Vyberte zemi
05.03–04.05.2021

TOP 5 nejlepších maďarských lázní

Termální lázně v Maďarsku jsou skvělým místem pro dovolenou plnou zdravého odpočinku v krásném prostředí. Inspirujte se našimi tipy na nejlepší maďarské lázně, udělejte něco pro svoje zdraví a dopřejte si perfektní relaxaci. Ponořte svoje tělo do horkých termálních pramenů maďarských lázní a pocítíte, jak z vaší mysli odplouvá stres a negativní myšlenky.

Masáž

1. Budapešť

Mezi seznam top 5 nejlepších maďarských lázní musíme rozhodně zařadit hlavní město Budapešť, jež je velice bohaté na přírodní léčebné prameny. Do Budapešti míří mnoho turistů nejen poznávat krásy maďarské metropole, ale především odpočinout si ve zdejších blahodárných léčebných lázních. Hned několik desítek komplexů budapešťských lázní pomáhá při boji s různými zdravotními obtížemi. Z lázní v Budapešti vám doporučujeme navštívit např.:

  • Széchenyi: nejznámější a zároveň největší léčebné lázně s více než 20 bazény, saunami a parními komorami v unikátním novobarokním komplexu,
  • Király: jedny z nejstarších budapešťských lázní s prvky původní osmanské architektury a čtyřmi termálními bazény,
  • Rudas: další budapešťské lázně z dob osmanské nadvlády, které jsou velmi architektonicky zajímavé a disponují šesti termálními bazény, jejichž voda blahodárně působí na onemocnění pohybového aparátu a kloubů,
  • Gellért: luxusní lázně ve stejnojmenném hotelu s 12 bazény napájenými termálními prameny léčícími problémy pohybového aparátu, vířivkami, saunami, vodními atrakcemi a skvostnými uměleckými prvky.

Lázně Széchenyi, Budapešť, MaďarskoLázně Széchenyi, Budapešť, Maďarsko

Pojeďte s námi na luxusní lázeňský pobyt do Budapešti

Doporučujeme vám pobyt v luxusním Aquaworld Resort - největším hotelovém komplexu propojeném s aquaparkem ve střední Evropě. Hotel je vybaven orientálními lázněmi, wellness, fitness centrem, kurty na squash a tenis, kadeřnictvím a kosmetikou. Můžete zde relaxovat v mnoha bazénech, užít si legraci na vodních atrakcích nebo si dopřát odpočinek ve wellness.

2. Lázně Bükfürdő

Oblíbené maďarské lázně Bükfürdő se nacházejí v obci Bük na severozápadě Maďarska nedaleko maďarsko-rakouských hranic. Jde o druhé největší a nejnavštěvovanější lázně Maďarska. Zdejší termální prameny jsou bohaté na minerály a blahodárně působí v boji s nemocemi trávicího ústrojí, pohybového aparátu a dalšími zdravotními obtížemi. Lázeňský komplex Bükfürdő Thermal & Spa se pyšní více než 30 bazény, saunami, parními lázněmi, nabídkou různých lázeňských procedur a léčebných masáží i dětským hřištěm a možnostmi sportovních aktivit.

Dopřejte si pobyt plný lázeňských a wellness procedur v Bükfürdő

Načerpejte síly v populárních lázních Bükfürdő. Doporučujeme pobyt v čtyřhvězdičkovém léčebném a wellnes hotelu Piroska s venkovním bazénem, whirlpool, dětským bazénem, rodinnou relaxační zónou, finskou, bio a infra saunou, tureckými parními lázněmi, vlastním zdravotním centrem, masážním oddělením a mnohým dalším.

3. Lázně Hévíz

Dalšími lázněmi z našeho seznamu pěti nejlepších lázní v Maďarsku jsou lázně Hévíz na západě Maďarska poblíž jezera Balaton. Typickým rysem těchto lázní je léčivé jezero s vodou s vysokým obsahem síry, hydrogenuhličitanů, hořčíku a vápníku. Jde o největší biologicky aktivní přírodní termální jezero naší planety. Voda v hévízském jezeře se stále obměňuje díky přitékající a odtékající vodě. Koupele v hévízském jezeře blahodárně působí na pohybový aparát i nervové a další potíže. V lázních Hévíz si můžete dopřát nejen termální koupele, ale i bahenní zábaly, pitné kúry a jiné lázeňské a wellness procedury.

HévízLázně Hévíz, Maďarsko

Udělejte něco pro svoje zdraví v léčivém jezeru lázní Hévíz

Hotel Európa Fit nabízí svým hostům lázeňské centrum Vitalium a poradenské centrum zdravého životního stylu. Můžete si zde dopřát balneoterapii, masáže, aromatické koupele, bahenní zábaly, termální koupele a další lázeňské a wellness procedury.

4. Lázně Zalakaros

Jedněmi z nejvyhledávanějších lázní v Maďarsku jsou lázně Zalakaros na jihozápadě země poblíž jezera Balaton. Nacházejí se uprostřed krásné krajiny. Léčivá voda lázní Zalakaros je ideální k léčbě onemocnění pohybového aparátu a gynekologických obtíží. Zalakaros se pyšní obrovským lázeňským areálem s léčebným centrem, krytou a venkovní částí. Do lázní Zalakaros se nejezdí pouze pro blahodárné účinky zdejších termálních pramenů, ale také za zábavou a relaxací. Nabídka vodních atrakcí, tobogánů, saun, masáží, léčebných procedur i kulturních a sportovních možností (např. tenis, volejbal, fotbal, vodní pólo, minigolf atd.) uspokojí každého návštěvníka lázní Zalakaros.

Nechte se hýčkat v lázních Zalakaros

Doporučujeme vám pobyt v moderním čtyřhvězdičkovém hotelu Park Inn, který poskytuje komfortně vybavené prostorné pokoje, přímý vstup do lázní Zalakaros a nachází se poblíž nově vytvořeného termálního jezera.

5. Lázně Sárvár

Posledními z našeho seznamu top 5 nejlepších maďarských lázní jsou lázně Sárvár na západě Maďarska nedaleko rakouských hranic. Lázně Sárvár jsou vhodné pro děti, jejich rodiče i prarodiče, proto se jim přezdívá "lázně tří generací". V Sárváru se nachází rozsáhlý termální, relaxační a léčebný komplex světové úrovně. Zdejší léčivé vody pomáhají při problémech pohybového aparátu, nervového systému, gynekologických a dýchacích obtížích. Městečko Sárvár se pyšní také krásnými památkami. Symbolem města je hrad Nádasdy-vár.

SárvárNádasdy-vár, Sárvár, Maďarsko

Dopřejte si parádní rodinnou dovolenou v lázních tří generací

Doporučujeme vám pobyt v luxusním lázeňském hotelu Spirit Thermal Spa, který leží v krásném prostředí uprostřed lesů nedaleko centra města Sárvár. Svým hostům nabízí neomezené využití SPA a wellness centra s více než 20 bazény, saunovým světem, whirlpool a fitness centrem.

Bude vás zajímat