Vyberte zemi
04.08–03.10.2021

Kdy a jak si užít Maledivy

Kdy je nejlepší letět na Maledivy? Dovolenou na Maledivách si užijete celý rok. Tomuto kouzelnému souostroví totiž vládne tropické počasí s průměrnými teplotami kolem 27 stupňů s lehkým vánkem, ale i dešti. Nejvíc tu prší koncem května a v červnu. Naopak největší počet slunečných dní připadá na období od konce prosince do dubna. To také vrcholí na Maledivách turistická sezóna a je tedy potřeba počítat i s vyššími cenami. 

Koupání a slunění si na Maledivách můžete užívat po celý rok díky poloze Malediv v Indickém oceánu na jihu Asie. S tím je však spojena nutnost delšího letu. Zajímá vás, jak dlouho se letí na Maledivy? Doba letu na Maledivy je přibližně 15 až 20 hodin v závislosti na délce přestupu. Vzdálenost Malediv od ČR je zhruba 7,5 tisíce km.

Ráj odpočinku na Maledivách

Co dělat na Maledivách a kam se vydat

Ptáte se kam na Maledivy a co tam vidět a zažít? Každý z resortů na Maledivách se pyšní skvostnými plážemi s jemným bílým pískem a lagunami s křišťálově čistou vodou. Dokonalý dojem pak navozují vrostlé palmy a bohatá tropická zeleň. Někde jsou navíc dostupné i výlety k plážím neobydlených ostrovů. Prakticky v každém hotelovém resortu vás zahrnou také pozornou lázeňskou péčí. K dispozici jsou masáže a relaxační, ozdravné i omlazující procedury s využitím tradičních postupů. Dokonalý odpočinek najdete například v hotelu Medhufushi Island Resort na Meemu Atolu.

Tomantika na Maledivách

Potápění a šnorchlování

Ostrovy obklopují útesy s pestrým podmořských životem. Zdejší vody jsou příjemně teplé a vyznačují se výbornou viditelností. Když k tomu připočítáme nekonečné bohatství a ohromné množství nádherných lokalit, můžeme Maledivy považovat za ráj potápěčů i milovníků šnorchlování. Vidět tu můžete nepřeberné množství ryb a rybek, menší živočichy i rejnoky nebo želvy. Výborné podmínky pro potápění a šnorchlování budete mít například u hotelu Komandoo na Lhaviyani Atolu.

Šnorchlování na Maledivách

Vodní sporty

Milujete sportování? Nejraději to ve vodě? Souostroví nabízí klidné laguny, kde najdete ideální podmínky pro řadu vodních sportů. Ve většině turistických resortů nechybí specializovaná střediska, kde vám nabídnou jednak pronájem vybavení, ale i služby školených instruktorů. Jaké sporty se na Maledivách provozují? Vyzkoušet si můžete kánoe, parasailing, plachtění, kitesurfink, windsurfing, jet-ski, jízdu na banánu nebo jízdu na vodních lyžích. Výborné sportovní zázemí budete mít k dispozici, pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou na Maledivách například v hotelu Holiday Island Resort na Ari.

Výlet do hlavního města

Hlavní město Malé, to je stotisícová metropole s obchody a rušnými tržnicemi. Jestliže váháte, kam na Maledivách, vyberte si pro výlet právě hlavní město. Tady výhodně nakoupíte a poznáte každodenní život místních. Co tu ještě uvidíte? Velkou páteční mešitu, Starou páteční mešitu, Národní muzeum nebo Sultánův park. Pokud se sem chystáte, ubytujte se nejlépe na atolech North Malé nebo Sounth Malé. Prohlídku města máte ale šanci stihnout i při návratu domů, místo čekání na letišti. 

Líbit se vám bude i v dalších exotických rájích. Fantastické pláže najdete na Seychellách nebo v Karibiku, například na Jamajce nebo Barbadosu.

Přečtěte si také: