1. eTravel.cz
  2. Maďarsko

Maďarsko: termální prameny, čardáš i skvělá vína

Maďarsko je zemí, která přiláká na dovolenou ročně přes 8 milionů návštěvníků. Pro české turisty je prověřenou jistotou cest za odpočinkem ve wellness i poznáním. Díky jeho blízkosti tak máte na dosah termální prameny, největší jezero v Evropě, svébytnou maďarskou historii a samozřejmě možnost vychutnat si skvělé jídlo a prvotřídní vína..

Dovolená v Maďarsku nabízí spoustu lákadel. Jen kousek od hranic můžete navštívit druhé nejteplejší termální jezero Evropy Hevíz. Příjemným místem pro dovolenou s dětmi s řadou aktivit je sladkovodní jezero Balaton. K sousedům si můžete odskočit na eurovíkend nebo na romantické wellness pobyty. Maďarsko je zemí, kterou si vychutnáte všemi smysly a navíc za velmi příjemné ceny.

Víte, že:

  • Budapešť je jediným hlavním městem, které má statut lázeňského města, a kde vyvěrá více než 100 termálních pramenů?
  • Maďarská Pecs ukrývá mešitu Hasana Jakovaliho s minaretem, která je jedinou dochovanou islámskou památkou na území Maďarska?
  • První národní park Maďarska, Národní park Hortobágy, byl otevřen v roce 1973?
  • Pro maďarskou kuchyni jsou typické husté polévky se zeleninou nebo smetanou? Jedna z nejtypičtějších maďarských je polévka ze tří druhů ryb, kde samozřejmě nechybí ostřejší paprika.

Udělejte si letos tak trochu pikantní dovolenou

Mapa - Maďarsko


Nejlépe hodnocené hotely - Maďarsko