Kdy a jak si užít MaledivyKdy a jak si užít Maledivy

Ideální období na dovolenou

Kdy je nejlepší letět na Maledivy? Dovolenou na Maledivách si užijete celý rok. Tomuto kouzelnému souostroví totiž vládne tropické počasí s průměrnými teplotami kolem 27 stupňů s lehkým vánkem, ale i dešti. Nejvíc tu prší koncem května a v červnu. Naopak největší počet slunečných dní připadá na období od konce prosince do dubna. To také vrcholí na Maledivách turistická sezóna a je tedy potřeba počítat i s vyššími cenami. 

Doba letu na Maledivy

Koupání a slunění si na Maledivách můžete užívat po celý rok díky poloze Malediv v Indickém oceánu na jihu Asie. S tím je však spojena nutnost delšího letu. Zajímá vás, jak dlouho se letí na Maledivy? Doba letu na Maledivy je přibližně 15 až 20 hodin v závislosti na délce přestupu. Vzdálenost Malediv od ČR je zhruba 7,5 tisíce km.

Výhodně na Maledivy

Co dělat na Maledivách a kam se vydat

Ptáte se, kam na Maledivy a co tam vidět a zažít? Maledivy se skládají z 19 atolů a téměř 12 set ostrovů a ostrůvků v Indickém oceánu. Na mnoha ostrůvcích se nachází pouze jediný hotelový resort. Každý z resortů na Maledivách se pyšní skvostnými plážemi s jemným bílým pískem a lagunami s křišťálově čistou vodou. Dokonalý dojem pak navozují vrostlé palmy a bohatá tropická zeleň. Někde jsou navíc dostupné i výlety k plážím neobydlených ostrovů. Prakticky v každém hotelovém resortu vás zahrnou také pozornou lázeňskou péčí. K dispozici jsou masáže a relaxační, ozdravné i omlazující procedury s využitím tradičních postupů. 

Mezi nejoblíbenější oblasti Malediv na dovolenou patří:

  • Ari atol ideální na romantickou dovolenou plnou luxusu a potápění či šnorchlování (vraky lodí a bohatý podmořský svět),
  • Malé atol s bohatými možnostmi zábavy (sever) a klidnějšími ostrůvky ideálními k provozování vodních sportů (jih),
  • Baa atol s nádhernou přírodou pod ochranou UNESCO, vhodný pro klidnou dovolenou plnou luxusu,
  • Lhaviyani atol s bujarým nočním životem a skvělými podmínkami na potápění.

Zena-v-bilem-chuzi-pres-drevene-molo-na-Maledivach_577455703.jpg

Potápění a šnorchlování

Ostrovy obklopují útesy s pestrým podmořských životem. Zdejší vody jsou příjemně teplé a vyznačují se výbornou viditelností. Když k tomu připočítáme nekonečné bohatství a ohromné množství nádherných lokalit, můžeme Maledivy považovat za ráj potápěčů i milovníků šnorchlování. Vidět tu můžete nepřeberné množství ryb a rybek, menší živočichy i rejnoky nebo želvy.

Snorchlovani-Maledivy_648353362.jpg

Vodní sporty

Milujete sportování? Nejraději to ve vodě? Souostroví nabízí klidné laguny, kde najdete ideální podmínky pro řadu vodních sportů. Ve většině turistických resortů nechybí specializovaná střediska, kde vám nabídnou jednak pronájem vybavení, ale i služby školených instruktorů. Jaké sporty se na Maledivách provozují? Vyzkoušet si můžete kánoe, parasailing, plachtění, kitesurfink, windsurfing, jet-ski, jízdu na banánu nebo jízdu na vodních lyžích.

Profesionalni-jezdec-dela-triky-v-modre-lagune,-Maledivy_508701445.jpg

Výlet do hlavního města

Hlavní město Malé, to je stotisícová metropole s obchody a rušnými tržnicemi. Jestliže váháte, kam na Maledivách, vyberte si pro výlet právě hlavní město. Tady výhodně nakoupíte a poznáte každodenní život místních. Co tu ještě uvidíte? Velkou páteční mešitu, Starou páteční mešitu, Národní muzeum nebo Sultánův park.

Islamic-centre-and-mosque-at-twilight-in-Male-Capital,-Maldives_1104893399.jpg

Výhodně na Maledivy

Líbit se vám bude i v dalších exotických rájích. Fantastické pláže najdete na Seychelách nebo v Karibiku, například na Jamajce nebo Barbadosu.

Přečtěte si také:

Další články

Naše tipy, kam na levnou zimní dovolenou k moři

21.10.2021

Kam v listopadu 2021 na dovolenou? Za sluncem!

14.10.2021

Nejkrásnější vánoční trhy 2021 v evropských městech

11.10.2021

Kam s dětmi na podzimní prázdniny 2021?

08.10.2021

Tipy na dovolenou v říjnu, kde se ohřát

04.10.2021

Kam za exotikou? Poradíme vám nejlepší exotické destinace!

01.10.2021