800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Rady na cestu na Maltu

od 7 710 Kč za
Rady na cestu na Maltu

Základní informace

Hlavní město:

Počet obyvatel:

Doba letu:

Jazyk:

Měna:

Rozloha:
Valletta

396 851

2:30 h

maltský jazyk, angličtina

Maltská lira (MTL), euro (EUR)

316 km2

Kam na Maltě?

La Valetta

Hlavní město Malty je nerozlučně spjato s historií Féničanů, Řeků, Kartáginců, Římanů i řádem maltézských rytířů. Valletta je místem s největší koncentrací historických památek na světě, kde na rozloze 55 ha uvidíte na 320 památek. Dominantu jedné z nejatraktivnějších lokalit Středomoří vytváří přírodní přístavy Grand Harbour a Marsamxett Harbour. Okouzleni budete množstvím historických budov stejně jako malebnými uličkami s obchůdky a kavárnami. Valetta je zapsána na seznamu UNESCO.

Mdina

Jedno z nejnavštěvovanějších míst ostrova překypuje labyrintem úzkých uliček, kláštery a paláci maltské šlechty. Je městem, kde je zakázán vjezd autům a domy se dědí z generace na generaci, jelikož se nesmí prodávat. Ne nadarmo se o něm hovoří jako o městu s atmosférou středověku. Fascinujícím místem je starodávná pevnost nazývaná „Mlčící město“, která působí dojmem, jakoby se zde zastavil čas. Pozoruhodné jsou historické památky jako strážní věž Torre dello Stendardo, kostel Sv. Petra, palác Falzon, Kaple sv. Agáty, Kaple sv. Mikuláše či Benediktínský klášter.

Mellieha Bay

Jednu z největších a nejdelších písečných pláží na Maltě najdete v okolí Melliehy. V blízkosti se nachází přírodní rezervace s jezerem Ghadira Natural Reserve a horský hřeben Mafra Ridge, přes který se dostanete do Cirkewwy, nejzápadnější části ostrova. Odtud můžete pokračovat trajektem dále na sesterský ostrov Gozo.

Malta - vybrané hotely

HOTEL RAMLA BAY

HOTEL RAMLA BAY

Malta, Marfa

Cena od: 8 550 Kč

Pro skupinu:

HOTEL SUNFLOWER
9,3

HOTEL SUNFLOWER

Malta, Bugibba

Cena od: 14 490 Kč

Pro skupinu:

HOTEL SEABANK
8,5

HOTEL SEABANK

Malta, Mellieha

Cena od: 26 090 Kč

Pro skupinu:

HOTEL PARADISE BAY

HOTEL PARADISE BAY

Malta, Cirkewwa

Cena od: 7 710 Kč

Pro skupinu:

HOTEL DOLMEN RESORT

HOTEL DOLMEN RESORT

Malta, Qawra

Cena od: 16 290 Kč

Pro skupinu:

HOTEL FORTINA

HOTEL FORTINA

Malta, Sliema

Cena od: 24 390 Kč

Pro skupinu:

×