Vyberte zemi
02.08–01.10.2021

Protančete svoji dovolenou v Dominikánské republice

Když se řekne Dominikánská republika, většina z nás si představí krásné bílé pláže zalité teplým sluncem a příjemný stín kokosových palem. Tato karibská destinace však není jen destinací relaxace. Je to země, která vás ihned po příjezdu oslní svým temperamentem a především tancem.

lidé

Dovolená v rytmu merengue

Téměř na každém místě Dominikánské republiky se budete setkávat s příjemnými zvuky tradičního merengue. Tento národní tanec roztančí vaše boky a přinutí tělo k pohybu, i když se vaše mysl bude na začátku možná trochu vzpírat. Merengue tančí doslova všichni. Ať už jste staří nebo mladí, merengue smaže všechny věkové rozdíly a tančí se vždy a skutečně všude. Tanečním parketem se může klidně stát ulice, kde se budete moci oddat rytmickému tanci. Skutečným zážitkem je možnost vyslechnout si hudbu merengue v podání tradičního živého orchestru. Téměř každý návštěvník neopustí zemi bez hudebního CD, prostřednictvím kterého si pak doma připomene příjemně hřejivé rytmy.

Taneční festivaly a karnevaly v Dominikánské republice

Pokud byste v Dominikánské republice chtěli skutečně zažít radost, tanec a zpěv v plném proudu, pak se sem vydejte v době karnevalů nebo festivalů. Dominikánská republika je jedna z mála zemí na světě, která má v každém ročním období co nabídnout.

draciKarnevaly v Dominikáně

Na začátku roku oči návštěvníků přitahují velkolepé karnevaly a karnevalové průvody. Historická kombinace několika kultur od Taíno Indiánů, přes Španěle, Francouze, obyvatele Afriky nebo Haiti, přinesla do země řadu různých kulturních prvků, které společně vytvořily nádhernou kulturu a jedinečnou atmosféru země. V průběhu prvních měsíců v roce se Dominikánská republika roztančí ve víru nádherných karnevalů, které vám doslova vezmou dech. Tanec a přehlídka skvostně dekorovaných barevných kostýmů začínají nejdříve v Santo Domingu, kde se roztančí snad všechny ulice města. V ulicích se radují, tančí a zpívají tisíce lidí nejenom z Dominikánské republiky, ale z celého světa. Velkou událostí je také karneval v La Vega, který společně s karnevalem v Santo Domingo patří mezi hlavní karnevaly v zemi. Pro oba karnevaly jsou typické nádherné kostýmy plné barev, strašidelné masky, bujaré průvody v ulicích, tanec a zpěv.

merenque dancers

Merengue festivaly

Na přelomu července a srpna se v Santo Domingu koná tradiční Santo Domingo Merengue Festival, kdy je hlavní promenáda Malecón opět plná tance a hudby. V průběhu festivalu vystupují různé kapely a jejich hudba rozpohybuje celé vaše tělo. V této době Santo Domingo hostí největší a nejbouřlivější festival merengue v zemi. Nejlepší světové skupiny zde hrají pro nejlepší světové tanečníky merengue. Hlavní program je soustředěn do čtvrti Malecón, ale tančírny vznikají v hotelových sálech, na soukromých terasách, na náměstích, v restauracích, zkrátka po celém městě.

Pokud nestihnete Santo Domingo Merengue Festival, nemusíte být smutní. Dalším velkolepým festivalem je Merengue Festival v Puerto Plata. Hlavní bulvár města se roztančí a po obou jeho stranách najdete různé stánky s občerstvením, místními pokrmy a tradičními předměty. Na velkém pódiu uvidíte umělce, kteří tančí a zpívají za doprovodu krásných zvuků merengue. Festival se koná pravidelně od roku 1980 a každoročně sem přiláká tisíce návštěvníků z celého světa, aby si užili a vychutnali tanec, skvělé hudebníky a výborné dominikánské jídlo.

merenqueJazz Festival v Dominikáně

Další významnou hudební událostí roku je Dominican Republic Jazz Festival, který se koná hned na několika místech (Punta Cana, Santo Domingo, Santiago, Puerto Plata, Cabarete) na konci léta a na podzim. Každý rok do Dominikánské republiky kvůli festivalu přijíždí několik set turistů. Jazzový festival je plný rytmů, barev a také chutí, neboť neoddělitelnou součástí této velkolepé kulturní akce je i výborné jídlo. Pokud se na festival vydáte, máte jedinečnou příležitost poznat a vychutnat si vibrující tóny a živé rytmy na pláži.

Ať už se do Dominikánské republiky vydáte v kterémkoliv ročním období, vždy bude pro vás připraveno něco zajímavého. Bezpochyby to budou bělostné pláže omývané blankytným mořem, nádherná fauna a flóra, výborná gastronomie a nespočetné množství kulturních akcí, na kterých budete moci tuto nádhernou destinaci blíže poznat.

Mohlo by vás zajímat