Lisabon

Lisabon: poznejte krásy portugalské metropole

Lisabon je hlavním městem Portugalska, které leží na pravém břehu řeky Tejo. Tato metropole se pyšní legendární námořní historií, jež z Lisabonu učinila světově důležitý přístav a centrum, které spojovalo na západě Brazílii a na východě západní Indii.

Hlavními turistickými atrakcemi, které při své dovolené v Lisabonu nesmíte opomenout navštívit, jsou čtvrť Baixa, v níž najdete množství restaurací a kaváren, dále klášter sv. Jeronýma, katedrála Sé z 12. století, Belémská věž, Památník zámořských objevů věnovaný největším portugalským mořeplavcům a hrad sv. Jiří, z jehož hradeb se naskýtá krásný výhled na město. Lisabon můžete poznat během projížďky slavnou žlutou tramvají č. 28.

Vychutnejte si dovolenou v Lisabonu!

Pojeďte s námi na dovolenou do Lisabonu a zavítejte při procházkách tímto kouzelným městem do jedné z útulných kaváren nebo restaurací. Ochutnejte tradiční lisabonské koláčky pastel de nata, místní třešňové likéry nebo portugalské speciality, ať vaše dovolená v Lisabonu lahodí nejen oku, ale i chuti. Do Lisabonu se s námi můžete vydat také v rámci eurovíkendu.

Mapa - Lisabon


Nejlépe hodnocené hotely - Lisabon