TOP 5 nejlepších pláží Madeiry

Přestože přírodních pláží není na Madeiře mnoho, překvapí vás svým jedinečným kouzlem. Pláže ostrova Madeira pokrývají kameny nebo černý sopečný písek, najdete zde však i dvě uměle vytvořené pláže se zlatým pískem dovezeným z Afriky či Portugalska. Kvůli obtížné přístupnosti oceánu v některých částech ostrova, jsou na Madeiře oblíbené také tzv. lávové bazény nebo koupací komplexy s terasami na slunění a relaxaci, které mají přístup do moře po schůdkách nebo žebříku. Pokud si toužíte užít těch opravdu nejkrásnějších pláží na Madeiře, nechte se inspirovat našimi tipy.

Formosa

Za jednu z nejkrásnějších pláží Madeiry je považována přírodní pláž Formosa v hlavním městě Funchal. Tato pláž je kamenitá, ale jsou zde i úseky s černým vulkanickým pískem, které slibují pohodlné slunění. Jde o jednu z nejoblíbenějších veřejných pláží Madeiry, jež je dobře přístupná a plně vybavená.

Praia Formosa
Pláž Formosa, Madeira

Prainha

Další z přírodních pláží Madeiry je pláž Prainha poblíž Ponta de São Lourenço na východě ostrova. Pláž pokrývá tmavý sopečný písek a obklopují ji hory. 

Pláž Prainha
Pláž Prainha, Madeira

Calheta

Pláž Calheta je uměle vybudovanou madeirskou pláží, na kterou byl dovezen jemný zlatavý písek až ze Sahary. Pláž Calheta se nachází ve stejnojmenném městečku nedaleko vesničky Prazeres na jihozápadním pobřeží ostrova.

Pláž Calheta
Pláž Calheta, Madeira

Machico

Pláž Machico je další z uměle vytvořených pláží Madeiry se světlým pískem. Leží na východě ostrova ve stejnojmenném městečku Machico.

Madeira pláž

Porto Santo

Pláž na Porto Santo je naším tajným tipem pro ty z vás, kterým bude na dovolené na Madeiře chybět typická dlouhá "karibská" pláž s jemným světlým pískem. Porto Santo je zhruba 40 km vzdálený ostrov snadno přístupný z Madeiry lodí. Jeho úchvatná pláž nabízí kombinaci tyrkysově modré vody se zlatavým pískem, takže uspokojí všechny milovníky krásných pláží.

Pláž na Porto Santo
Pláž na ostrově Porto Santo

Bude se vám líbit