a díky tomu je využívána i jako koncertní síň pro koncerty vážné hudby.

Maďarsko - vybrané hotely

HOTEL PARK INN
8,9

HOTEL PARK INN

Maďarsko, Západní zadunají, Sárvár

Cena od: 5 490 Kč

Pro skupinu:

HOTEL FLÓRA

HOTEL FLÓRA

Maďarsko, Severní Maďarsko, Eger

Cena od: 3 490 Kč

Pro skupinu:

HOTEL RÉPCE GOLD
6,3

HOTEL RÉPCE GOLD

Maďarsko, Západní zadunají, Bükfürdö

Cena od: 2 838 Kč

Pro skupinu:

HOTEL HELIKON
5,5

HOTEL HELIKON

Maďarsko, Balaton, Balaton

Cena od: 1 364 Kč

Pro skupinu:

HOTEL REPCE
9,1

HOTEL REPCE

Maďarsko, Západní zadunají, Bükfürdö

Cena od: 2 590 Kč

Pro skupinu:

×