Vyberte zemi
03.08–02.10.2021

Je bezpečné Turecko?

Po neúspěšném pokusu o vojenský převrat, který se odehrál v Turecku 15. července 2016, poklesl zájem o cesty do Turecka ze strany turistů z důvodu obav o bezpečnost. Tato situace je však již za námi. Jaká je bezpečnost v Turecku nyní?

Alanya, krásné město a oblíbené turistické letovisko na Turecké riviéře

Dovolená v Turecku je bezpečná

Podle zpráv delegátů cestovních kanceláří byl v tureckých prázdninových destinacích po incidentech roku 2016 naprostý klid a letiště v Antalyi, kam míří většina letadel s turisty, po celou dobu normálně fungovalo. Události související s pokusem o státní převrat se navíc odehrávaly v Ankaře a Istanbulu, stovky kilometrů od přímořských letovisek. Ministerstvo zahraničí v prohlášení nedoporučilo cestovat pouze do Ankary, Istanbulu a jihovýchodního Turecka. Turistické oblasti tedy považovalo za bezpečné.

V současné době se obnovuje zájem turistů o cesty do Turecka. Prodeje zájezdů do Turecka raketově rostou, což nasvědčuje tomu, že lidé považují tuto zemi za již naprosto bezpečnou. Na rozdíl od evropských destinací navíc Turecko poskytuje zájezdy za jedinečnou cenu. Není tedy divu, že se turisté vracejí. Dovolená v Turecku je bezpečná, výhodná a služby jsou na vysoké úrovni. Místní lidé si navíc turisty hýčkají, jsou k nim velmi přátelští a pohostinní, jelikož oceňují jejich návrat. Pojeďte se o tom s námi přesvědčit do Turecka i vy!

Kam dál?